Hollanda'daki Mülteci Kamplarında 4,5 Yılda Bin 600 Çocuk Kayboldu: 'İnsan Tüccarlarının Eline Düşmüş Olabilirler'

 > -
Abone ol

Hollanda’da mülteci kamplarında 4,5 yıl içerisinde yaklaşık bin 600 mülteci çocuğun kaybolduğu ortaya çıktı. Akıbetleri bilinmeyen bin 600 çocuğun insan tüccarlarının eline düştüklerine dair sinyaller alındığı kaydedildi.

AA'nın Hollanda'da yayın yapan NRC gazetesinin haberinden aktardığına göre, gazete kaybolan sığınmacı çocuklarla ilgili yaptığı araştırmada Merkezi Mültecileri Barındırma Organı (COA) ve vasilik görevi yapan Nidos Vakfından bilgiler topladı. 

Elde edilen bu bilgiler doğrultusunda ülkedeki yaklaşık bin 600 mülteci çocuğun kaybolduğunun ve akıbetlerinin bilinmediğinin ortaya çıktı.

Bir kısmı akraba ve arkadaşlarının yanına gitmiş olabilir

Haberde ayrıca mülteci çocukların insan tüccarlarının eline düştüklerine dair sinyaller alındığı kaydedildi. 

Bunun yanında çocukların bir kısmının da farklı Avrupa ülkelerindeki akraba ve arkadaşlarının yanına gittiği düşünülüyor.

Sayı bilinenden fazla olabilir

Nidos Vakfının verileri daha önceki araştırmalara dahil edilmediği için sayının bilinenden daha fazla olduğuna işaret edilen haberde, kaybolan mülteci çocukların büyük kısmının Fas, Afganistan ve Cezayir kökenli oldukları aktarıldı.

Ayrıca bu ülkelerden gelen mülteci çocukların ülkede oturma izni alma şanslarının az olduğu ancak oturma izni şansı yüksek bazı Suriyeli ve Eritreli çocukların da kaybolduğu belirtildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir