Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İlkbahara Ramak Kaldı! Bu Güzel Mevsimde Sinemalara Akın Etmemize Neden Olacak 24 Film

-

İlkbaharda genellikle gösterişli filmler vizyona girer. Bu yıl da bu gelenek değişmiyor; Ready Player One, Avengers: Infinity War, Jurassic World gibi filmler bizi bekliyor...

Film özetleri beyazperde.com'dan alıntı, fragmanlar Türkçe altyazılı. İyi seyirler.

1. Çocuklar Sana Emanet

Gösterim tarihi: 23 Mart
Yönetmen: Çağan Irmak
Oyuncular: Engin Akyürek, Hilal Altınbilek, Şerif Sezer

Bir trafik kazasının travmasını atlatmaya çalışan iç mimar Kerem’in şifacı bir kadın ve köylülerle geçirdiği arınma sürecinin anlatıyor.

2. Kar

Gösterim tarihi: 23 Mart
Yönetmen: Emre Erdoğdu
Oyuncular: Hazar Ergüçlü, Ozan Uygun, Halil Babür

20'li yaşlarında ve hala lise öğrencisi olan Müzeyyen, zamanının çoğunu Bekir, Ebru, Hazerhan, Ferdane ve Kadir’den oluşan arkadaş grubu ile geçirir. Bütün günahları arkadaşları ile paylaşan, annesi ile hiç iletişimi olmayan Müzeyyen'in hayatı, hiç görmediği ama dokuz yaşından beri varlığından haberdar olduğu kardeşi Ali'nin gelmesiyle değişir. Müzeyyen'in varlığını, onun annesiyle kendi babasının yirmi yıl önceki yasak ilişkisini, annesi Müzeyyen’e hamile kalınca babasının onları terketmesini, hepsini yeni öğrenen Ali, yarıyıl tatilini de fırsat bilerek Müzeyyen’le tanışmaya Antalya’nın arka sokaklarına gelir. Başlarda Ali'yi kabul etmeyen Müzeyyen bir süre sonra onu hayatına dahil eder. Ali’nin artık iki amacı vardır; birincisi Müzeyyen’i Bolu’ya götürüp, kendisi gibi bir yaşam standardına erişmesini sağlamak, diğeri ise Müzeyyen’e babası gibi olmadığını kanıtlamaktır.

3. Manyak

Gösterim tarihi: 23 Mart
Yönetmen: Onur Ünlü
Oyuncular: Cahit Kaşıkçılar, Serkan Keskin, Öner Erkan, Ahmet Rıfat Şungar, Erkan Kolçak Köstendil

Bir Gerçek Kesit hikâyesi konu edilecek. Gerçek Kesit dizisindeki "Sarı Bıyık" Cahit Kaşıkçılar da kadroda.

4. Pasifik Savaşı: İsyan / Pacific Rim Uprising

Gösterim tarihi: 23 Mart
Yönetmen: Steven S. DeKnight
Oyuncular: John Boyega, Scott Eastwood, Jing Tian

Babasının uzaylılara karşı kahramanca ölümü sırasında Jaeger pilotluğu eğitimine devam etmekte olan Jake, babasının ölümünün ardından eğitimini terk eder. Bir zamanların umut vadeden pilotuyken suç dünyasına bulaşan Jake'e uzaklaştığı kız kardeşi Mako Mori tarafından son bir şans tanınır. Savaşın gölgesinde büyüyen cesur yeni nesil pilotlara liderlik etmekte olan Mako, dünyayı tehdit eden yeni bir tehlikeye karşı mücadele vermektedir. Yetenekli pilot Lambertve 15 yaşındaki Jaeger hacker'ı Amara ile güçlerini birleştiren Jake, elinde kalan tek aile ile birlikte dünyanın gördüğü en güçlü savunma hattı olma yoluna baş koyar.

5. Başlat / Ready Player One

Gösterim tarihi: 30 Mart
Yönetmen: Steven Spielberg
Oyuncular: Tye Sheridan, Olivia Cooke, Ben Mendelsohn

Ailesini küçük yaşta kaybeden Wade Watts, gerçek dünyanın sıkıntılarından kaçmak için zamanını The Oasis adlı bir oyun evreninde geçirir. Oyunun milyoner kurucusu oyun evreninin içine bir anahtar saklamıştır ve öldüğünde tüm servetini ve oyunun kontrolünü bu anahtarı bulana vadetmektedir. Wade de bu macera dolu hazine avının peşine düşmüştür. Bir süre sonra her şey bir oyun olmaktan çıkıp acımasız bir rekabete dönüşür. Zira şirket hissedarları ve paragöz oyuncular hazineye herkesten önce ulaşabilmek için diğer yarışmacıları saf dışı bırakmak için her şeyi yapmaya hazırdır.

6. Bizim Köyün Şarkısı

Gösterim tarihi: 30 Mart
Yönetmen: Tuğçe Soysop
Oyuncular: Berat Efe Parlar, Tansel Öngel, Güneş Sayın, Sezai Aydın, Esat Polat Güler

İstanbul’da yaşayan Çınar’ın en büyük hayali müzik yarışmasına katılmaktadır. O, yarışma gününün gelmesini sabırsızlıkla beklerken babası bu sırada köye geri dönmeyi planlar. Babasının kararı karşısında yıkılan Çınar ne kadar karşı çıksa da babasını ikna edemez ve ailece köye döneler. Zeki kız kardeşi Zeynep ile yeni yaşamlarına alışmaya çalışan Çınar yeni arkadaşlar edinmiştir. Gerçek dostluğun ne demek olduğunu arkadaşları sayesinde anlayan Çınar hayallerine kavuşabilecek midir?

7. Kelebekler

Gösterim tarihi: 30 Mart
Yönetmen: Tolga Karaçelik
Oyuncular: Ezgi Mola, Ercan Kesal, Serkan Keskin

3 kardeşin yolları yıllar önce ayrılmıştır. Aradan geçen 30 yılın ardından babaları çocuklarını bir araya getirmek ister ve onları Hasanlar Köyü’ndeki evlerine geri çağırır. Kardeşlerden en büyüğü Cemal, onları alır ve nedenini bilmedikleri bir yolculuğa çıkar. Üç kardeş köye gittiklerinde ise babalarının öldüğünü öğrenirler. Babaları, köyün acayipliklerinden biri olan kelebeklerin gelişinde gömülmeyi vasiyet emiştir. Birbirlerini çok az tanıyan kardeşler köyde kaldıkları süre boyunca yaşadıkları olaylarla kendilerini, birbirlerini ve babalarının kim olduğunu anlamaya çalışır.

8. Vahşiler / Hostiles

Gösterim tarihi: 30 Mart
Yönetmen: Scott Cooper
Oyuncular: Christian Bale, Rosamund Pike, Wes Studi

Savaş ve şiddetin etkisiyle karakteri sertleşmiş olan ABD süvari subayı Blocker'a, bir Cheyenne savaş şefi ve ailesinin Montana'daki kabile topraklarına geri dönüş yolculuğunda eşlik etme görevi verilir. Blocker hayatı boyunca içinde yaşadığı şiddet dolu hayattan yorgun düşmüş olsa da bu görev onun için oldukça zor olacaktır; zira eşlik ettiği şef yıllar boyunca en büyük düşmanlarından biri olmuş ve birçok arkadaşının hayatını ellerinden almıştır. Ancak kayıplar konusunda şef de en az Blocker kadar payına düşeni almıştır. Tehlikeli topraklardan yola çıkarak, çoğunlukla düşman kabileler, küçük asker grupları ve Cheyenne kabilesinin yaşadığı vahşi ancak etkileyici batıya doğru ilerleyen kafile bu yolda birçok zorlukla karşılaşacaktır. Zorluklar arttıkça, Blocker emirlerini yerine getirirken kendi bağnazlığıyla yüzleşmeye mecbur kalırken, bu yolculuğa bir de ailesinin bir baskında katledildiğine tanıklık eden cesur bir dul kadın da dahil olur.

9. 12 Savaşçı / 12 Strong

Gösterim tarihi: 6 Nisan
Yönetmen: Nicolai Fuglsig
Oyuncular: Chris Hemsworth, Michael Shannon, Michael Peña

1 Eylül saldırısı sonrası geçen filmde, takım liderliğini Mitch Nelson'ın yaptığı bir ABD özel kuvvetler ekibi, çok tehlikeli bir görev için Afganistan'a ilk ayak basan Amerikan askerleri olacaktır. Kayalıklarla dolu dağlar içinde, Afganistan Birleşik İslami Kurtuluş Cephesi Generali Dostum'u, onlarla birlik olarak Taliban ve onların müttefikleri El Kaide ile savaşmaya ikna etmek zorundadırlar. Karşılıklı güvensizlik ve kültür farkına ek olarak, Amerikalı askerler, Afgan atlı askerlerinin ilkel taktiklerine uyum sağlamak zorundadırlar. Bu zor kurulan bağa rağmen, yeni ortaklar çok güç durumlarla karşılaşırlar. Sayıca ve silah olarak azken, kendilerini öldürmeye çalışan acımasız bir düşmanla karşı karşıya kalırlar.

