Herkesin İzlediği Ünlü Korku Filmleri İle İlgili Birbirinden Şaşırtıcı ve Ürpertici 19 Sahne Arkası Bilgisi

16PAYLAŞIM

Bu bilgileri öğrendikten sonra filmler daha da korkunç olmaya başladı... 😱

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/ehisosifo1/behi...

1. 'Carrie' filminin yönetmeni Brian De Palma, son sahnedeki duruşu Gustave Moreau'nun 1851 tarihli The Study of Lady Macbeth isimli tablosundan almıştır.

2. 'Çığlık' filmi çekilirken Drew Barrymore birkaç kere yanlışlıkla 911'i aramıştır. Setin dekorlarıyla ilgilenen kişi çekimlere başlamadan önce telefonun fişini çekmeyi unutmuştur. Barrymore çekimlerde 911'i arayıp çığlık atıp telefonu kapatmaktadır. Daha sonra çekimlerin birinde polis telefonu geri aramıştır ve neden arayıp durduklarını sormuştur.

3. Matthew Lillard'ın 'Çığlık' filmindeki "Bana kahrolası telefonla vurdun, aptal!" repliği tamamen doğaçlamadır. Kullandıkları sahte kan yüzünden Skeet Ulrich'in eline telefon yapışmıştır ve Lillard'a yanlışlıkla vurmuştur.

4. 'Kuzuların Sessizliği' filminde karakterler Clarice ile konuştukları zamanlarda direkt olarak kameraya bakarlar. Yönetmen Jonathan Demme, bunun seyircinin kendisini tamamen Clarice ile özdeştirmesi için yaptığını açıklamıştır.

5. 1978 yapımı 'Halloween' filminde çocuk aktörün kullanıldığı kısımlar sınırlı olduğu için, filmin başındaki eller yazar ve yapımcı Debra Hill'e aittir.

6. 'Halka' isimli filmin başlangıcında bulunan Dreamworks logosu filmdeki lanetli kaset gibi gözükmektedir.

7. 1982 yapımı 'Poltergeist' filmindeki sandalye sahnesi tek bir çekim ile tamamlanmıştır çünkü önceden ayarlanmış sandalye kullanmışlardır.

8. 1960 yılında siyah beyaz olarak çekilen 'Sapık' filmindeki ünlü duş sahnesinde sulandırılmış çikolata sosu kullanılmıştır.

9. '28 Gün Sonra' filmindeki yol sahnesi İngiltere'nin en meşgul ve yoğun otoyolu olan M1'de çekilmiştir ve yolu sadece bir polis barikatı kullanarak boşaltmışlardır.

10. Darren Aronofsky'nin 'Siyah Kuğu' filminde Nina karakteri kahvaltı olarak haşlanmış yumurta ve greyfurt yemektedir. Aynı kahvaltı Aronofsky'nin önceki filmi 'Requiem for a Dream"de de görülmektedir.

11. Natalie Portman, 'Black Swan' filminin çekimlerinde yönetmen Aronofsky gerginlik duygusunun iyice gözükmesi için film dışında Mila Kunis'i ve kendisini sinsice birbirine düşürmeye çalıştığını açıklamış.

12. 2017 yılında çıkan 'Get Out' isimli filmin ismi Eddie Murphy'nin 'Çılgın' isimli komedi şovundan esinlenmiştir. Eddie Murphy bu şovunda korku filmlerindeki hayaletlerin 'Çıkın dışarıya (get out)' dedikleri halde insanların evde kalmasıyla dalga geçmektedir.

13. 'Get Out' filmindeki Rose'un ailesinin soyadı olan Armitage, H.P. Lovecraft'ın 'Dunwich Dehşeti' isimli kitabının kahramanının soyadı ile aynıdır. Filmin sonu ise bu kitaba bir göndermedir.

14. 'Rosemary's Baby' isimli filmin çekimlerinde Rosemary (Mia Farrow) sokağa çıkmış ve duracaklarını varsayarak arabaların önüne atlamıştır. Yönetmen Polanski "Kimse hamile bir kadına çarpmaz." diye onu ikna ettiğini söylemiştir.

15. 1984 yılında çıkan 'Elm Sokağında Kabus' filmindeki kan efekti aslında ters bir sette çekilmiştir. Yani ekranlarda gözüken kan aslında yere dökülmektedir ancak görüntü ters olarak çekilmiştir.

16. 'The Exorcist' filminin çekimlerinde, mekanik yatağa bağlı olduğu ve yatak onu çok sert salladığı için Linda Blair omurgasını çatlatmıştır. Bu sahne filmde kullanılmıştır ve Linda'nın çığlıkları acısından dolayı gerçektir.

17. 'Candyman' filminin çekimlerinde yapımcılar Tony Todd'u sokmaması için sadece 12 saatlik arılar kullanmıştır. Ancak bazen arılar yine de Tony Todd'u sokmuştur.

18. 'Cabin in the Woods' fimindeki ekranların gösterildiği sahne için, gözüken her ekrana denk cinayetler teker teker çekilmiştir ve ekranlarda oynatılmıştır.

19. 'Se7en' isimli filmdeki yedi ölümcül günahlardan biri olan üşengeçliği temsil eden cesetten John C. McGinley'in haberi olmamıştır ve çekimlerde ilk defa görmüştür. Bu yüzden McGinley'in şaşkınlığı tamamen gerçektir.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Herkesin İzlediği Popüler Filmlerden Daha Önce Görmediğiniz 17 Detay - onedio.com
Herkesin İzlediği Popüler Filmlerden Daha Önce Görmediğiniz 17 Detay - onedio.com
Bu Zamana Kadar Öğrenmediğiniz İçin Boşa Yaşadığınızı Hissettirecek 21 Film Bilgisi - onedio.com
Bu Zamana Kadar Öğrenmediğiniz İçin Boşa Yaşadığınızı Hissettirecek 21 Film Bilgisi - onedio.com
İnsanların İzledikleri Filmlerin Bütün Büyüsünü Bozan Birbirinden Sinir Bozucu 21 Olay - onedio.com
İnsanların İzledikleri Filmlerin Bütün Büyüsünü Bozan Birbirinden Sinir Bozucu 21 Olay - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dilaylay92

güzel bilgiler #6 bi çok film başlamadan önce o filme ait görüntü ya da sesi yansıtıyorlar izleyiciye

Görüş Bildir