Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hırslı Bir İnsanla Birlikte Olmanın Alışıldık İlişkilerden Çok Daha Farklı Olduğunun 15 Kanıtı

582PAYLAŞIM

Sağlıklı sayılabilecek ölçüde hırs, kişinin yaşama tutunmasını ve emin adımlar atmasını sağlayan oldukça yararlı bir duygudur sevgili dostlar. Onların aşka karşı büyük tutkular beslediklerlerine şahit olmanız güçtür fakat eğer bu insanlardan biriyle birlikteyseniz, uzun sürebilecek işlevsel bir ilişkiye sahipsiniz demektir. İşte bunu destekleyen 15 neden:

1. İlişkileri hayatlarının merkezinde bulunan tek şey değildir. Elbette bu, ilişkilerine değer vermedikleri anlamına gelmez.

Belki onlarla Ferhat ile Şirin misali bir aşk yaşayamazsınız ancak beklentiniz karşılıklı fedakarlık ve birlikte iyi vakit geçirmek ise bu insanlar sizin için ideal sevgilidirler. Bir şeyler paylaşmayı ve keyifli vakit geçirmeyi iyi bilen insanlardır.

2. Kendilerini geliştirmelerine yardımcı olacak bir partnere ihtiyaç duyarlar.

Aşk oyunları oynamak, birinin peşinden koşmak onlara göre değildir. Yerleşik bir düzen ve stabil bir ilişki isterler ve partnerlerinden onlara kafalarını meşgul eden konularda destek olmalarını beklerler.

3. Onlar için romantizmin anlamı genel kanıdan çok başkadır.

Elbette onlar da birlikte dışarı çıkmayı, hediyeleri, sürprizleri herkes gibi severler. Ancak onlar için hayattaki en romantik şey, onları anlayan, tutkularına değer veren ve daima sırtlarını yaslayabilecekleri bir insanla birlikte olduklarını bilmektir.

4. Hislerini belli etmek konusunda sıkıntı yaşamayan insanlardır.

Hayatta belirli hedefleri olan insanlar genellikle girişken kimselerdir sevgili dostlar. Kendilerini gizleyerek ve karşı taraftan ilgi bekleyerek vakit kaybetmezler ve duygularını açık etmenin onların değerini değiştirmeyeceğini çok iyi bilirler.

5. İlişkilerin vazgeçilmezi olarak görülen oyunlara ve taktiklere başvurmak onlara göre değildir.

"Dur şunu bir-iki saat bekleteyim de öyle cevap yazayım...", "Kendimi geri çekeyim bakalım beni seviyor mu?" gibi düşüncelere dalmaz, bu tarz basit şeyleri kendilerine dert edinmezler. Eğer o anda bir işleri yoksa size hemen cevap yazarlar ve eğer geç yazıyorlarsa bilin ki gerçekten meşguldürler.

6. Hayatlarında sevgilileriyle aralarında olup bitenlerden çok daha fazla mesele vardır.

Bu insanların ilişkilerini ciddiye aldıklarını söylemiştik. Fakat aynı zamanda kariyerlerini, arkadaşlarını, ailelerini ve hobilerini de oldukça ciddiye alırlar. Bu yüzden karşı taraftan onları oldukları gibi sevmelerini ve bu tür şeyleri kafaya takıp alınganlık göstermemelerini beklerler.

7. Onlarla ilgilenmediğiniz takdirde hayatlarına devam etmesini bilirler. Takıntılı aşıklar değildirler.

Tutkulu insanlar ne istediklerini her zaman çok iyi bilirler. Ve eğer siz onlarla ilgilenmediğinizi belli ederseniz bu konunun üzerinde fazla durmayacaklardır. Hatta dürüst davranıp vakitlerini boşa harcamadığınız için size teşekkür bile edebilirler.

8. Hayatta ve ilişkilerinde geri planda kalmak onlara göre değildir. Hayallerini gerçekleştirmek konusunda özgür olabilecekleri bir ilişki isterler.

Birlikte oldukları insanın onlara liderlik etmesini beklemezler. Onlar için önemli olan her anlamda eşit ve herhangi bir tarafın ilişkiyi domine etmediği ortamı sağlayabilmektir.

9. Kendilerine güvenen, güçlü insanlardır ve duygularını gizlemeye ihtiyaç duymazlar.

Hırslı insanlar genellikle zeki, güçlü ve öz güveni yüksek kişiler arasından çıkar. Kendilerini kontrol etmesini bilirler fakat bu kırılgan ve zayıf yönlerini gizleyecekleri anlamına gelmez. Zayıflıklara sahip olmanın da normal olduğunu bilirler ve bunları paylaşmanın değerli olduğuna inanırlar. Esas güç de zaten bu değil midir a dostlar...

10. Sizin ne kadar para kazandığınız ya da başarılı olduğunuz onlar için ikinci plandadır.

Esas önem verdikleri şey, hayatınıza değer katan ve size ilham veren şeylerdir. Kendi sahip oldukları tutkunun benzerini sizde görmek isterler ve sizden bir şeyler öğrenebileceklerini fark etmek onları oldukça heyecanlandırır.

11. Dürüst ve açık insanlardır fakat bu yönlerini ortaya çıkarmak ve onları çok iyi tanımak zaman ister.

Bu insanların ne kadar açık, dürüst ve duygusal olduğundan bahsettik, ancak onlar hayatlarının kontrolünü devamlı ellerinde bulundurmaya alışmış insanlar oldukları için kendilerini açmak başlarda onlara biraz tuhaf hissettirecektir. Bu yüzden ilişkinin başlarında bir takım çocuksu tavırlarını ve utangaçlıklarını yakalamanız çok olasıdır fakat emin olun sizi tanıdıkça hayal edebileceğinizden çok daha fazla açılacaklardır.

12. Yaşamınızdaki diğer sorumluluklarla onlar arasında bir seçim yapmanızı talep etmezler.

Hayatta sahip oldukları öncelikleri anlayışla karşılamanızı bekledikleri gibi, onlar da sizin önceliklerinizi anlayışla karşılarlar. Hatta eğer tek önceliğiniz aranızdaki ilişki olursa onları ilişkiden çabucak soğutmanız işten bile değildir sevgili dostlar...

13. Kendileri gibi büyük hedefleri ve tutkuları olan insanlardan hoşlanırlar.

Hırslı insanlar genellikle kendilerine benzeyen insanlardan etkilenirler. Sizden bir CEO olmanızı filan bekliyor değildirler; yalnızca hayatta çok değer verdiğiniz ve üstüne titrediğiniz bir şeyler olduğunu görmek isterler.

14. Eğer böyle bir insandan hoşlanıyorsanız bilmeniz gerekir ki, sizi sonsuza kadar beklemeyeceklerdir.

Sizden hoşlanmaları durumunda bunu öyle veya böyle açık edeceklerini söylemiştik. Onlar bir ilişkiye başlamak konusunda aceleci değildirler, tüm olasılıkları iyice ölçüp tartmadan bir ilişkinin içine dalmazlar fakat aynı zamanda eğer karşı taraftan bir karşılık göremezlerse de beklemeyi çok uzun tutmazlar. Eğer onlardan birine aşık olduysanız çok fazla beklememeniz yararınıza olacaktır.

15. İlişkiden bekledikleri bir peri masalı değildir. Yalnızca onlara destek olmanızı ve onları mutlu etmenizi isterler.

İstedikleri şey bir tektaş yüzük, unutulmaz bir düğün ya da arkadaş ortamında anlatabilecekleri masalsı bir aşk hikayesi değildir. Tek istekleri onları destekleyen, mutlu eden ve hayallerine saygı duyan biridir sevgili dostlar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mirazbey

Hırs diyince ne anladığınıza bağlı birazda.Galeri güzel, hırs diyince benim aklıma yaşam mücadelesi geliyor mesela öyle hemen survivordaki yarışmacı duyguları gelmesin aklınıza

Gizli Kullanıcı

hırslı insanlar allah göstermesin kendini de yakar sizi de yakar

missluna

Azimli insanları severim ama hırslılardan hoşlanmam. Hırsları uğruna çevresindekileri feda etmeye hazırlardır genelde.

gollum

Keisinlile. Hayatı çok ciddiye almamak lazım bence. Hırslı insanlar benden uzak, Allah'a yakın olsun :)

Görüş Bildir