10. Can Feda

Gösterim tarihi: 6 Nisan
Yönetmen: Çağatay Tosun
Oyuncular: Burak Özçivit, Kerem Bursin

Vatan için iki askerin milli mücadelesi konu edilecek.

11. Eski Kocam(ız) / Forget About Nick

Gösterim tarihi: 6 Nisan
Yönetmen: Margarethe von Trotta
Oyuncular: Katja Riemann, Ingrid Bolsø Berdal, Haluk Bilginer

Film iki kadına odaklanıyor: Jade ve Maria. Bu iki arkadaş, kocaları tarafından aldatılıyor ve ardından gelişen olaylar sonucu birlikte yaşama kararı alıyorlar. Film aslında iki kadının hem dostluk hem de savaş öyküsünü anlatacak. Bir apartmanın çatı katında yaşayan iki arkadaş bir yandan da New York‘ta bir daire almak için mücadele veriyor.

12. Arada

Gösterim tarihi: 13 Nisan
Yönetmen: Mu Tunç
Oyuncular: Burak Deniz, Büşra Develi

Kaliforniya’da albüm çıkarmayı hayal eden Ozan, İstanbul’da yaşayan genç bir punk’tır. Ozan’ın babası Altan’da müzik kariyeri olan bir sanatçıdır fakat darbe ile kariyeri sona ermiştir. Ozan’ın geleceği hakkında konuşmaya başlayan baba-oğul, şiddetli bir tartışmaya koyulur. Yaşanan tartışmanın ardından evi terk eden Ozan, arkadaşı Deniz’den Kaliforniya’ya giden bir gemi hakkında bilgi alır. Hayallerini gerçekleştirecek bir fırsat bulan Ozan, kız arkadaşı Lara ile birlikte İstanbul’u altını üstüne getirerek bileti ararlar.

13. Rampage: Büyük Yıkım / Rampage

Gösterim tarihi: 13 Nisan
Yönetmen: Brad Peyton
Oyuncular: Dwayne Johnson, Naomie Harris, Malin Åkerman

İnsanları kendinden uzak tutan bir Primatolog olan Davis Okoye, doğumundan beri bakımıyla ilgilendiği oldukça zeki bir goril ile arasında inanılmaz bir bağ kurar. Oldukça nazik olan maymun, uygulanan yanlış bir deney sonucu korkunç bir canavara dönüşür. Konu ile ilgili araştırma yapıldıkça, benzer şekilde dönüştürülmüş bir çok yırtıcı hayvan keşfedilir. Davis, küresel bir afetin oluşmasını engellemek, genetiği değiştirilmiş hayvanları kurtarmak için, gözden düşmüş bir genetik mühendisi ile birlikte harekete geçer.

14. Sessiz Bir Yer / A Quiet Place

Gösterim tarihi: 13 Nisan
Yönetmen: John Krasinski
Oyuncular: John Krasinski, Emily Blunt

2 çocuklu bir aile, izole bir kırsalda sakin bir yaşam sürmektedir. Henüz büyüme çağlarında olan çocuklar da, ebeveynleri de hiçbir şekilde konuşmamakta, işaret diliyle anlaşmaktadır. Ancak bunun sebebi konuşamıyor olmaları değildir. Aile gıcırtı çıkaracak her türlü adımdan, ses yapacak her türlü hareketten uzak durmaktadır. Ancak günün birinde bu sakin hayat, küçük çocukların oyun oynarken bir lambayı devirmeleri ile tepetaklak olur. Durgun sessizliğin içinde çıkan bu ses, ailenin peşindeki varlığın dikkatini hemen çekecek ve aile sessizliklerini bozmanın bedelini ağır ödeyecektir.

15. İlişki Durumu: Açık İlişki / Permission

Gösterim tarihi: 20 Nisan
Yönetmen: Brian Crano
Oyuncular: Rebecca Hall, Dan Stevens, Gina Gershon

Anna ve Will, birbirlerinin ilk aşkıdır. Hayatlarındaki tüm ilkleri birlikte yaşayan evliliğin eşiğindedir. Will, Anna’nın 30. yaş gününde ona evlenme teklifi etmeye hazırlanır. Bu sırada arkadaşları ile yemeğe çıktıkları bir gün içlerinden biri sarhoş olur ve evlenmeden önce onların başka insanlarla birlikte olmaları gerektiğini söyler. Çift arkadaşlarının bu dediğini başta şaka olarak algılasa da Anna, bir süre sonra ciddi olarak düşünmeye başlar. İlişkilerinin sağlamlığını test etmek için ikisinin de bir süre başka insanlarla görüşmesi gerektiğini düşünen Anna, Will’i de ikna ederek başka insanlarla görüşmeye başlar.

