İnsanların İlişkilerinde Mutsuz Olmalarına Rağmen İnatla Ayrılmamalarının Sebepleri Neler?

2PAYLAŞIM

Hayat, sizi mutsuz olmanıza sebep olan kötü ilişki yaşamak için oldukça kısa! Çoğu insan zamanın geldiğini bilse dahi ilişkiye ara vermek konusunda zorlanıyor.

İnsanların ilişkilerinde mutsuz olmalarına rağmen inatla ayrılığı düşünmemelerinin sebeplerini Metro'dan sizler için derledik.

Kaynak: https://metro.co.uk/2018/12/09/why-do-we...

Her insan, anlaşamayan çiftler tanıyordur.

Yıllarca süren kızgınlık sonrasında ortaya çıkan suçlamalara ve kavgalara tanıklık etmek şaşırtıcı olabilir. Bu zamana kadar neden ayrılmadıklarını merak etmemek elde değildir.

İnsanlar iyi gitmeyen ilişki içerisinde kaldıklarında birbirlerine gösterecekleri zulüm, yakın dönem içerisinde ortaya çıkan bir anlaşmazlığın ileride sürpriz bir kavgaya sebep olabileceği anlamına gelir.

Journal of Personality ve Social Psychology tarafından yürütülen çalışmada, ayrılıkların sebebinin eşlerin duygularından çok endişe duyulması olduğu ortaya çıktı.

Çalışmada şiddet ve hakaret içeren ilişkiler araştırılmadı. Bu tarz ilişkilerin daha karmaşık yapıya sahip olduğunu düşündüler.

Bunun yerine sadece artık iki tarafı da mutlu etmeyen ilişkilere odaklandılar.

Araştırmada problemler yaşanmasına rağmen hala ilişkiye tutunmanın sebepleri üzerinde duruldu.

Bu sebepler; finansal zorlanma, bekar kalma korkusu, ayrılık sonrası bir şeylerin daha iyi olmayacağı düşüncesi olarak tespit edildi.

Fakat bu konuda yapılan yeni bir çalışma, insanların eşlerinin kendilerine dayandığı konusunda ne kadar çok endişe duyarlarsa ayrılma ihtimallerinin de o kadar az olduğunu gösterdi.

Araştırmanın, romantik ilişkiler yaşayan 1348 katılımcısı 10 haftalık süre boyunca izlendi. Sonuçlar, eşlerine daha bağımlı olan insanların ayrılık isteme ihtimalinin daha az olduğu ortaya çıkardı.

Sevgi geri planda kalsa bile, çiftlerin birbirlerini içten içe önemsediklerini bilmek iç rahatlatıcı bir durumdur.

Fakat araştırmaların, tekrar tekrar bekar kalmanın kalitesiz bir ilişkiden daha huzur verici olduğunu gösterdiğini unutmamak gerek!

Herkes için yapılması gereken en güzel şey, sevgi bittiğinde ilişkiyi sona erdirmektir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
shiroshinju

Tek bir sebebi var o da ruh hastasıyız :/

Görüş Bildir