İmamoğlu Maltepe'de Konuştu: 'Kılıçdaroğlu'na Saldıranlar Talimat Almış Kişilerdir'

 > -
Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Maltepe vatandaşlarla buluştu.  “İstanbul’a Yeni Bir Başlangıç” ismiyle düzenlenen mitingine yüz binlerce İstanbullu katıldı. İmamoğlu burada yaptığı konuşmada 'Ben sizin kalplerinizi kazanmayı yeğlerim, seçimleri değil' ifadelerini kullandı. 

İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'nun Ankara'da şehit cenazesine katıldığı sırada bir grup kişinin saldırısına uğramasına da değindi. İmamoğlu, 'Bu hareketi yapanlar talimat almış kişilerdir, göreceksiniz bu sefer sevgi kazanacak' dedi. 

İstanbullular, pek çok farklı ilçeden Maltepe’deki miting alanına geldiler.

Burada on binlerce vatandaşa hitap eden İmamoğlu, siyasetin sevgi ve saygı içerisinde yapılması gerektiğini vurguladı.

İstanbul'a yeni bir başlangıç vaat ederek geldiğini belirten İmamoğlu yapacaklarını 5 başlıkta sıraladı.

  • İstabul'a yeni nesil siyaset hakim olacak.

  • İstanbul'a yeni nesil belediyecilik olacak.

  • İstanbul'a yeni nesil yerel demokrasi anlayışı hakim olacak 

  • İstanbul'a yeni toplumsal birlik anlayışı hakim olacak

  • İstanbul'a yeni nesil yurttaşlık hakim olacak.

İmamoğlu'nun konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle 👇

"31 Mart yeni nesil siyaset anlayışının halkta nasıl büyük bir karşılığı olduğunu göstermiştir. Ben, bu anlayıştan ayrılmadan iş yapmaya, çözüm üretmeye devam edeceğim. Sizi, bu 16 milyon şehrin her ferdine söz veriyorum.

31 Mart İstanbul seçimlerinin oy sayma işlemi 17 gün sürdü. 17 günde yaşananlar bu ülkeye yaşatılmak istenenler hakkında çok şey yazılacak, biliyorum. Bugün itibariyle hepsini bir kenara bırakarak, işimize, tüm İstanbullulara hizmete odaklanmış durumdayım. Ancak şurası çok iyi anlaşılmalı; 17 gün boyunca yaşanan, kısmen bugün yaşanmaya devam eden gelişmeler var. Milletçe bir demokrasi sınavından geçtiğimizi düşünüyorum. Milletimi bu demokrasi sınavını sükûnetle, hassasiyetle, başarıyla geçmiştir."

İmamoğlu ayrıca 'Hesap veren şeffaf bir belediyecilik yapacağız. Vatandaşın tek bir kuruşunu israf etmeden, yandaşa peşkeş çekmeden çalışacağız' dedi.

"Hiç kimse kendisini bu şehrin dışlanmışı olarak görmeyecek. Hiç kimse dünyanın en güzel noktasında kurulmuş bu şehri terk etme duygusuna kapılmayacak. Herkes bu şehrin adil bir şehir olduğunu hissedecek."

'Çocuklarımızın eşit ve adil fırsatlarda hayata başlamalarına imkân sağlayacağız...'

"Bu eşitlik, bu özgürlük ortamının besleyip güçlendireceği gerçek bir kardeşlik ortamıyla İstanbul'da güçlü bir toplumsal birlik ve beraberlik duygusu hâkim olacak. Gelir farklılıklarının yarattığı büyük uçurumlar kamusal iradeyle kapanacak. Hiç kimse İstanbul'un güzelliklerinden, İstanbul'un nimetlerinden yoksun bırakıldığı duygusuna kapılmayacak. İstanbul huzura kavuşacak. Eşitliğin, özgürlüğün, demokrasinin tadına varacak!"

Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırı da İmamoğlu'nun gündemindeydi: 'Bu sefer sevgi kazanacak...'

İmamoğlu, vatandaşlara Kılıçdaroğlu'nun selamını ileterek "Ne yazık ki bugün talihsiz bir olay yaşadı. Ama kendisi çok iyi. Güler yüzlü bir şekilde sizleri sevgi ve saygı ile selamladı. Orada bu hareketi yapman vatandaşlarımız değil, bu hareketi yapanlar talimat almış kişilerdir. Benim vatandaşım öyle bir şey yapmaz. Göreceksiniz bu sefer sevgi ve saygı kazanacak." dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na Şehit Cenazesinde Saldırı - onedio.com
CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na Şehit Cenazesinde Saldırı - onedio.com

İmamoğlu mitingin ardından Twitter hesabından bir mesaj paylaştı: '16 milyon İstanbullu birlikte başaracağız, teşekkürler İstanbul.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir