Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Herkese Yakışacak Diye Bir Şey Yok! Bir Dönem Saçını Uzatarak Hayranlarını Bir Miktar Üzen Ünlüler

45PAYLAŞIM

Nostalji yaparken, 90'ların, 2000'lerin özlemini duyarken genelde "Ne güzeldi o günler." tepkisi veriyoruz. Peki, giyim tarzı ve saç stilleri açısından aynı şeyi söyleyebilir miyiz?

1. Nejat İşler

Karizmasıyla kadınları kendine hayran bırakan Nejat Bey de eski rockerlardan. Görüntü bir süt markası reklamından olsa da, rock veya metal dinleyenlerin kedi kestiğine inanılan o dönemlerde uzun saç bırakıp deri mont giymek büyük cesaret işiymiş. Tabi her cesur eylem yakışacak diye bir şey yok.

2. Cemil İpekçi

Başkası olsa "dönemin modası" diyebilirdik ama modayı kendisi yönlendiren  birisine yakıştıramadık.

3. Kıvanç Tatlıtuğ

Arşivlerin karanlık diplerinden gelen bir fotoğraf. Kıvanç'ın yakışıklılığı karşısında hasetinden çatlayan erkeklerin kullanması gereken yegane görsel. Dünyadaki tüm düşmanlıkları, fikir ayrılıklarını bitirecek, birbirini bitirmeye yemin etmiş kişileri bile "Kısa saçlı hali daha iyi." cevabında birleştirecek bir saç stili.

4. Serdar Ortaç

Serdar Ortaç'ın bu saçı o dönem liselerde moda olmuştu. Okul müdürünün "Kızım topla o saçlarını" baskısından yılan öğrenciler gerektiğinde minik bir at kuyruğu yapılabilen, gerektiğinde özgürce savurulan bu saç modelini çok beğenmişti. Daha sonra ünlü Fransız filmi Amelie'ye de ilham kaynağı olan bu saç sadece Serdar Ortaç'a yakışmamıştı.

5. Çelik

Kıpır kıpır şarkılarıyla 90'lara damgasını vuran Çelik de zamanında uzun saç gazına gelmiş ünlülerimizden. Steve Jobs'a ilham veren bol kazağı, uzun saçları ve bandanasıyla hafızalardan silinmeyen 90'lara ait görüntülerden.

6. Haluk Levent

Haluk Levent'in ülkedeki alternatif müziklerin yolunu açması, toplumun büyük bir kesimine rock müziği sevdirmesi takdire şayan. Verdiği en iyi karar ise saçlarını kestirmesi.

7. Kenan Doğulu

Sahnesinin iyi olmasıyla bilinen Kenan Doğulu da kariyerinin ilk yıllarında 'yağlanmış saçı yıkamaya üşenip bakkala gitmelik at kuyruğu stili saçlarıyla karşımıza çıkmıştı. Saçını kestirmesi isabet oldu.

8. Engin Altan Düzyatan

Fön başarılı ama kısa saçlı hali daha iyi.

9. Teoman

Vallahi bıktık bu eski rockerlardan. Arkadaşım saçın kısa olunca elektro gitar ciuuuv diye ötmüyor mu? Davulcun mu yavaşlıyor? Teoman da çok şükür bu uzun saç gazına kısa süre gelmiş müzisyenlerimizden. Karizmasını da değişimine borçlu.

10. Harun Kolçak

Uzun saçın moda olduğu, popçuların yarısının uzun saçlı olduğu bir dönemde bile Harun Kolçak'ın bu stili insanlara ilginç gelirdi. Zor dönemlerdi...

11. Kaan Tangöze

Aslında Duman grubuyla tanıdığımızda da uzun saçlıydı ama Allah'tan ay kuyruğuyla meşhur olmadı.

12. Halit Ergenç

Karizması ve oyunculuğuyla sadece ülkemizi değil dünyayı da kendine hayran bırakan Halit Ergenç de zamanın modasının gazabına uğramış isimlerden.

13. Athena Gökhan

Gökhan Özoğuz da eski punkçılardan.

BONUS: Kubat

Uzun saçı ülkeye getiren kişilerden.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sgshilal

İçlerinden birtek Çelik'e yakışmış

favilla

Çelik'e uzun saç yakisiyordy bence, yaman sevda olsun hercai olsun havaliydi kliplerinde

geceningunduzu

uzun saç hiçbir erkeğe yakışmaz

geceningunduzu

uzun saç hiçbir erkeğe yakışmaz

sciencesoldier

barış manço ve cem karaca hariç de

the-wizard

Harun Kolçak'a gayet yakışmış.

Görüş Bildir