Görüş Bildir
Haberler
‘İnşallah 7 Haziran'da Yaşananlar 1 Kasım'da Yaşanmayacaktır’

‘İnşallah 7 Haziran'da Yaşananlar 1 Kasım'da Yaşanmayacaktır’

Onedio Medya
30.08.2015 - 23:07 Son Güncelleme: 30.08.2015 - 23:12

Cumhurbaşkanı Erdoğan, '1 Kasım seçimlerinden temennimiz odur ki milletimiz, bu süreçte yaşadıklarımızı bizlere yaşatmayacak bir kararı verir. Seçim güvenliği noktasında hükümetimiz, silahlı kuvvetleri olsun, İçişleri Bakanlığı olsun, her şeyiyle bütün tedbirlerini almak suretiyle en az hasarla atlatacağına inanıyorum. İnşallah seçim güvenliği içerisinde öyle zannediyorum ki 7 Haziran'da yaşananlar 1 Kasım'da yaşanmayacaktır' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki 30 Ağustos Resepsiyonu'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Bu ülke birkaç çapulcunun, teröristin at oynatacağı ülke değil. Bunun cezasını, bedelini ödeyecekler. 

Seçim güvenliği noktasında hükümetimiz, silahlı kuvvetleri olsun, İçişleri Bakanlığı olsun, her şeyiyle bütün tedbirlerini almak suretiyle en az hasarla atlatacağına inanıyorum. İnşallah seçim güvenliği içerisinde öyle zannediyorum ki 7 Haziran'da yaşananlar 1 Kasım'da yaşanmayacaktır.

1 Kasım seçimlerinden temennimiz odur ki milletimiz, bu süreçte yaşadıklarımızı bizlere yaşatmayacak bir kararı verir ve bu kararla da Türkiye, 2016 yılına girmiş olur.

(HDP'nin silah bırakma çağrısı) 'Samimi bulmuyorum'

Ben bunları samimi bulmuyorum. Bunlar biliyorsunuz 7 Haziran öncesinde de vardı. Seçimden sonra 80 milletvekili almışsın, daha iyi, objektif olması gerekirken ne oldu? Seçimden sonra çok daha berbat, kötü oldu. Parlamentoya dönecekleri yerde bunlar parlamentoya değil tam aksine dağa taşeronluk yapmaya başladılar.

(Tuğrul Türkeş'in Bakanlık teklifini kabul etmesi) 'Daha doğal bir şey olamaz'

Tuğrul Türkeş bakanlık teklifini kabul etmiştir. Daha doğal bir şey olamaz. Bir partiye tavrın varsa gel, elini taşın altına sok.

Seçimlerde taşımalı sistem

Taşımalı sistem için Anayasa değişikliği gerekiyor. Anayasa değişikliği yapılmadığı sürece taşımalı sisteme geçemezsiniz. Zannediliyor ki YSK bir karar alacak, bu iş olacak. Hayır, olmuyor.

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sek...

7 Haziranda iyi çalamadık 1 Kasım da güzel oy çalacaz diyor.

Furkan Meraklı

"1 Kasım seçimlerinden temennimiz odur ki milletimiz, bu süreçte yaşadıklarımızı bizlere yaşatmayacak bir kararı verir." Adam bildiğin tehdit ediyor. Gene o... Devamını Gör

ynsemrebagiban

İnşallah diğer seçimlerde de iktidar olamazsın da senin o suratını bi görürüm