Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Her Mahallede Bir Tane Bulunan O Çok Özenilen Çocuk Hakkında 16 Unutulmaz Detay

730PAYLAŞIM

Her mahallenin demirbaşı sayılabilecek kişileri vardır. Bu bahsettiğimiz çocuk da üstün yetenekleriyle mahallenin demirbaşı haline gelmiş kişilerin başında gelir. İşte o unutulmaz özellikleriyle çocukken çok özendiğimiz o çocuğa dair hatırladıklarımız.

1. Yakan top oyununda vurulan takım arkadaşlarını tuttuğu paslarla oyuna geri alarak oyunun tek taraflı oynanmasına vesile olabilir.

2. Mahallenin oyun trendlerini sıkı sıkıya takip eder ve hatta zaman zaman bu trendleri belirlediği de olmuştur.

3. Akla gelen her türlü oyun için sayısız stoğu vardır. Bulmak için her gün bakkalı aşındırdığımız o az rastlanan sporcu kartları ve tasolar bu çocuğun çoktan koleksiyonunun bir parçasıdır.

4. Bir vuruşta bir düzine taso çevirebilme yeteneğine sahiptir bu çocuk. Bu özelliği sayesinde karşısına çıkan her bir rakibe yürek yemiş gözüyle bakılır.

5. Zaman zaman köktüğü (üttüğü) şeylerin bir kısmını havaya atmak suretiyle kapış kapış yaptırır ve diğer çocukları sevindirir.

Roma hükümdarları misali. 😅

6. Misket oynamaktan ellerinin yere değen kısımları nasırlaşmıştır. İyi oynadığını söylememize bile gerek yok. Seçtiği kaflikler herkesin sahip olmak istediği türden gösterişlidir.

Kaflik veya Gaflik: Uğurlu olduğu ve ele tam oturduğu düşünülen saydam olmayan misket.

7. Mahallenin en popüler çocuğu olduğunu kimse yadsıyamaz. Herkesle kolaylıkla anlaşabilen ortam çocuğudur. Herkes onun en iyi arkadaşı olmak için kıyasıya yarışır.

8. Ne isterse o oynanır. Oylamaya sunulan oyunlarda bir oyu 2-3 sayıldığı yerler görülmüştür. Diğer oy verenlerin de kararını etkileyebilme özelliğine sahiptir.

9. Mahalle maçlarının vazgeçilmez oyuncusudur. Hatta ortalıklarda gözükmediğinde bizzat gidip evden çağrılır.

10. Maç öncesi, kadro seçimi için yapılan adımlaşma(alışma) olayını gerçekleştiren iki kişiden biridir. O da değilse adımlaşmayı kazanan kişinin takımına seçtiği ilk oyuncu olur.

Adımlaşma (Alışma) yaparken söylediğimiz tekerleme de şuydu:

 "Aldım, verdim, ben seni yendim, gazeteye ilan vermeye geldim"

11. Her zaman forvet ya da kanat oynamışlardır. "Gol atan kaleye geçer" ya da "gol yendikçe sırayla kaleye geçilmesi" kuralı sadece bunlara işlemez.

Sanki onlar için özel, görünmez bir kural varmış gibidir ve şimdiye kadar kimse sorgulamamıştır.

12. Mahallesini temsilen diğer mahallelere giderek çeşitli karşılaşmalar düzenlerler. Büyük çoğunluğu kavgayla sonuçlanan bu karşılaşmalarda her zaman ön saflarda olmuşlardır.

13. Doğuştan korkusuzdur. Onunla gün içinde ne yapacağınız belli olmaz. Hiç aklınızda olmayan ve cesaret edemeyeceğiniz şeylere öncülük ederek onu takip etmenizi sağlar.

Meyve ağacındaki işi bitip aşağı indiğinde "Ağaca dalan var" nidalarıyla oradan kaçmadan yapamazlar.

14. Evde uzun zamandır oynadığın ve geçemediğin bölümleri tek seferde geçebilme kabiliyetine sahiptir. Hatta yıllardır oynadığın oyunun gizli geçitlerini göstererek sizi dumura uğratabilir.

15. Atari salonunun bütün makinelerinde master yapmıştır. Karakterlerin özelliklerini adı gibi bilir. Oyun skorlarında 1. sıradaki isim her zaman o olmuştur ve onu geçmek için debelenirsin.

s78.photobucket.com

16. Mahallede neyseler okulda da aynıdırlar. Aklınıza hayalinize gelmeyecek kopya çekme yöntemleri vardır ve hayranlıkla izlersiniz. Ve bu çocuk okulu hiç çift dikiş yapmadan bitirmiştir.

Şimdi neredesin bilmiyoruz ama bizden sana selam olsun. 😉

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ogzdrmz

as..

Gizli Kullanıcı

Hiç bir zaman sokak oyunlarında başarılı olamadııım ve o çocuğu hiç sevmezdim ,sevmem

denizekiyisiolanadam

Oyunun en guzel yerinde aksam ezani okunur herkes evine giderdi benim annem olmadigindan oyle aksam yemegi olayi falan olmazdi takilirdim gece yarisina kadar sanirim bu yuzden ezan sesine ayar oluyorum ve ateist olmamin nedenide budur belkide her neyse tam benden bahsetmis icerik yalniz benim degerimi bilemediler be kuzum :) ben artik yokum gidiyorum bu ulkeden seni bensiz birakiyorum turkiyeaha aha haaaaaa:))))))))

bayan-kahkaha

öyle kişilerden küçükken hep nefret ederdim .-.

goofy

yalnız değilsin :D

talha-alptekin1

la siz küçükkende gıybet dedikodu yapıp duruyodunuz aman toplanmaya görün :D

bayan-kahkaha

hayır küçükken daha çok dik başlıydım o kişiye ayrıcalıklarda onun üstün olmadığını ifade eden ve onun arkadaşları tarafınca "gıcık" yerine konulan kişi :D

talha-alptekin1

ha sen habire herşeye karşı gelen, sürekli mızıkçılık yapan bi tipsin anladım tamam :D:D

nezih-alyuz

Ben hiç bu şekilde popüler olmadım. Popüler olan çocukların daima ezmeye çalıştığı o duygusal çocuk bendim. Ne olursa olsun listeden bana da uyan var. Yıllar yıllar önce yaz tatillerinde geldiğimiz memleketimizde dedemin evinin bulunduğu ilçede (Bakın sokak, mahalle demiyorum) tasoda ütmediğim kimse kalmazdı. Ünümü duyan gelir oynar, yenilir giderdi. Bir keresinde de hiç unutmam aldığım küçük boy cipsten 13 tane taso çıkmıştı. Evet belki çok hırpalandım zamanında fakat isim bırakıp da büyüdüm.

talha-alptekin1

benim cipsten en fazla çıkan taso rekorüm 2 ak nasıl 13 tane çıkardın, adamlar cips yerine taso mu koymuşlar :D:D

nezih-alyuz

Yemin ederim 13 tane çıktı. İnanamamıştım! Basım hatası olmuş besbelli ve o da benim kısmetimmiş :)

Görüş Bildir