16. Zamanda Kıvrılma / A Wrinkle in Time

Gösterim tarihi: 20 Nisan
Yönetmen: Ava DuVernay
Oyuncular: Storm Reid, Reese Witherspoon, Chris Pine, Oprah Winfrey

Meg Murray, dahi kardeşi Charles ve arkadaşları Calvin her çocuk gibi oyunlar oynayan bir üçlüdür. Ancak günün birinde bir şey olur ve Meg'le Charles'ın bilim adamı olan babaları ortadan kaybolur. Bilim adamının kaybolmasının ardından onu bulmak da minik üçlüye düşer. Babalarını aramak için yolculuğa çıkan Meg Murray, Charles ve Calvin maceraya atılırlar. Bu macerada küçük çocuklar uzaydan paralel evrenlere kadar pek çok yeri ziyaret edecektir.

17. Avengers: Sonsuzluk Savaşı / Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı

Gösterim tarihi: 27 Nisan
Yönetmen: Joe Russo, Anthony Russo
Oyuncular: Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Chris Pratt, Scarlett Johansson, Mark Ruffalo, Benedict Cumberbatch, Chadwick Boseman, Josh Brolin, Elizabeth Olsen, Tom Holland, Karen Gillan, Zoe Saldana, Benicio Del Toro, Dave Bautista, Jeremy Renner, Paul Bettany, Gwyneth Paltrow, Paul Rudd, Tom Hiddleston, Sebastian Stan

Kaptan Amerika ve Iron Man'in arasında yaşanan olayların ardından bölünen kahramanlarımız, birbirlerinden uzaklara savrulurlar. Hepsi kendi yandaşlarıyla dünyayı korumaya çalışmaktadır. Ancak dünyanın kaderi bir kez daha tehlikeye girer. Sınırsız bir güç kaynağı olan sonsuzluk taşlarının peşine düşen Thanos, dünyanın gördüğü en büyük tehdittir. İnsanlığın kaderi bir kez daha, insanlık için savaşmaya ant içmiş kahramanlarımız elindedir. Hiçbir süper kahramanın tek başına yenemeyeceği büyüklükteki bu tehdit için ekipler birleşmeli ve tehdide tüm güçleriyle karşı koymalıdır.

18. Oyun Gecesi / Game Night

Gösterim tarihi: 4 Mayıs
Yönetmen: Jonathan Goldstein, John Francis Daley
Oyuncular: Rachel McAdams, Jason Bateman

Max ve Annie’nin çiftler için oyun gecesi, Max’in kardeşi Brooks sahte haydutlar ve federal ajanların olduğu gizemli bir cinayet ayarladığında iyice karışır. Brooks kaçırılır ve her şey oyunun bir parçası gibi görünür. Fakat bu altı aşırı rekabetçi oyuncu gizemi çözmeye ve oyunu kazanmaya çalıştıkça bu “oyunun” ve Brooks’un göründüğü gibi olmadığını fark ederler. Bu kaotik gece boyunca, her dönemeç beklenmedik bir olaya yol açtıkça arkadaş grubu boylarından büyük bir işe kalkıştıklarını fark eder. Kuralların ve puanların olmadığı, oyuncuların kimler olduğu bilinmeyen bu gece ya uzun süredir yaşadıkları en eğlenceli gece ya da oyunun sonu olacaktır.

19. Taxi 5

Gösterim tarihi: 4 Mayıs
Yönetmen: Franck Gastambide
Oyuncular: Franck Gastambide, Malik Bentalha, Bernard Farcy

Parisli süper bir polis olan Sylvain Marot, aynı zamanda olağanüstü bir şofördür. Sylvain, eski emniyet müdürü şimdi ise Marsilya Belediye Başkanı olan Gibert tarafından, güçlü Ferrarilerle büyük bir soygun düzenleyen İtalyan çetesini yakalamak için görevlendirilir. Fakat görevini yerine getirmek için, Marsilya’daki en kötü VTC sürücüsü olan ünlü taksi şoförü Daniel Morales’in yeğeni Eddy Maklouf ile çalışmak zorunda kalır.

20. Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok

Gösterim tarihi: 4 Mayıs
Yönetmen: Onur Ünlü
Oyuncular: Demet Evgar, Fatih Artman, Ezgi Eyüboğlu

Cinayet masası dedektifi olan Salim, 30'lu yaşlarında olan içine kapanık bir adamdır. Eşinden ayrılan ve 3 yaşında bir kızı olan Salim, bir süredir devam etmekte olduğu göz tedavisinin sonuç vermediğini ve zamanla tamamen kör olacağını öğrenir. Bu sorunla baş etmeye çalışırken üzerinde çalışmaya başladığı yeni cinayet davasında öldürülen kişinin karısı Handan Hanım’ın da kör bir piyanist olması, Salim’in durumunu daha da ilginç kılar. Dava süreci ilerledikçe Handan Hanım’a fena halde gönlünü kaptıran Salim, ondan yüz bulamayınca ilgisini cinayetin bir numaralı katil zanlısının kör karısı Leyla’ya yöneltir. Ama şüphesiz en tuhafı, Salim’in canından çok sevdiği annesinin yaşlı ve kör bir fahişe olmasıdır. Olaylar geliştikçe Salim daha da körleşir.

21. Partilerde Kız Tavlama Sanatı / How to Talk to Girls at Parties

Gösterim tarihi: 11 Mayıs
Yönetmen: John Cameron Mitchell
Oyuncular: Nicole Kidman, Elle Fanning, Ruth Wilson, Stephen Campbell Moore

Sex Pistols'un büyüsüne kapılmış olan şehirdeki her genç, umutsuz kahramanımız Enn de dahil olmak üzere, bir punk olmak istemektedir. Yerel punk kraliçesi Boadicea'nın değişim öğrencileriyle dolu partisine sızan Enn, partide görür görmez aşık olduğu gizemli Zan'le tanışır. Ancak bu gençler aslında, gizemli bir geçit törenine hazırlanmak için Dünya'ya gönderilmiş olan uzaylılardır. Karanlık sır ortaya çıkınca sevdiği kızı kurtarmak isteyen Enn, yardım için Boadicea ve takipçilerine döner. Bu mücadelenin sonucunda ne Enn'in ne de Zan'in hayatı bir daha eskisi gibi olmayacaktır.

22. Deadpool 2

Gösterim tarihi: 18 Mayıs
Yönetmen: David Leitcheich
Oyuncular: Ryan Reynolds, Josh Brolin, Morena Baccarin

Devam filminde Cable karakterini tanıyacağız. Deadpool yine iddialı geliyor.

23. Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi / Solo: A Star Wars Story

Gösterim tarihi: 25 Mayıs
Yönetmen: Ron Howard
Oyuncular: Alden Ehrenreich, Emilia Clarke, Donald Glover

Lando Calrissian ile ilk tanışmaları da olmak üzere, Han Solo ve Chewbacca'nın isyandan önceki maceraları konu edilecek.

24. Jurassic World: Yıkılmış Krallık / Jurassic World: Fallen Kingdom

Gösterim tarihi: 8 Haziran
Yönetmen: Juan Antonio Bayona
Oyuncular: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard

İlk film “Jurassic World”ün birkaç yıl sonrasında geçen devam filmi, artık parkı istila etmiş olan dinozorları tehdit eden Isla Nublar adasındaki yanardağı konu alıyor. Dinozor eğitmeni Owen Grady ve parkın eski müdürü Claire Dearing, dinozorları güvenli bir şekilde adadan nasıl götürebileceklerini bulmaya çalışıyorlar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ercan-gundogdu

star wars'un içine edecekler iyice . han solo seriden ayrı film ama serinin son ikisi biraz yavan eskilere göre .

isik-izi-fatih

Sinema sektorunde çıta gerçekten çok yükseldi. Dolayısı ile izleyici artık en ufak kusuru bile affetmiyor. Bence eğlenmek için film izlemek gerek. Sonuçta hangi filmin oscar alacağına biz karar vermicez. Yorum yapmak yada hata bulmak için film seyredilmez. 11 Saatlik otobüs yolculuğunda koltuğun arkasındaki monitordeki 6 filmi düşünün o sıra. Gerçi çokta fifi. Justice League için zaman kaybı yazmış adamlar var .Beğenmemişler . Nesini beğenmemişler acaba 16:8 formatında işte.

ayhan-haras

aralara yine bir sürü çöp niteliğinde yerli film serpiştirmişler,deadpool a yada jurassic world a bakıp biz napıyoruz amk demeden

gzm-ynklr

Avengers: Sonsuzluk Savaşı / Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı ve Jurassic World: Yıkılmış Krallık / Jurassic World: Fallen Kingdom bekliyorum

doksandokuzkurus

Bana Marvel verin ben zaten heyecanlanırım

Görüş Bildir