İnsanlık Nasıl Bu Kadar Çürüdü? Vatan Şaşmaz Cinayetinde 'Olay Yeri' Görüntüsünü Satmaya Çalıştılar

 > 
289PAYLAŞIM

Dün akşam İstanbul Beşiktaş'ta bir otelde yaşanan cinayet, Türkiye'nin gündemine oturdu. Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz, eski manken Filiz Aker'in silahından çıkan kurşunlarla hayatını kaybetti. Sevilen sunucunun ölümü ülkeyi yasa boğarken, birilerinin bu korkunç olay üzerinden maddi kazanç sağlamaya çalıştığı ortaya çıktı. Haber merkezlerini arayan bir kadın elinde cinayet yerinin görüntülerinin olduğunu belirtip, para karşılığı satabileceğini söyledi.

Sözcü'den Turgut Erat'ın haberine göre, haber merkezinin WhatsApp İhbar Hattı’na mesaj gönderen bir kişi elinde cinayetin görüntülerinin bulunduğunu ve bu görüntüleri verebileceğini söylüyor.

Gelen mesaj üzerine Erat, numarayı arıyor. D.Ç. isimli kadın, görüntüleri olay yerindeki bir polis akrabasının yolladığını söylüyor ve görüntüde çok kan olduğunu, yayınlarken mozaiklenmesini isteyip  “detayları ben size hemen yazıyorum” diyerek telefonu kapatıyor.

Ünlü Sunucu Vatan Şaşmaz Öldürüldü - onedio.com
Ünlü Sunucu Vatan Şaşmaz Öldürüldü - onedio.com

5 bin lira istedi

Habere göre D.Ç. görüntüler için 5 bin lira ücret istiyor. Bir süre sonra da videodan kısa bir görüntü yolluyor.

Görüntü karşılığında para verilmeyeceği söylenildiğinde ise "Yaptığınız ayıp. Size güvenmiştim” diyor 👇

Kadın, bu yazışmanın ardından kendisini başka bir numaradan arayan muhabirden ise önce 2.000 TL sonra 1.500 TL istiyor.

Öte yandan, Filiz Aker'in kişisel web sayfasında "Vatan Şaşmaz'ı öldüreceğini yazdığı" iddia edilmişti. Bu web sitesinin "cinayetten sonra" açıldığı anlaşıldı...

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir