11 Vukuat İle Yurdun 'İlginç Dolandırıcıları'

-
Abone ol

1. Oscar'lık senaryo yazabilirler

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, kahvehane işleten Serkan B. ve Mahmut A., akrabasından 500 bin liralık miras kalan oto tamircisi arkadaşları Murat M.'yi dolandırmak için filmleri aratmayan bir senaryo hazırladı. Para karşılığı ayarlanan bir kadın, aracını tamir ettirme bahanesiyle mini etek giyerek tamirci Murat M.'nin dükkanına gitti. Kadının kocası kimliğindeki bir adam "Eşimi taciz ettin. Seni vurduracağım" diye tamirciyi tehdit etti. Parayla tutulan mafya kılığındaki iki kişi de, "Seni bu beladan kurtacağız" diyerek Murat M.'ye yardım teklif etti. Mafya elemanları, boş bir arazide kadının kocasını vurduklarını iddia ederek tamirciden 50 bin lira aldı.

IMDB: 5,5

'Oscar'lık Dolandırıcılık

2. Cenneti vaat edebilirler

Eskişehir'de kendisinin Hızır Aleyhisselam olduğunu söyleyerek '7 bin lira hazırla. Cennette yerin hazırlanacak, cennete senin adına deve keseceğim' diyerek dolandırıcılık yaptığı öne sürülen 47 yaşındaki E.Ö. ile oğlu 29 yaşındaki E.Ö. gözaltına alındı.

Cennet Vaadiyle Dolandırıcılık

3. Bazen de bir Azrail oluverirler.

Evde yalnız olan kadının zilini çalan siyah giyimli dolandırıcı kendisini Azrail olarak tanıtarak, "Günahın çok, kefaretini öde. Ondan sonra canını alacağım. Az sonra binaya biri girecek. Parayı ona ver” dedi.

O anda, dolandırıcının ortağı binaya girdi. İkili oyundan habersiz kadın, "Bu adam Azrail olduğunu söylüyor" diyerek yardım istedi.

Ortak, "Hangi adam? Burada bir tek sen ve ben varız" yanıtını verdi. Azrail’in kendine göründüğüne ikna olan kadın, evdeki 5 bin liralık nakit ve altını dolandırıcılara teslim etti.

Kocaeli'nde Fıkra gibi ama gerçek bir dolandırıclık olayı yaşandı

4. Dolandırıcılığa karşı uyararak dolandırırlar

Bursa'da 18 liralık alışveriş sonrası marketciye 200 lira sahte para veren dolandırıcı, parayı kasaya koyan marketçiye "Ne yapıyorsun abi, insan bir bakar para sahte mi? değil mi?" diye uyardı. "Bak sahte parayı böyle tanıyacaksın" diyerek markette uygulamalı ders veren dolandırıcı bozdurma bahanesiyle 200 lira daha sahte para vererek ortalıktan kayboldu. Mal alırken paraların sahte olduğunu farkeden iş yeri sahibi polise başvurdu.

"Ders gibi" dolandırıcılık...

5. Hatta bazen dolandırılabilirler de.

Telefonla para isteyenlerin niyetini anlayan genç, “Konya'da 40 bin liralık altınım var, ama yol param yok.” dedi. Teletokatçılar gence 500 lira uçak parası gönderdi.

Telefonla Dolandırmak İsterken Dolandırıldılar!

6. Bazen değil, sürekli dolandırılıyorlar. Sesi çıkmayan, mağdur kesim onlar...

7. Paylaşmayı severler... Herkese kazandırmak isterler.

M.S., Afyonkarahisar'da oynadığı iddaa kuponu sayesinde 4 bin lira ikramiye kazandı. 3 bin 600 liranın yukarısındaki ikramiyeleri bayilerin ödemediğini ve sadece bankadan alabileceğini öğrenen M.S., kazandığı kuponu bilgisayarda çoğalttı.

Dolandırıcı bayilere "Bu saatte bankalar kapalı. Bana 3 bin 600 lira ver. Kalanı senin olsun. Sen de bu kupondan ekmek yemiş olursun" dedi.

İddaa Kuponuyla Dolandırıcılık

8. Şeytanın aklına gelmeyecek yöntemler bulurlar.

Bir dondurma firmasının ürünlere koyduğundan daha fazla "Bedava" yazan çubuğun geri gelmesi üzerine yaptığı şikayetle başlayan operasyonda binlerce sahte dondurma çubuğu ile bunları yapan makineler ele geçirildi. Şüphelilerin bu işi 3 yıldır yaptıkları öğrenildi.

Türkiye'ye Hoş Geldiniz: 'Bedava' Yazılı Dondurma Çubuğu Üreten Çete Yakalandı!

9. Sınırları zorlarlar...

Limit sonsuza giderken.

10. Değer katmayı severler.

'Paranı solüsyonla çoğaltacağım' sözüne inandı, 50 bin dolar verdi ertesi gün gelen giden olmayınca dolandırıldığını anladı.

Böyle dolandırıcılık görülmedi! - Akşam

11. Unutmadan, hiçbiri de boş adam değildir. Savcısı, polisi çoktur.

Eğer birisi sizi arayıp savcı olduğunu, polis olduğunu söylerse hiç üstelemeyin parayı gönderin, bu iş huzur içinde çözülsün.

Hal böyle olunca, ülkede dolandırıcısı cirit atınca...

Başbakan da arasa insanlar inanmıyor, kontör dolandırıcısıdır deyip kapatıyor. 

Haklılar, kime inanacağız...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
narobb

En sonda bulunan Mahmut Tahiroğlu telefonu kapatarak en iyisini yapmış en büyük hırsız aramış kendisini adamda suratına kapatmış ne var bunda :)

unbowedunbentunbroken

bir halk olarak dolandırılmaya dolandırmaya alışmışız

cigdemmmmmmmmm

Selçuk Parsadan basganı koymanız lazım gelirdi. Adam Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nı ile Başbakan'ını dolandırdı. Bunlar hikaye yani.

ahmetcan.oral.5

Dolandırılanların neredeyse yarısı parasını kolay yoldan katlamaya çalışan potansiyel dolandırıcılar olması da ilginç bir detay.

Görüş Bildir