Hindistan Geleneklerine Göre Babası Olmadığı İçin Evlenemeyen Kadınlara Düğün Yapan İş Adamı

116PAYLAŞIM

Hindistan'da düğünlerde gelinin babası tören için para ödemek zorundadır. Ayrıca kadınları evlendirme görevi babaya düştüğü için babası olmayan kadınlar evlilik hayallerini gerçekleştirememektedir. 

Yardımsever bir iş adamı ise bu duruma çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Babası olmayan gelinlere adeta baba olan iş adamı toplu düğünler organize diyor. Hayırsever iş adamının düğün organizasyonlarını Daily Mail'den sizler için derledik.

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/femail/artic...

Yüzlerce yetim gelin, Hindistan'daki kalabalık bir törenle dünya evine girdi.

Tören, geçtiğimiz 8 yıl içerisinde 3000'den fazla kadını evlendiren bir iş adamı tarafından finanse edildi.

Kadınların Tanrı'dan bir hediye olduğuna inanan Mahesh Savani, 2010 yılından bu yana yetim kadınları evlendirdiği toplu törenler düzenliyor.

DNA India'ya göre bu yılki tören Gujarat başbakanı Vijay Rupani tarafından kutsanmış 261 gelin evlendirildi.

Evlenen çiftlerin altısı Müslüman üçü de Hristiyandı.

Mahesh, birçok Hint İdari Servisi ve polisi ile iş birliği yaparak, bir Hindu geleneği olan babanın kızını evlendirmesini babasız kadınlar için gerçekleştiriyor.

Etkinlik organizatörleri bu yıl yeni evli çiftlere ev eşyaları hediye etti ve her birine 15.480 TL değerinde sigorta yaptırdı. Önceki yıllarda ise 37.700 TL değerinde hediyeler verilmişti.

Evlenen 261 gelinin 118'inin kardeşi yoktu. 54'ü ise yetimdi.

Mahesh, kendi düğünlerini maddi olarak karşılayamayan kadınlara yardım etmek için sosyal bir sorumluluk hissettiğini söyledi.

Hindistan'da evliliklerde gelenek olarak gelinin ailesi damada büyük bir çeyiz, nakit para ve hediyeler getirir.

Hindistan'da babalar da geleneksel olarak kızlarının düğünleri için ödeme yaparlar, bu da babası olmayan ya da maddi durumu yetersiz olan kadınların evlenme şansının neredeyse var olmadığı anlamına gelir.

Mahesh, 2008 yılında bir uzaktan akrabasının ölümünden sonra onun kızının düğününden sorumlu olduğunu ve yardımsever kampanyasına bu şekilde başladığını söyledi.

Şimdiye kadar 3172 gelinin düğününü finanse etmesine yardımcı oldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
corpse-bride

hindistanın bu geleneğini hiç anlayamıyorum hatta erkek tarafı ceyız parası ıstıyormus ama son yıllarda tepkı cekınce ceza ıceren kanun cıkarmıslar ama uygulandıgını pek dusunmuyorum eskı adetlere devam fılmlerınde de elestırırler bu konuyu daawat e ishq filmi mesela bizim eski baslık parası gıbı bı olay

alwrich

En gereksiz organizasyon düğündür. Turkiyede de borç harçla evlenip neymiş elalem görsün, sonra da borç harç ödemekle geçer evlilik. Allah akıl fikir versin.

corpse-bride

kim kime yardım ediyor yaw bu devirde anca ailelerin götürdüğü altın geri gelsin, bide elalem görsün hesabı yapılıyor bizde .bana göre gereksiz yabancılar bılıyor bu işi at cayıra ıkı masa sandalye eskı bı gelınlıgı vıntage ayagına gıy gelenler hedıye lıstedıgınden sectıgını alıp gelsın al sana dugun hıc kasmıyorlar kendılerını ama ıs balayına gelınce yurtdısında yapıyorlar akıllıca buluyorum

Görüş Bildir