Hollywood Yıldızlarını ve Onların Duygusal Çıplaklıklarını Ortaya Koyan 2017 Pirelli Takvimi

25PAYLAŞIM

2017 Pirelli Takvimi'nin fotoğraf sanatçısı Peter Lindbergh bu defa Hollywood kadınlarının ruhlarının çıplaklığını ortaya koyma amaçlı bir yolculuğa çıktı. Pirelli'den derlediğimiz bu haber takvimin yayınlanmasına günler kala çekimlerin iç dünyasını yansıtıyor.

Kaynak: http://culture.pirelli.com/global/en-ww/...

Ünlü Pirelli Takviminin geçen hafta Paris'te düzenlenen lansmanında Alman fotoğraf sanatçısı Peter Lindbergh ve bu yılın kapak kadınları ünlü simalar birlikte takvimi konuştular.

Uluslararası basın lansmanında konuşan Peter Lindbergh, 2017 takviminin; 'kişilik, hassasiyet ve kendin olma cesaretini anlattığını' açıkladı.

Takvimin ismini 'Emotional (Duygusal)' koyan Alman sanatçı, amacının mükemmel vücutlardan oluşan bir takvim çekimi yapmak değil,

...hassasiyeti ve duyguları yakalayıp, görsellerdeki kadınların çıplak ruhlarını ortaya koymak ve onları nü bir çekimden çok daha çıplak göstermek olduğunu' söyledi.

Pirelli'nin efsane takviminin 44. baskısı olacak 2017 yılı için Lindberg, beyaz perdeye olan sevgisini de çalışmasına kattı. Adeta bir yıldız geçidi olacak 2017 takviminde Jessica Chastain, Penelope Cruz, Nicole Kidman, Rooney Mara, Helen Mirren, Julianne Moore, Lupita Nyong'o, Charlotte Rampling, Lea Seydoux, Uma Thurman, Alicia Vikander, Kate Winslet, Robin Wright ve Zhang Ziyi'yi göreceğiz.

Bu kadınların arasında bir de Moskova Devlet Üniversitesi'nden politik bilimler profesörü Anastasia Ignatova  özel konuk olarak yer alıyor. 

Sahne arkası videolarda Penelope Cruz, 'neredeyse ruhunun derinliklerini görmek gibi bir şeydi' diyor yaşadığı deneyim için. 

Sektörde Pirelli takviminde 3 kez fotoğraf çekmiş tek sanatçı olan Peter Lindbergh. 1996, 2002 ve 2017 takviminde çekimler yaptı. Ayrıca Pirelli'nin 50. yılı olan 2014'te ise Patrick Demarchielier ile birlikte çalıştı.

Takvimin 2017 baskısı için çekimler Mayıs ve Haziran arasında, Berlin, Los Angeles, New York, Londra ve Fransa'da bulunan Le Touqet plajında yapıldı.

"Kadınları farklı bir şekilde göstermek istedim...

Bunu da hayatımda her zaman önemli bir rol oynamış olan kadın oyunculardan rica ederek ve onlara fotoğraflarımla mümkün olduğu kadar yaklaşmaya çalışarak yaptım.

Bir sanatçı olarak kadınları sonsuz gençlik ve mükemmeliyet düşüncesinden özgürleştirme sorumluluğum olduğunu hissediyorum. Toplumun mükemmellik algısı ulaşılması imkansız bir şey." diye açıkladı Lindbergh.

Portreler ve ambiyans çekimlerden oluşan fotoğraflarda, şehirleri, sokakları, basit restoranları ve eski otelleri, New York Times Meydanı'nı, Berlin Sophiensaele Tiyatrosu'nu, New York ve Londra stüdyolarının çatılarını adeta yaşıyoruz.

2017 Pirelli Takvimi çekimlerinin sahne arkasında neler oldu?

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir