Hiçbir İnsanın Birbirinden Farkı Olmadığına, Sınırlar Olmadan da Beraber Yaşayabileceğimize Bizi İnandıran İlk Dijital Devlet; Birleşik Dünya Devleti Kuruldu

884PAYLAŞIM

Bu zamana kadar dünyada yaşayan tüm canlılar bir devlete, sınıra ya da dile ait olarak dünyaya geldiler. Ama bir hayal kuruldu, ya bunlar olmadan da hep birlikte yaşayabilirsek?

 🌻

İşte bu hayali gerçek yapmak için bir fikir doğdu; Birleşik Dünya Devleti

Başlangıçta bir hayal olarak görülen, fakat 19 Mayıs 2019 tarihinde resmi kuruluşunu vatandaşlarının yoğun katılımıyla gerçekleştiren Birleşik Dünya Devleti, dünyada toprağı olmayan, her çeşit insanı içinde barındıran, dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin yeryüzündeki bütün insanların içinde yer alabileceği, insanın insanı savunduğu savunucu ve koruyucu dijital bir devlet olarak kuruldu.

Amacı; yeryüzünde süregelen savaşları durdurmak, sevgiyi, merhameti, özgürlükleri ve adaleti yeryüzünde hâkim kılmak, insanlığı çok daha gelişmiş bir evreye taşımak ve insan, doğa ve hayvan haklarını bütün dünyada güvence altına almak olan Birleşik Dünya Devleti’nin böyle düşünen herkese bir mesajı var.

Kurucusu Enis Timuçin, “Mesele dillerin, dinlerin ve ırkların insanı olmak değil, mesele insan ırkı olabilmektir ve Birleşik Dünya Devleti bunun teminatıdır.” diyerek bu mesajı iletiyor. Bu mesajı iletirken de yanında yeni bir sisteme ve düzene gebe bir dünyayı anlatan hamile bir kadın temsilinin yanı sıra, dışı kirli dünyayı anlatan, ancak parçalara ayrıldığında içinden yepyeni, aydınlık bir dünyanın çıktığı iki farklı kıyafet temsili daha yer aldı. 🌎

Sınırların olmadığı, yeni çağa ayak uyduran bu devletin sistemini kurucusu şöyle tanımlıyor;

Amacımız iyilerle kötüleri birbirinden ayırmak, iyilerle kötünün panzehrini oluşturabilmektir. Yeni jenerasyona baktığımızda son derece hızlı bir şekilde global bilgiye ulaşabildiğini görüyoruz. Global bilgiye ulaşan bireyler ise global yaşama ulaşmak istiyorlar; yani sınırları ortadan kaldırmak istiyorlar. Bugün ise var olan sınırlar ve sınırların getirdiği din, dil, ırk gibi ayrıştırma unsurları global yaşamın önündeki en büyük engeldir. İşte Birleşik Dünya Devleti, sınırları olmayışıyla dünyadaki bütün insanların global dünyaya geçiş kapısıdır.

Fikrin tüm dünyadaki adaletsizliği, sınıf bilincini alt üst edeceğine inanan ilk vatandaşlarıyla Birleşik Dünya Devleti 19 Mayıs'ta kuruldu; sınırları ortadan nasıl kaldırmaya çalışacaklarını ve vatandaşlık şartlarını şöyle özetliyor Timuçin;

Burada, serbest dolaşımda olan, yani sınırları olmayan bir ağdan bahsediyoruz. Sınırları olmadığı için de dünyadaki her çeşit insana, her renge ve inanca, her yönelime veya tercihe açık bir yapıyız. 

Birleşik Dünya Devleti kimsenin şiddete başvuramayacağı, kimsenin kimseyi öldüremeyeceği, içinde ayrışmaya veya nefrete yer olmayan bir sistem olarak tasarlandı. 

Bizim vatandaşlarımıza koyduğumuz tek şart, gezegeni ve yaşam parçalarımız olan doğayı, canlıları ve insanı korumaları ve savunmalarıdır. 

Bu doğrultuda Birleşik Dünya Devleti’ne kabul edilen her vatandaşın 50 puan ile başladığı bir sistem ortaya koyduk. Bu sistemde kişinin puanı 50’den aşağı düştükçe vatandaşlık hakları düşerken puanı 100’e doğru yükseldikçe vatandaşlık hakları da artıyor.

Her yeni fikirde olduğu gibi bu kadar büyük çapta bir fikre de temkinle yaklaşabileceklere karşı kendilerini şu şekilde ifade ediyorlar;

“Birleşik Dünya Devleti’ne dahil olan hiçbir vatandaşımızdan hiçbir şekilde ne vergi ne de para talebinde bulunuyoruz. Vatandaşlık başvurusunda bulunan kişilerden kredi kartı veya kimlik numarası gibi onları riske atacak herhangi bir bilgi de istemiyoruz. Bizde dileyen herkes kimliğinde yazılmak üzere kendi ismi dışında yeni bir ismi dahi tercih edebiliyor. 🤓

Daha önce bu meclisleri duymuş muydunuz; Adalet Meclisi, Tabiatı Koruma Meclisi, Hayvan Hakları Meclisi, İnsan Hakları Meclisi, Sanat Meclisi, Bilim ve Teknoloji Meclisi?

İşte bunlar ve benzeri daha pek çok meclis, kısa bir süre içerisinde seçime gidecek olan Birleşik Dünya Devleti’nde yerini alacak. Hatta 7-15 yaş arası çocukların vekil olabilecekleri, çocukların hayal dünyasını genişletmeyi ve bununla dünyayı güzelleştirmeyi amaçlayan çocuk meclisi de bunlara dahil olacak. Üstelik, dünyanın en gelişmiş ülkelerinin milletvekili maaşlarının yüzde 10 fazlasıyla Birleşik Dünya Devleti, BDD ilkeleri çerçevesinde geliştirilmiş 6 aylık bir samimiyet testinden sonra vekillerine en yüksek maaşı veren ve en fazla sosyal hakkı tanıyan ülke olarak bir rekora imza atacak.

Sıkı durun; eğer BDD vatandaşıysanız başkalarından %5 ila %30 daha zenginsiniz demektir!

Meclis kurulumlarından ve seçimlerden hemen sonra bütün vatandaşlarına istisnasız bütün harcamalarında %5 ila %30 arasında anında indirim uygulayacak, bunun karşılığında ise vatandaşların hiçbir bedele, imzaya veya şarta bağlı kalmayacakları Birleşik Dünya Devleti’nde, meclis kurulumları tamamlandıktan ve sistemleri aktifleştikten sonra ilk 5 yıl içerisinde en az 300 milyon kişinin istihdam edileceği yeni çalışma alanlarının yaratılması planlanıyor.

Buna karşın, vaatlere karnı tok olanlara ise şöyle sesleniyorlar; "Birleşik Dünya Devleti, bu vaatlerinden birini dahi gerçekleştiremediği noktada vatandaşlarına tek taraflı vatandaşlıktan çıkma hakkını veriyor."

Emojiler ortak dil haline geliyor!

Bütün bunların yanı sıra Birleşik Dünya Devleti’nin alfabesini oluşturdukları bir Emoji Dili de var. 🤗

Bütün dünyada ortak kullanıma sunulmak üzere 2700 üzerinde emoji karakteriyle çalışmalarını yakında bitirecek olan Birleşik Dünya Devleti ile birlikte dünyadaki bütün insanların dil sınırlarına takılmadan birbirlerini anlayabilecekleri yeni bir dil olan Emoji Dili geliyor.

Birleşik Dünya Devleti, sadece sıra dışı uygulamalarıyla değil, devreye sokacakları yeni ekonomi modeliyle de ezberleri yıkmaya ve adaletin sancağını tüm dünyada dalgalandırmaya geliyor!

Bayrağına meclis çalışmalarıyla karar verilecek olan, bu sürece kadar ise adaletsizlikler için siyah bir bayrak, adalet içinse beyaz bir bayrak kullanacak olan Birleşik Dünya Devleti, meclis kurulumlarından sonra köhneleşmiş olan ve kandan beslenen, dünyada var olan ekonomik sistemi kökten değiştirecek yeni bir ekonomi modelini devreye sokarak ekonominin halklar arasında adil ve eşit dağılımın önünü açmayı planlıyor. ✌️

Bu yönden bütün ulus devletlere birer mektup göndermeye başladıklarını ve bu mektupları bütün devletlere göndereceklerini ifade eden Enis Timuçin ise dünyaya verdiği mesajda kararlı; “Herkes bilmelidir ki bundan böyle sevgi, şefkat, merhamet, adalet, özgürlük yalnız ve çaresiz değildir!”

Yüzyıllardır üzerinde birçok medeniyetin kurulduğu topraklarda ortaya çıkan ilk dijital devlet Birleşik Dünya Devleti'nin bir parçası olmak istiyorsan yapman gereken şey çok basit!

Din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin herkesin vatandaşı olabileceği ve insanın insanı, doğayı ve tabiatı koruduğu savunucu ve koruyucu bir yapı olacak olan Birleşik Dünya Devleti herkesin vatandaşlık için başvurabileceği ilk dijital devlet. 

Hayal edemeyeceklerinizi gerçekleştiren tek ülkenin vatandaşı olmak için 

bu adresten başvuru yapabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
Görüş Bildir