Görüş Bildir
Haberler
İddia: Yeni Sosyal Medya Düzenlemesi İnternet Siteleri, Gazete ve TV’leri de Kapsayacak

İddia: Yeni Sosyal Medya Düzenlemesi İnternet Siteleri, Gazete ve TV’leri de Kapsayacak

Hürriyet yazarı Abdulkadir SelviAKP'nin üzerinde çalıştığı sosyal medya düzenlemesinin, internet siteleri, gazeteler ve TV'leri de içine alarak genişleteceğinin gündemde olduğunu yazdı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Selvi, yazısında şu ifadeleri kullandı:

'Sosyal medya düzenlemesinin başından itibaren, bir haberin yalan haber olduğuna ve dezenformasyon amacıyla üretilip paylaşıldığına kim karar verecek sorusunun üzerinde duruluyor.

'Dezenformasyona RTÜK mü, BTK mı, İletişim Başkanlığı mı, mahkemeler mi karar versin ya da yeni bir birim mi oluşturulsun?' tartışması yaşandı. Sonunda yeni bir birim kurmak yerine ihtisas mahkemelerinin karar vermesi eğilimi öne çıktı.

Şimdiye kadar sosyal medya üzerinden yapılan dezenformasyonun önlenmesine yönelik tedbirler üzerinde duruldu. Komisyonda yapılan tartışmalarda, yalan haberlerin sosyal medyada paylaşıldıktan sonra internet sitelerinde, gazetelerde ve TV’lerde kullanıldığı üzerinde duruldu. Dezenformasyon amaçlı paylaşımların sosyal medyadan alınarak internet sitelerinde, TV’ler ve gazetelerde kullanılmasının önüne geçilmesi için çalışma yapılması kararı alındı. Dezenformasyon amaçlı haberlerin internet sitelerinde, yazılı basında ve TV’lerde kulanılması durumunda cezai yaptırım getirilmesinin üzerinde duruluyor.

Sosyal medya düzenlemesinin internet siteleri, gazeteler ve TV’leri de içine alacak şekilde genişletilmesi gündemde.'

Ayrıca bakınız 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
20
13
2
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sude Nur

her boka elinizi uzatın amk

hipotalamus

Ülkenin bütün güzelliklerini, değerlerini dezenformasyona uğratanların, yaptıkları dezenformasyon konuşulmasın, ortaya çıkmasın diye son çabaları. "Yurt dışı... Devamını Gör

Enkidu An

İktidar medyası elinde olan kanalların 12 de kapanması lazım hele o leş akit türevi gamzeler.