Hizmetçilerle İlgili Söylediği Sözler Sonrası Tüm Tepkileri Üzerine Çeken Kuveytli Instagram Fenomeni: Sondos Al Kattan

-

Kuveytli Instagram fenomeni Sondos Al Kattan'ın 'hizmetçilere' yapılan reformlara yönelik kendi hesabından yaptığı nefret kusan söylemler büyük tepki çekti.

Hizmetçilerin her hafta bir gün izinli olmalarını ve pasaportlarının olmasını istemiyor.

Instagram'da 2.3 milyon kişinin takip ettiği makyaj sanatçısı, hizmetçilere yönelik yapılan reformlara tepki gösterdi. Lüks bir otomobilin ön koltuğundan çekip paylaştığı videoda,  "Evde kendi pasaportlarını tutan biri nasıl hizmetçi olabilir? " diye konuştu. Ve ekledi: "Kötü olan her hafta bir gün izinleri var."

"Eğer kaçarlar ve ülkelerine geri dönerlerse, kim bana geri ödeme yapacak? Dürüst olmak gerekirse bu yasaya güvenmiyorum" diyen Al Kattar evinde Filipinli bir hizmetçi istemediğini belirtti.

Çevrimiçi yayınlanan videonun ardından makyaj sanatçısına, Orta Doğu ve Filipinler'deki pek çok sosyal medya kullanıcısından eleştiri mesajları geldi.

Migrante International, bu açıklamalardan sonra onun 'köle sahibi' gibi konuştuğunu ve karanlık çağlara geri dönüş yaptığını söyledi.

NTV'nin haberine göre, Filipinli işçiler için bir savunuculuk grubu olan Migrante International, Guardian'a konuyla ilgili yaptığı açıklamada Al Kattan'ın "köle sahibi" gibi davrandığı hatta karanlık çağlara tam anlamıyla bir geri dönüş yaptığını söyledi.

Sponsorlarına Al Kattan ile yaptıkları anlaşmaların tekrar gözden geçirilmesi konusunda çağrılar yapıldı.

"Sondos El Kattan'ın bu davranışından dolayı oldukça şaşkınız. Onunla olan ilişkimizden dolayı derinden pişmanlık duyuyoruz. Bu açıklamalardan dolayı üzüntülüyüz." - Gulf News

"Bence o makyaj malzemelerini yemelisin. Böylelikle belki için de güzelleşir."

"Bayan Sondos Alqattar. Sözlerimi hatırlamanızı umuyorum."

"Görünüşe göre botoks yaptırmak ona yardımcı olan çalışanların haklarından daha önemli."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emir___han

Şunun banka hesabını bir sıfırlasalarda iki cam silse

yavuz-sahin4

Buna Diyecek pek laf yok Götümün Kenarı De Geç

u18

zamanında köle alıp satan bunun ticaretini yapan bir millet olarak pek de şaşırtmadıbu devirde de müslümanız diyip müslümanlıktan önce yaptıkları ne kadar skiklik varsa yapmaya devam ediyorlar. araplar s.kik geleneklerine acayip bağlıdır. ayrıca o kadar boya badanaya rağmen tipine eşek s.çmaz nesiyle meşhur olmuş bu dickhead anlamış değilim.

busra-hilal-sen

bu kadın neden kapalı ki kapalı kadınların ismini lekeliyor...

gercek-tarih

O tatlı arap lehçesiyle konuşması tüm söylediklerini unuttuyor sanki.

Başlıklar

FilipinlerInstagramSosyal Medya
Görüş Bildir