Görüş Bildir
Haberler
İkizdere'de Protestoya Uğrayan İYİ Partililer Hakkında Soruşturma Açıldı: 'Saldırgan Tarafa da Uygulansın'

İkizdere'de Protestoya Uğrayan İYİ Partililer Hakkında Soruşturma Açıldı: 'Saldırgan Tarafa da Uygulansın'

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Rize ziyareti sırasında İkizdere ve Çayeli'de yaşanan provokatif olaylar için İYİ Partililer hakkında jet soruşturma başlatıldığı ortaya çıktı. Soruşturmayı duyuran İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, saldırgan tarafa da soruşturma istedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sözcü gazetesinden Orhan Bozkurt'un haberine göre, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in Rize ziyareti sırasında İkizdere ve Çayeli’de yaşanan provokatif olaylar için İYİ Partililer hakkında jet soruşturma başlatıldığı ortaya çıktı. Soruşturmayı duyuran İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, saldırgan tarafa da soruşturma istedi.

'Soruşturma ve muamelenin saldırgan tarafa da uygulanmasını ümit ediyorum'

'Soruşturma ve muamelenin saldırgan tarafa da uygulanmasını ümit ediyorum'

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli “Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendi'ye karşı yapılmaya yeltenilen organize saldırı karşısında müdahale etmek zorunda kalan İYİ Parti Erzurum mensubu kardeşlerimle ilgili açılan soruşturma ve muamelenin saldırgan tarafa da uygulanmasını ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.

'Gelmezseniz gelir, biz alırırz'

'Gelmezseniz gelir, biz alırırz'

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in Rize ziyareti sırasında yanında bulunan Erzurum Yakutiye İlçe Başkanı Fatih Güney’in ve Erzurum İl Gençlik Kolları Başkanı Yakup Yanger hakkında İkizdere Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma açıldı.

İYİ Parti Erzurum Milletvekili Cinisli, ”Arkadaşlarımız dün gece adliyeye çağrıldı. Sabah gelelim demişler… ‘Şimdi geleceksiniz gelmezseniz gelir, biz alırırz’ demişler. Bunun üzerine partimizin avukatlarıyla birlikte gidip ifadelerini verdiler. Aynı uygulamanın saldırgan tarafada yapılmasını ümit ederim” diye konuştu.

İkizdere Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyle Erzurum Adliyesi’nde ifadesi alınan Yakutiye İlçe Başkanı Fatih Güney’in ve Erzurum Gençlik Kolları Başkanı serbest bırakıldı.

Yaşanan olayların ardından açıklama yapan İYİ Parti Erzurum Basın ve Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ömür Dadaş şunları söyledi:

Yaşanan olayların ardından açıklama yapan İYİ Parti Erzurum Basın ve Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ömür Dadaş şunları söyledi:

'Genel Başkanımız Meral Akşener ile Rize’nin İkizdere ilçesinde maalesef ki istemediğimiz nahoş olaylar yaşandı, fakat bizler sabırla Rize İlimizin girişinden itibaren başlayan provokasyonlara hakaretlere göz yumduk ses çıkarmadık. Genel Başkanımızın esnaf ziyaretine başlaması ile hakaretlerinin boyutunu arttırıp hatta ağza almaktan edep duyacağımız küfürler savurmaya başlayan provokatörler ortaya çıktı. Bunlara da sessiz kalmamız ve karşılık vermememiz üzerine Genel Başkanımıza fiziksel saldırıya geçtiler, bizler sadece nefsi müdafaada bulunduk. Fakat ne kadar üzücüdür ki basın ve medyaya sızdırılan görüntülerde olayların öncesi ve asıl cereyan eden noktalar kesilmiştir.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
157
55
20
5
5
4
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
King in the East

küçük beyinlerince algı yaratmaya çalışıyorlar.. bakın akp'li çok, iyi partiyi protesto ediyorlar falan.. para verilip oraya gönderilmiş.. buna inanmak zor d... Devamını Gör

Ercan

Burada da peydah oldu ''akp li değilim ama'' cı farklı isimlerle aynı yorumları yapan bankamatik trolleri...ulan madenci yakınlarına tekme tokat dalan,çiftçi... Devamını Gör

Kata kulli

Protestolar birileri tarafından bilinçli yaptırılıyor