İBB'yi Eleştireyim Derken Bakanlığa Bağlı TCDD'yi Eleştiren AKP'li Külünk'e Sosyal Medyadan Tepkiler

 > 
1.1bPAYLAŞIM

Marmaray istasyonunda kaydedilen ve yaşanan yoğunluk nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) eleştirildiği bir videoyu Twitter hesabından paylaşan AKP'li eski milletvekili Metin Külünk sosyal medyanın gündemi oldu. İBB, Külünk'ün paylaşımına "Marmaray'ın işletmesi Ulaştırma Bakanlığına bağlı TCDD'de" yanıtını verdi.

Külünk ise daha sonra yaptığı açıklamayla görüntüleri çekerken İBB'yi eleştiren kişinin kendisi olmadığını ve paylaşımdaki amacının "sorumluları uyarmak" olduğunu söyledi.

Külünk, videoyu "Bu nasıl bir ciddiyetsizlik ve de nasıl bir aymazlıktır!" mesajıyla paylaştı 🎥

Marmaray Sirkeci istasyonunda kaydedilen görüntülerde çok sayıda vatandaşın beklediği görülüyor. İnsanların arasında kayıt yapan kişi şunları söylüyor:

"Görüyorsunuz İstanbul Büyükşehir Belediyesi şu an çalışmıyor. Görmüş olduğunuz herkes şu an risk altında. Resmen ölüme yolculuk gibi bir yolculuk var şu anda. İnsanlar burada üst üste, sosyal mesafe diye birşey yok. Belediyeciliği bu kadar kötü yapan, bu kadar kötü yönetimin içerisinde olduğunu görüyorsunuz.”

İBB Beyaz Masa'dan Külünk'e: TCDD ile iletişime geçiniz

Videonun yayılmasının ardından İBB Beyaz Masa, Külünk’e Marmaray’ın işletmesinin TCDD olduğunu hatırlatan şu mesajı paylaştı: 

“Metin Bey Merhaba, Marmaray işletmesi Ulaştırma Bakanlığı TCDD tarafından yapılmakta olup, [@Marmaraytcdd] ile iletişime geçmenizi rica ederiz. İyi günler dileriz.”

"Görüntüleri bir vatandaş çekti, amacımız sorumluları uyarmaktı"

Külünk, yine Twitter'dan bir açıklama yaparak şunları söyledi:

  • Hassasiyet sahibi kamuoyumuzun dikkatine. Bu ülke hepimizin, bu devlet hepimizin ve hepimiz ortak bir tehdit ile karşı karşıyayız. Koronavirüs hiç bir siyasal görüş ayırt etmiyor, o halde sağlık güvenliğimizin tesisi için gösterilecek ciddiyet, hepimizin görevidir.

  • Bugün bir vatandaşımızın sosyal sorumluluk göstererek çektiği görüntüleri “hangi kurumun sorumluluğuna ait olduğuna bakmaksızın” paylaşmamızdaki gayemizin sorumluluk noktasındaki kişileri uyarma mahiyetinde olduğu açık ve nettir.

  • Kaldı ki “Marmaray” olduğunu ifade etmeme rağmen. Bunu farklı yerlere çekip yorumlayan kardeşlerimiz olmuş, bizim için kimin yaptığı önemli değil; önemli olan milletimizin sağlık güvenliğidir. Meselemiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yürütülen güçlü mücadelemize yereldeki gerek kamu gerek yerel yöneticilerin daha güçlü uyumudur. 

  • Bir daha bu ve benzeri eksikliklerin yaşanmaması, boşlukların oluşmaması için sorumluluk makamındaki görevlilerin hassasiyetle bu tedbirlere uyumu çok değerli ve önemlidir.

📌 Külünk’ün paylaşımına sosyal medyadan tepkiler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir