Görüş Bildir

etiket Hilal Kaplan'dan 'Darbe Hazırlığı' İddiası: 'Garip Bir Hareketlilik Var, Benden Söylemesi'

Anasayfa > Gündem

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, darbe hazırlığı olduğunu öne sürerek, 'Darbe olasılığını, 15 Temmuz'dan dört ay önce yazdığımda da paranoyaklıkla suçlandığım için yine aynı numarayı uygulayacaklardır. Ama garip bir hareketlilik var, benden söylemesi' düşüncesini dile getirdi. 

Kaplan yazısında, 'CFR analisti Cook'un, Türkiye'deki geniş çaplı orman yangınları çıkmadan üç gün evvel, Foreign Policy'de 'Erdoğan rejimindeki çatlaklar büyüyor' başlığıyla çıkan makalesi dikkat çekici. Makaleyi özetleyen, FP resmi hesabından da paylaştıkları cümle şöyle: 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye genelinde kontrol kurma ve sürdürme kapasitesi zarara uğramış görünüyor. Bu da büyük çaplı protestolar, artan şiddet ve devletin zirvesindeki siyasi mücadeleler olasılığını artırıyor.' Makale, daha önce örneğin Gezi döneminde Economist dergisinin, Erdoğan'ı şehit edilen Padişah III. Selim'e benzettiği kapağından da hatırlayacağınız bir 'Erdoğan gidiyor' coşkusu barındırıyor.' ifadesini kullandı.

"Biz hazırız"

"Biz hazırız"

Kaplan şunları kaydetti:

'Sosyal medyadaki gayri milli hesapların FETÖ'yü açıktan savunma telaşı, AK Parti'ye yakın herkesi açık açık infaz edeceklerini söylemelerine varan cüretleri, 'Türkiye'ye yardım et' kampanyasındaki troll ağının yurt dışından beslenmiş oluşu... Bu ve benzeri tüm işaretler, bana geçirdiğimiz kışı ve unutmadığımız ayazları anımsatıyor.

Darbe olasılığını, 15 Temmuz'dan dört ay önce yazdığımda da paranoyaklıkla suçlandığım için yine aynı numarayı uygulayacaklardır. Ama garip bir hareketlilik var, benden söylemesi... Gelmekte olan darbe girişimini tahmin ettiğim yazımın başlığı ile bitirelim: Biz hazırız.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
520
357
150
20
16
13
8
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
zeyn88

Sen önce Fethullah hocana yazdığın şiiri anlat utanmaz yüzsüz.

Halil Değerli

Hep mağdur... .... Hep mazlum... .... Hep ezilen.... .... Senaryo hep aynı... Oyuncular aynı... Yönetmen aynı.... ..... 🤪😡😠

Mahmut Dursun

darbe size yarar 15 temmuz ömrünüzü uzattı. darbe olsa zil takıp oynarsınız. kaostan beslenip iktidarda kalmak isteyenler sizlersiniz.