Herkesin Bayıldığı Yeni Dizi 'Shadow and Bone' Oyuncularıyla İlgili Bilmeniz Gereken 22 Bilgi

7PAYLAŞIM

İzlemeyen kaldı mı? 

Not: Bu içerik bolca spoiler içerir. 

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/laurengarafano/...

1. Shadow and Bone, Jessie Mei Li'nin ilk büyük projesi. Kendisi diziden önce All About Eve and Together, They Smoke yapımlarında yer almış.

2. Ben Barnes dizide rol almadan önce, dizinin sorumlusu Eric Heisserer kendisine bir hayran çizimini göstermiş ve The Darkling karakteri böyle ortaya çıkmış.

3. Jessie ve Ben gerçek hayatta oldukça yakın arkadaşlar, her şeylerini birbirleri ile paylaşıyorlarmış...

www.instagram.com

4. Archie Renaux, 1. sezonun ilk bölümü izledikten sonra Mal karakterinin iyi mi kötü mü olduğunu anlamamış. 😂

5. 7. bölümde Alina'nın boynuzlarının ilk defa aynada gözükmesi fikrini ortaya Jessie atmış.

6. Freddy Carter'ın kemik nekrozu hastalığı olması nedeniyle baston kullanması gerekiyormuş, bu özelliğini karakterine de taşımaya karar vermişler.

7. Amita Suman dizi için profesyonel bıçak eğitimi almamış. Çekimlerin başında kendisine 14 tane bıçak vermişler ve pratik yapmasını istemişler.

8. Aynı şekilde Kit Young'ın da silah eğitimi yokmuş. İlk sezon boyunca alıştırma yapan Kit'in hareketlerinin zamanla düzeldiğini dizide fark edebilirsiniz.

www.instagram.com

9. Dizi Budapeşte'de çekildiği için Jessie Macarca konuşmayı öğrenmiş, bu sayede çekim ekibiyle iletişimi kolaylaşmış.

10. Shadow and Bone kitabının yazarı Leigh Bardugo, Jessie'yi gördüğü an Alina karakteri için en uygun kişi olduğunu anlamış ve seçmeleri tamamlanmış.

www.instagram.com

11. Dizide rol almadan önce Archie, Jessie'yi Instagram'dan takip ettiği için hayranlar kendisinin dizi ile bağlantılı olduğunu düşünüyorlardı.

12. Jessie, sette konuşacak birileri olsun diye yeni oyuncuların hepsini yemeğe çıkarmış.

www.instagram.com

13. Archie tam zamanlı oyunculuk kariyerine başlamadan önce bir klima mühendisinin yanında çıraklık yapmış.

www.instagram.com

14. Kitabın hayranı olan Freddie, sete ilk adımını attığında büyülenmiş ve hayallerinin gerçek olduğunu söylemiş.

15. Üniversitede edebiyat okuyan Ben, fantastik edebiyat türüne ilk olarak öğrencilik yıllarında aşık olmuş. Kendisi şimdi bu türdeki en önemli karakterlerden birini canlandırıyor...

www.instagram.com

16. Amita tam olarak 3 farklı dil konuşabiliyor. Kendisinin ana dili bir Hint dili olan Bhojpuri'dir. 2004'te İngiltere'ye taşındığı için de İngilizce öğrenmiş.

www.instagram.com

17. Kit aslında Mal rolünü oynamak için seçmelere katılmış ancak seçmelerin korkunç bir şekilde gittiğini ve hayatındaki en kötü an olduğunu söylemiş.

18. Freddy dizi çekimlerine odaklanmak için Kaz Brekker temalı çalma listesini dinliyormuş.

19. Archie, Shadow and Bone dizisinin seçmelerine katılmayı bile düşünmüyormuş. O sırada çekimleri olan Voyagers filmine odaklanıyormuş, ancak filmin çekimleri bittikten sonra Mal karakteri için hala bir oyuncu seçilmediği için seçmelere katılmaya karar vermiş.

20. Ben aynı zamanda oldukça yetenekli bir müzisyen ve şarkıcıdır. Kendisi bazı filmlerin müziklerine de yardımcı olmuştur.

www.instagram.com

21. Jessie'nin dikkat eksikliği olduğu için çekimlerde bile yerinde sabit duramıyormuş.

22. Ve son olarak, eğer Grisha özellikleri seçecek olsalardı; Jessie, Archie ve Amita Fabrikator, Ben ve Kit Heartrenders, Freddy de Inferni olurmuş...

www.instagram.com

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Yapımına Servet Ödenmiş! Herkesin Mutlaka İzlemesi Gereken Tüm Zamanların En Yüksek Bütçeli 30 Filmi - onedio.com
Yapımına Servet Ödenmiş! Herkesin Mutlaka İzlemesi Gereken Tüm Zamanların En Yüksek Bütçeli 30 Filmi - onedio.com
Herkesin Zevkle İzlediği 14 Ünlü Filmde Gözlerden Kaçan Birbirinden Şaşırtıcı Kostüm Detayları - onedio.com
Herkesin Zevkle İzlediği 14 Ünlü Filmde Gözlerden Kaçan Birbirinden Şaşırtıcı Kostüm Detayları - onedio.com
Deneyin ve Görün! İnsanlar Üzerinde Kullanabileceğiniz Birbirinden İlginç 18 Psikolojik Numara - onedio.com
Deneyin ve Görün! İnsanlar Üzerinde Kullanabileceğiniz Birbirinden İlginç 18 Psikolojik Numara - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ulusal

İlk bölümünü izledim. 5 yıl önce kitabını ilk kez okuğumda amann tanrımmm bu kesinlikle harika bir şey diye kendimi yerlere atmıştım. Dizisine de aynı bu düşüncelerle başladım ve öğğğh yani. Ben kafamda daha güzel kurmuşum. İlk bölümden ileri gitmedim. O karanlık diyardan geçme yeri beni boğdu boğdu duvara attı yani o kadar ki basit ötesi basitti. Allahım Zaman Çarkı’nında dizisi geliyor rabbim sen aklımı koru ve serinin güzelliğine zeval verme ya rabbel alemin. Of cidden çok kötüydü önce kitap okuyanlar beni anlar

legion35

Ben barnes in kendisi dahi kötü karakter olmak istememiş biz izleyenler dahi onu kötü karakterine nedense kızmadik nedeni adam haklı beyler soykırım yapıyorlar oda darkles yapıyor olması onun kötü olmasına gerek değil bence hatta sempati duydum en sevdiğim karakter bu arada 😏☺️

sameen-

Kaz Brekker kitaplarda da bastonlu Freddy'nin rahatsızlığı ile alakası yok baston mevzusunun bu arada 😅 The Darkling için Ben Barnes o kadar iyi bir seçim ki cuk oturmuş görünüş olarak 👍 Barnes izledikten sonra serinin son kitabının finalini tekrar okudum ki ağır bir travmam var kitabın sonu ile ilgili 2-3 gün yas tutup ağlamıştım ve üstünden bu kadar zaman geçmesine rağmen tekrar hüngür hüngür ağladım 😂 üstelik bence galeride kitaplardaki terimler kullanılsa daha açıklayıcı olurdu heartrenders yerine cellat veya inferni yerine ateş elçisi gibi en azından kitabı okumayanlar için

Görüş Bildir