İngiliz Basınının Gündemi Meghan Markle: Kraliyetin Çiçeği Burnunda Gelini Hangi Alanlarda Çalışacak?

-

Cumartesi günü gerçekleşen Prens Harry ile ABD'li oyuncu Meghan Markle'ın düğünü tüm dünyanın en çok konuşulan konuları arasına girmişti. İngiliz medyasında ise konu hâlâ konuşulmaya devam ediyor. Diğer bir konu ise Meghan Markle'ın yürüteceği çalışmaların hangi alanda olacağı. 

İngiliz basınına yansıyan haberlerle bu sorunun cevabına birlikte bakalım.

Öncelikle düğünde neler yaşandığını merak ediyorsanız sizi bu habere alalım 👇

Saraya Gelin Geldi! Prens Harry ve Meghan Markle'ın Merakla Beklenen Düğünü ile İlgili Tüm Detaylar - onedio.com
Saraya Gelin Geldi! Prens Harry ve Meghan Markle'ın Merakla Beklenen Düğünü ile İlgili Tüm Detaylar - onedio.com

Düğün sosyal medyada da geniş yer bulmuştu. Şimdilik gündemden düşmüş gibi görünse de İngiliz medyası bugün de hem düğüne hem de Meghan Markle'a geniş yer verdi.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, tüm gazetelerde düğünün toplumsal etkileri, magazin boyutu ve moda analizlerine dair yazılar yer alırken, bazıları da pazartesi günkü sayılarıyla beraber düğünle ilgili özel ekler veriyor.

Gazetelerden biri ise Meghan Markle'ın Kraliyet ailesi üyesi olarak yapacağı çalışmaların kadın - erkek eşitliği üzerine olacağını yazdı.

The Daily Telegraph manşetten verdiği haberde, düğünle birlikte Sussex Düşesi unvanını alan Markle'ın 'feminizmi destekleyen alanlara odaklanmasının beklendiğini' kaydetti.

Gazete, Kraliyet ailesinin resmi web sitesinde yayınlanan Markle'ın özgeçmişinde "bir kadın ve feminist olmaktan gurur duyduğu" ifadesine yer verildiğine dikkat çekti.

Habere göre, özgeçmişte, "Genç yaşlarından itibaren Düşes, sosyal konuların farkında oldu ve yardım çalışmalarında faal bir şekilde yer aldı. Erken yaşlarda edindiği bu deneyimler, yaşamı boyunca sosyal adalet ve kadınların desteklenmesi gibi alanlarda destek çalışmaları sürdürmesine yol açtı" ifadeleri yer aldı.

Gazete, özgeçmişe eklenen bu tarz ifadelerin söz konusu kişinin de çalışma yapacağı alanların kamuoyuyla paylaşılması anlamına geldiği yorumunu yaptı.

Eşitlik vurgusu düğün resepsiyonuna da yansıdı.

İngiliz basını, nikahın ardından akşam saatlerinde düzenlenen ve yalnızca 200 davetlinin katıldığı özel resepsiyona da cinsiyet eşitliğinin damga vurduğunu yazdı. Yeni unvanıyla Sussex Dükü Prens Harry, resepsiyonda duygu dolu bir konuşma yaptı. Prens Harry, eşinin "zarafetini" överek, "Hayatımın kalanını seninle geçirmek için sabırsızlanıyorum" dedi.

Markle da Kraliyet düğünlerinde gelinlerin konuşma yapmaması geleneğini bozarak, söz aldı. Gazetelerde yer alan haberlere göre, Markle, konuşmasında Prens Harry'ye duyduğu aşkı duygu dolu sözlerle anlattı ve Kraliyet ailesi tarafından çok iyi bir şekilde karşılandığını söyledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir