Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Herkesin En Az Birisini Tanıdığı İsmi Ahmet Olanların 15 Özelliği

-
Abone ol

Hepimizin hayatında bir Ahmet vardır. Ortamınızda bir Ahmet varsa o neşe kaynağınız, olmazsa olmazınızdır. Ahmetlerin azaldığı bugünlerde lütfen Ahmetleri sevelim Ahmetleri koruyalım.

1. Bir Ahmet asla sorumluluktan kaçmaz.

Halı sahada parayı toplayan, hesaptaki eksiği ödeyen, batak oynarken eşi ihale alamayınca ihaleye giren adamdır Ahmet. Okul gezilerini hep o organize eder, sınavı erteletmek için hocayla konuşmaya giden kişi Ahmet'tir.

2. Özgürlük Ahmet'in karakteridir.

Bir Ahmet'in özgürlüğünü elinden almaya kalkarsanız başınıza büyük bela aldınız demektir. Ahmet bağımsızlığına düşkündür. Bu özgür ruhu satın alamazsınız sadece önünde diz çökebilirsiniz.

3. Ahmet cesurdur.

Ahmet cesurdur. Ahmet'in gözü karadır. Dolmuş şoförüne 100 lira uzatır, bir gram korkmaz. Sınav zorsa ilk Ahmet tepki gösterir.

4. Ahmet isyankardır.

Ancak, yalandan isyan değildir. Normalde kadife yastık gibi olan Ahmet haksızlığa uğrarsa buna ilk isyan bayrağını açan olur. Bir Ahmet'in hakkını yediyseniz illa bir gün boğazınıza takılacaktır.

5. Ahmet yol yordam bilir.

Ahmet olmak klas olmayı gerektirir. Ahmet oturmasını kalkmasını bilir, ortamda gereksiz sululukları sevmez. Şaka yaparsa da az ve özdür. Tek bir kelimesiyle herkesi kahkahaya boğar ama cool'luğundan asla taviz vermez.

6. Ahmet halden anlar.

Ahmet bakkala süpermarket poşetiyle girmek istemez. Karşısındakinin yerine de düşünür. Sevgiliyle buluşacak kişinin cebine "Gençsin, lazım olur." diye para sıkıştıran da genellikle Ahmet'tir.

7. Ahmet çakı gibidir.

...ama İsviçre çakısı. Ahmet multifonksiyoneldir. Yeri gelir bilgisayarınıza format atar, yeri gelir ekmek almaya hiç üşenmeden gider. Memleketten akraba geldiğinden onu otogardan alan, bavulları taşıyan hep Ahmet olmuştur.

8. Ahmet kara gün dostudur.

Vize gecesi size konu tekrarı yaptıran arkadaştır Ahmet. Akbili olmayanın fazla akbili, 0.7 ucu olmayanın ucudur Ahmet. İyi günde değil, kötü günde yanındadır Ahmet.

9. Ahmet varsa zahmet yoktur.

İşleri kolaylaştıran kişidir Ahmet. Park edemeyen şoföre "gel gel" yapan, yolda kalan kamyonete bir el atan hep Ahmet olmuştur. Teyzesinin, dayısının telefonuna isimleri hep Ahmet kaydetmiştir, hatta daha rahat görebilsinler diye büyük harfle kaydeder.

10. Ahmet adildir.

Ahmet gerekirse ekmeğini ikiye böler paylaşır ama parçaların eşit olması Ahmet'i Ahmet yapan yegane özelliktir.

11. Ahmet'in gizemli bir yönü vardır.

Herkesin derdini dinleyen Ahmet, kendi derdini insanları rahatsız etmemek için anlatmaz. Dışarıdan bakınca deli dolu gözüken Ahmet'in ruhunda keşfedilmemiş dehlizler vardır.

12. Ahmet teselli verir.

Bir teselli verecek olan varsa bu her zaman Ahmet'tir. "Sana kız mı yok?" tan girer "Sanki onlar çok şey"den çıkar sizi teselli eder. Bir şekilde moralinizi düzeltir.

13. Ahmet sevdasını dağlara yazar.

Ahmet sevdi mi tam sever. Mecnun, Ferhat anca Ahmet'in yanında staj yapabilir. Ancak, sildi mi bir kalemde siler.

14. Ahmet ideal damat adayıdır.

Her anne baba Ahmet gibi bir damat ister. Çünkü Ahmet'in kızını mutlu edeceğini en iyi onlar bilir.

15. Kısacası Ahmet adam gibi adamdır.

Adamlık bir dağ olsa Ahmet Everest, adamlık bir araba olsa Ahmet Ferrari olurdu. Düğünü olsa en az tam altın takmalık, çocuğunun sünnetine kirve olmalık adamdır Ahmet. Ahmetleri sevelim. Ahmetleri koruyalım.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
napiyim

Babam Ahmet gashdsgjashkdsnö sesli güldüm

Gizli Kullanıcı

bunu okuyan ahmetleri yeryüzüne geri döndürmemiz lazım, zira egoları şiştikçe yörüngeden çıkmaya başladılar.

kaneki

Hazırlayanın adı ahmet mi mk benim tanıdığım ahmetlerin %80i yavşak bonusa ekle onuda

sleeplessmenn

Ahmetin ego tavan

Gizli Kullanıcı

Ahmet benim yeğenimin 1. adı.Büyüyünce böyle mi olacak?O zaman hemen büyüsün!

Görüş Bildir