Hoşumuza Gitmese de Uymak Zorunda Olduğumuz Yazılı Olmayan Kuralları Paylaşırken Nerede Hata Yaptığımızı Gösteren 15 Kişi

321PAYLAŞIM

Uçak durur durmaz ben de hemen ayağa kalkmak istiyorum ama...

Kaynak: https://twitter.com/BurcuAydogd/

1. 👇

twitter.com

2. 👇

twitter.com

3. 👇

twitter.com

4. 👇

twitter.com

5. 👇

twitter.com

6. 👇

twitter.com

7. 👇

twitter.com

8. 👇

twitter.com

9. 👇

twitter.com

10. 👇

twitter.com

11. 👇

twitter.com

12. 👇

twitter.com

13. 👇

twitter.com

14. 👇

twitter.com

15. 👇

twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erci-e

Evin büyüğü sofraya oturmadan yemeğe başlanmaz

Gizli Kullanıcı

16-asıl bunların yazılı olup okullarda ögretilmesi gerekir!yoksa bilgili ama eşşek insanlar yetişmeye devam eder ve bu çok tehlikeli!

ml13

bir de asansör veya toplu taşıma durunca önce içeridekiler iner sonra dışarıdakiler girer!!!! en ayar olduğum iş yaaa...

onur-onal

'Teşekkür etmek' bazlı kuralları dahi görüyoruz burada. Aslında maalesef görmemiz normal. Mesela bir markette işim bittikten sonra kasiyere 'kolay gelsin, iyi günler' diyorum, çıt yok. Suratlar kefeki gibi. İşte sırf bu yüzden birçok kişi böyle iyi dileklerde bulunmayı es geçiyor ve lüzumsuz görüyor. Moralin bozuktur, yorgunsundur eyvallah ama bir cümle de can çıkarmaz bence. 'Hayırlı işler' diyorum deve götü gibi bakıyorlar. 'Kusura bakma abi, bağışla beni. Bir daha hayırlı işler demem abi, affet abi. Büyüksün.' deyip mi çıkayım lan mekandan? Karşılık verin, ölmezsiniz. Sadece kasiyerler için geçerli değil, herkes.

ml13

Aynen katılıyorum, ben de hep teşekkürler kolay gelsin derim ama bön bön bakarlar. Hele bizim Karadenizde, bi de karşı cinstensen "hau garı baa yazildi mi acaba" diye düşünebilirler çünkü nezaket orada o kadar az rastlanan birşey ki insanlara nazik bir davranışta bulununca afallıyorlar. O yüzden nazik insanlar da yavaş yavaş bu tepkilerden dolayı bu alışkanlıkları bırakıp asimile oluyorlar ve kabalaşıyorlar. ama ben inadına direnmeye devam edicem ve öküzle öküz olmiycam, bence sen de devam et yoldaş :))

Gizli Kullanıcı

kesinlikle katılıyorum..👍

arslanoglu

gözlüğü çıkarmanın saygısız olduğunu düşünmüyorum belki gelenek belki bakış açısı ama bence normal durum.

Görüş Bildir