İki Yıldır Kimsesiz Çocuklar Yararına Konser Veren Lise Öğrencisi İbrahim Cem Yıldırım ile Tanışın!

 > -

Tekirdağ'da yaşayan 14 yaşındaki lise öğrencisi İbrahim Cem Yıldırım, 5 yıl önce öğrendiği piyano ile 2 yıldır kimsesiz çocuklar yararına konser veriyor. Makedonya ve Almanya'da da sahne alan Yıldırım, piyanonun hayatının vazgeçilmez bir parçası olduğunu söylüyor.

Piyano, hayatının vazgeçilmez bir parçası

Piyano eğitmeni Viktoriya Tüfekçi'nin desteğiyle kendisini geliştirdiğini, kısa sürede piyano çalmayı öğrendiğini ifade eden Yıldırım süreci şöyle anlattı:

"Uzun süre satrançla ilgilendim. Sürekli turnuvalara gidiyordum. Biraz hırs yaptım ve bundan dolayı satrancı bırakmam gerektiğine karar verdim. Beni daha rahatlatıcı bir şeye ihtiyacım vardı. Satrancı bıraktım 9 yaşında evde hazır piyano vardı ağabeyim ve ablam da piyanoyla ilgilendi daha önce. Ben de piyanoya başlamaya karar verdim. Ondan sonra hiç bırakmadım"

'Fazıl Say çok sevdiğim bir sanatçı'

Piyanonun, duygularını dışa vurmak istediğinde kullandığı bir enstrüman olduğunu söyleyen Yıldırım, ünlü piyanist Fazıl Say'ı çok sevdiğini de ifade etti:

"Piyano öğrenmem zor olmadı çok iyi bir hocayla başladım piyanoya. Hocam piyanoyu sevdirdi. Piyanoyu eğlenerek öğretti bana o yüzden piyanoya küçük yaştan bağlandım. Liseyi bitirdikten sonra konservatuvar okumak istiyorum. Fazıl Say'la da tanışmak istiyorum. Fazıl Say çok sevdiğim bir sanatçı. Parçalarını da çalıyorum konserimde. Kendisiyle tanışmak isterim. Kendisi gibi yurt dışında da konserler vermek isterim."

Piyano öğretmeni Tüfekçi: 'İleride Türkiye'yi iyi bir şekilde temsil edecek'

Makedonya ve Almanya'da da sahne alan Yıldırım için, öğretmeni Viktoriya Tüfekçi, 'Özel bir çocuk' dedi. 

Böyle çocuklara sahip çıkılması gerektiğinin altını çizen Tüfekçi, Yıldırım'ın ileride Türkiye'yi iyi bir şekilde temsil edeceğini de söyledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir