Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnsanların Aklını Başından Alıp Etkileyici Görünmek İçin Yapman Gereken 13 Şey

-

İnsanlar etkilenmeye ilk bakıştan başlarlar. Yaptığınız hareketler, söylediğiniz sözler, sizin karşı tarafın düşüncelerindeki yerinizi belirler. Etkileyici bir hava yakalamanız için, merak uyandırıp dikkat çekebilmeniz için birkaç önerimiz var.

Bu davranışlar genelde işe yarıyor ama işin özü hiçbir şeyde aşırıya kaçmamak. Tutarlı davranıp kendi karakterinizi ortaya koyarsanız, etkileyemeyeceğiniz kimse yok.

1. Kendinize güvenin. Siz kendinize güvenmezseniz kimse de size güvenmez. Ama bu güveni gösterirken abartıp egoistlik yapmaya sakın başlamayın.

2. Bu güveninizi dışarıya vuracak bir gülüşle herkesi etkileyebilirsiniz.

Gülmek etkiliyor diye düşünüp, sakın 24 saat gülerek gezmeyin. Her şey, dozunda güzel.

3. Dik durun. Sırtınızı öne eğip, bu duruşu aldığınız da yorgun, bitkin, isteksiz, keyifsiz, mutsuz görünüyorsunuz. Bu da insanları sizin hakkınızda yanlış düşüncelere kapılmasını sağlıyor.

Her zaman dik durmak biraz zorlayabilir. Ama en azından deneyebilirsiniz.

4. Gerçekçi olun. Gerçeklerden uzaklaşıp, hayal dünyasında yaşamaya başlayınca, insanlar üzerindeki etkinizde hayal aleminde kalacak.

Gerçekçi düşünceleriniz, insanların sizin fikirlerinize daha çok güvenmelerini sağlayacak.

5. Cömert olun. Yemeğini paylaşırken ya da bahşiş bırakırken ki tutumunuz, insanların düşünceleri şekillendirecektir.

Ama "Cömertsem oldu bu iş!" diye düşünüp kerizlik yapmayın. Vallahi herkesin gözünde yerle bir olursunuz.

6. Mutlaka göz teması kurun. Gözlerden ne yukarıya ne de aşağıya bakın. Göz teması kurmak hem kendinize olan güveninizi gösterir hem de karşı tarafa karşı saygınızı.

Yine de gözlerinizi dikip bakmayın. İnsanları korkutmayın.

7. Tokalaşma tanışmanın ilk adımıdır. Basit bir olay olarak gözükse de aslında kişinin hem sizin hakkınızdaki hem de kendi hakkındaki düşünceleri ortaya koyar. Karşınızdaki kişiye saygınızı ve ilginizi göstermek için sağlam bir tokalaşma şart.

8. Sürekli konuşmayın. Tamam susup oturmayın ama hele ilk kez görüştüğünüz kişilerse geveze olmak hiç güzel bir davranış değildir.

9. Gündemden haberiniz olsun. Her şeyi tüm ayrıntılarıyla bilin demiyoruz ama en azından bir gazete okuyun, hayatta neler olup bitiyor bilin.

cdn-st1.ofpof.com

10. Koku hafızası da en az kelime hafızası kadar kuvvetli. Sizle bütünleşmiş bir koku, ortama sizden önce gelir, insanları etkiler. Daha sonra bu kokuyu her fark ettiklerinde akıllarına ilk siz geleceksiniz.

11. Kendini beğenmiş, kasıntı, ukala biri olmak yerine doğal olmayı deneyin. Çok daha etkileyici olacaksınız.

12. Biraz gizemli olun. Hakkınızdaki her şeyi öyle ilk dakikadan anlatmayın. Ama ketum da olmayın. Arasındaki dengeyi sağlamak lazım.

13. O kıyafetleri bir araya getirmek için saatlerce uğraşmış olsanız da, sanki 5 dakika da giydim, ne giysem yakışıyor havasını yaratın. İnsanlara "Vaayyy beeee!" dedirteceksiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
warmachine

henüz kişilik sahibi olamamış insanlar için gerekli bilgiler bunlar tabi. Nedense onedio'nun kişisel gelişim tavsiyeleri en fazla lise öğrencilerine hitap ediyor.

birinci-tekil-birey

5 numara çok tehlikeli örnek :)

ali-yesiloglu

İnsanların aklını başından gerçekten almak istiyorsanız tek tavsiyem var İNSAN OLUN!

serdalbal

9. Gazetemi ilk sayfadan sonuna kadar tayip haberleri 13.kızlar ne giyse yakışıyor o yüzden kasmayın kendinizi :)

ahmetbroxdx

Hala onediodaki tavsiyelere uyan var mı ya :D

Gizli Kullanıcı

okuyozda icraat yok.. tembellikden de degil üsengeclik heralde :D bilmiyom valla

Görüş Bildir