Görüş Bildir
Haberler
İBB'nin Personelleri AKP Adına Sandık Müşahidi Yapıldı: 'Yıldırım Gibi Kafalarına Düşecek'

etiket İBB'nin Personelleri AKP Adına Sandık Müşahidi Yapıldı: 'Yıldırım Gibi Kafalarına Düşecek'

İBB'ye bağlı 30 iştirak şirketinde çalışan işçi ve taşeron personelin 23 Haziran'da sandık görevlisi yapıldığı, personelin sandık kurulu üyesi, sandık müşahidi veya kat görevlisi olarak görevlendirildiği iddia edildi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Independent Türkçe'nin haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait iştirak şirketlerinde çalışan personel ve taşeron işçiler 23 Haziran seçimleri için sandık müşahiti olarak görevlendirildi.

Sandıklarda görevlendirilen işçilerin listeleri Büyükşehir Belediyesi tarafından AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'na iletildi. 

İBB personelinin bir kısmı sandık kurulu üyeliğine yazılırken bir kısmı da oy döküm ve sayımında AK Parti teşkilatına yardımcı olmak üzere görevlendirildi.

Sandıklarda görevlendirilen İBB personeli Whatsapp grupları aracılığıyla haberdar edildi. İddiaya göre bu gruplardan biri 19 Haziran günü 21:18'de oluşturuldu.

Sandıklarda görevlendirilen İBB personeli Whatsapp grupları aracılığıyla haberdar edildi. İddiaya göre bu gruplardan biri 19 Haziran günü 21:18'de oluşturuldu.

'Sandık kurulu arkadaşlarla irtibat amaçlı bu grubu kurduk'

'Sandık kurulu arkadaşlarla irtibat amaçlı bu grubu kurduk'

Gruba eklenen bazı personel, grubun amacının ne olduğunu sorunca 0549 578 0X XX numarasını kullanan isim grubun amacını şu şekilde aktarıyor:

'Değerli arkadaşlar ben şişli Halil Rıfat paşa mahallesi ak parti mahalle baskaniyim sizlerin isimleri il bşk lgi tarafından Musahit olarak bildirildi bu grup seçim sonuna kadar  devam edicek siz değerli sandık kurulu arkadaşlarla irtibat amaçlı bu grubu kurduk.'

İçeriğin Devamı Aşağıda

'Binali Yıldırım adeta bir yıldırım gibi kafalarına düşecek'

'Binali Yıldırım adeta bir yıldırım gibi kafalarına düşecek'

Grup üyeleriyle paylaşılan listelerde personelin T.C kimlik numaralarının bulunması bazı personelin tepkisini çekerken bir personelin gruba yazdıkları dikkat çekiyor:

'Arkadaşlar selamın aleyküm adım yunus E.B İstaç çalışanıyım.çalıştığı iştirak şirketine görev yapmak istediğini söyleyen arkadaşlar ismi geçen okulda müşahhit olarak görev yapacaktır izinli değilse bile muhakkak izin verilecektir .O gün hak ve batılın belli olacağı gündür. Başkanımız Binali Yıldırım adeta bir yıldırım gibi kafalarına düşecek Allah’ın izniyle herkese hayırlı akşamlar.'

Gruptan ayrılmak isteyen kişilerden ise ayrılma nedenlerini paylaşmaları gerektiği böylece il başkanlığına bilgi verecekleri söyleniyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
668
255
53
23
12
8
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Beste kafkar

evlerine gitsen ağızları açlıktan kokuyordur ama onların derdi iktidarın cebine paralar girsin . Hepiniz geberin , Türkiye Cumhuriyeti yaşasın! #Herşeyçokgüz... Devamını Gör

can

Alayı partililikten işe alınmış vasıfsız tayfa. Ekrem gelince hepinizi gönderecek diye köpek gibi korkutuluyorlar.

Bozkurt

AKPutperestler örgütleşip ayinlere başlamış bile.

Pasif Kullanıcı

AK-Gezenler bile Bu AK-Partililerden daha onurlu mücadele ediyodu be : )