İki Yıldır Kendisini Sarhoş Gibi Hisseden Genç Kadında Beyincik Sarkması Hastalığı Olduğu Ortaya Çıktı!

76PAYLAŞIM

Yıllardır kendisini sarhoş gibi hisseden genç kadının doğuştan gelen bir hastalığı vardı. Hastalığının ne olduğunu 24 yaşında öğrenen Jodie'nin yaşadıklarını ve tedavi sürecini sizler için The Sun'dan derledik.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/752338...

24 yaşındaki Jodie Baitson-Horrocks yıllardır baş dönmesi ve baş ağrısı şikayetiyle yaşıyordu.

Hekimi bu sıkıntıların migrenden kaynaklandığını düşünmüştü. Dolayısıyla rahatlamasını sağlayacak birkaç ilaç vermişti. Ama genç kadının şikayetleri daha da artmaya başladı. 

Yapılan araştırmalar sonucunda bütün şikayetlerinin beyincik sarkması olarak bilinen Chiari malformasyonu hastalığından kaynaklandığı ortaya çıktı. Bu hastalık bireyin beyninin arkasının alt kısmının, omuriliğe kaymasına neden oluyor.

Yıllardır sıkıntı yaşayan Jodie ameliyat oldu. Hastanedeki doktorlar Jodie'nin beynindeki baskıyı rahatlatmak için kafa tasının o kısmını aldılar.

Genç kadın eğer tedavi olmasaydı, felç gibi ciddi sıkıntıları yaşaması da an meselesiydi. Aslında Jodie doğduğundan bu yana bu hastalığa sahipti. Ama belli bir yaşa gelene dek belirtiler başlamamıştı. 20'li yaşlarına kadar teşhis konulamadı. Dolayısıyla sürekli olarak baş ağrısı ve baş dönmesi başladı. Kendisini iki yıldır sarhoş gibi hissettiğini belirtti. Jodie'nin annesi Paula Horrocks da kızının neler hissettiğini ve yaşadığını anlattı.

"Jodie doğuştan hastaydı ama şu ana kadar teşhis konulmadı. Geçtiğimiz son iki yılda sürekli baş ağrısı vardı. Sarhoş gibi başı dönüyordu. Eğer ameliyat olmasaydı felç olabilirdi. Onun için çok zor oldu. Hepimiz stres dolu zamanlar yaşadık. Ama o gerçek bir savaşçı ve hepimiz onunla gurur duyuyoruz."

Jodie'nin şu an gece gündüz bakıma ihtiyacı var. Tekerlekli sandalye ve koltuk değnekleri kullanıyor. Tabii bütün bunlar tamamen iyileşene dek devam edecek.

Boyun ağrısı, kafatasının arka kısmında baş ağrısı, baş dönmesi ve denge sorunları, kas zayıflığı, kollarda karıncalanma ve uyuşukluk, bulanık görme, yutkunma güçlüğü, işitmede zorluk, sürekli hasta olmak veya hissetmek, uyuma zorluğu gibi sıkıntılar beyincik sarkmasının semptomları arasında yer alıyor. Tedavi ise hastalığın ne kadar ilerlediğine bağlı olarak değişiyor. 

En kısa zamanda sağlığına kavuşman dileğiyle Jodie!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ashirogi-muto

Migren zannetmek nedir ya. MR adında muhteşem bir teknik var. Neden? Kullanmak için.

dks

Maalesef 2013 senesinde bu tanı bana da konuldu. Tüm belirtiler semptomlar birbirinden zorlayıcı oluyor. Ve stres de çok kötü tetikliyor. Metabolizma duruyor. Bin kişiden birinde görülen bir hastalık. İlk kez sosyal medyada yer alması şaşırttı.

rabia-bulut5

Peki şuan nasılsınız? Tedavi olabildiniz mi hangi doktora? Annem de 2000 yılında ameliyat olmuştu fakat hastalık tekrar ediyor.

dks

Şu an ara ara semptomlar ağır basıyor. Ameliyat olmadım henüz ameliyat ölçüsüne gelmediği için. Ama olmayı da istemiyorum. Korkuyorum açıkçası.

shiroshinju

Doktorların yarısı (işinde iyi olan,insan sağlığına önem veren doktorları katmıyorum bu cümleye) neden hastanın şikayetini daha detaylı araştırmak yerine başka hastalığın ismini veriyor.Hayır yani belirtileri anlamadıysa diğer doktorlarla fikir alışverişi yapa bilirdi,egoları yüzünden mi acaba.Kızın hastalığı ölümcülmüş ama doktor migren deyip eve yollamış.Çoğu insan doktorların yanlış teşhisi yüzünden ölüyor ama buna dur diyen yok.Hastalığı ilerlemeden felç olmadan kızın kurtulmasına sevindim,sağlığına bir önce kavuşur umarım.

murat777

bendede bircok beriltisi var ama benim yasadigim ulke cok az gelismis doktor yok paramda yok cok korkuyorum migrenede benziyor bunada yasiyom oyle nolacak allah bilir

Görüş Bildir