İftiranın Böylesi! 'Kızıma Tecavüz Etti' Deyip Öldürdü, Kızının Başkasından Hamile Kaldığı Ortaya Çıktı

283PAYLAŞIM

Adana'da yaşayan F.B isimli genç kız hamile kalınca babasına, Muhammet Reşit Yıldırım'ın kendisine tecavüz ettiğini söyledi. Baba Emrah B., Yıldırım'ı öldürdü. Bugün görülen duruşmada F.B gerçeği itiraf etti. Reşit Yıldırım'ın tecavüz etmediğini, bir yakınları tarafından hamile bırakıldığını açıkladı. 

AA'nın aktardığı habere göre, Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada tutuklu sanık Emrah B,  maktul Muhammet Reşit Yıldırım’ın babası Ali Yıldırım ile taraf avukatları hazır bulundu. Sanığın tecavüze uğradığı ileri sürülen kızı F.B. de Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi aracılığıyla duruşmaya katıldı.

Mahkeme başkanı, sanığın devlet korumasına alınan 15 yaşındaki kızı  F.B'nin maktulden hamile kaldığı iddiayla ilgili DNA raporunun geldiğini,  ceninden alınan örnekler ile öldürülen gençten alınan dokular arasında uyum  bulunmadığının belirlendiğini hatırlattı.

"Kızıma 10 defa sordum. Bana her defasında Muhammet Reşit’in ismini verdi"

Sanık Emrah B. savunmasında, öldürdüğü gencin ailesi ile bir husumetinin olmadığını söyledi.Ayrıldığı eşinin kendisini telefonla arayarak “Kızımıza tecavüz eden Muhammet Reşit Yıldırım. Kızımızı kandırmış bir eve götürüp sahip olmuş” dediğini  ileri süren Emrah B, "Kızıma 10 defa sordum. Bana her defasında Muhammet Reşit’in  ismini verdi. Ben neden suçsuz bir insana bunu yapayım?” dedi.

Yıldırım'ı bilerek öldürdüğünü itiraf eden sanık, "Ona ‘sen delikanlı  mısın, evlilik vaadiyle kızımı kandırıp sahip olmuşsun. Yaptığın işi temizle’  dedim. Annesini ve babasını istemeye göndermesini istedim. Kendisi de geleceklerini söyledi. Bebeğin babası olmasa dahi bu çocuğun kızıma tecavüz ettiğini biliyorum.” iddiasında bulundu. Mahkeme başkanının, “Nereden biliyorsun?” diye sorması üzerine Emrah  B, “Yapmamış insan ‘bir şey yapmadım' demez mi?” diye cevap verdi.

"Babamdan korktuğumdan dolayı söylemedim"

F.B. ise kürtajla alınan bebeğin babasının, Yıldırım'ın olmadığını  belirtti. Babasının yengesinin yeğeni M.Ç. tarafından hamile bırakıldığını ileri  süren F.B, "Öldürülen Muhammet ile cinsel ilişkiye de girmedim" dedi. Mahkeme başkanının, “Daha önce bunları neden söylemedin?” diye sorması  üzerine F.B, “Babamdan korktuğumdan dolayı söylemedim. M.Ç’ye bir şey olur,  'babam bir şey yapar' diye korktum. O yüzden Muhammet Reşit’in ismini vermek zorunda kaldım. Onunla 3 ay arkadaşlığımız oldu. Özür dilerim, pişmanım"  ifadesini kullandı.

Tekrar söz verilen sanık da "Bir insanın kızı ve eşi bunu yaparsa ben ne yapayım? Yaptığımdan pişmanım, özür dilerim." dedi. Mahkeme heyeti, duruşmayı karar için erteledi.

"Oğlum suçsuz yere öldürüldü"

Maktulün babası Ali Yıldırım, adliye çıkışında gazetecilere yaptığı  açıklamada, oğlunun suçsuz yere öldürüldüğünün ortaya çıktığını belirtti.

Yıldırım’ın avukatı Halis Yetkiner, müvekkilinin çocuğunun  öldürülmesine neden oldukları iddiasıyla F.B. ile annesi hakkında suç duyurusunda  bulunacaklarını kaydetti.

Gencin iftiraya kurban gitmesi Ekşi Sözlük'ün de gündeminde...

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir