Hepsi YouTube'dan Para Kazanmak İçin! Nesli Tükenmekte Olan Hayvanların Derilerini Yüzüp Yiyen Kadın

1.1bPAYLAŞIM

Bugünlerde sosyal medya üzerinden hayatını idame etme çabası herkesi sarmış durumda. Öyle ki, insanların bu sevda için yapmadıkları kalmıyor. 

Yine aynı amaçla yapılan hareketlerden biri bir rezilliğe yol açmış.

İşte Metro News'ün derlediği, bizim de sizler için çevirdiğimiz o haber:

Kaynak: http://metro.co.uk/2018/05/15/couple-ear...

YouTube'dan para kazanabilmek için nesli tükenmekte olan hayvanların derilerini yüzüp, pişirip, yerken kendini videoya çeken bir kadın tutuklandı.

Fotoğrafta gördüğünüz kadın Ah Lin Tuch, "hayatta kalmacı" hayat stilini temsil ederken, yemek tercihiyle rezalete yol açtı. 

İşte fark edilene kadar yedikleri:

  • Bir adet balıkçı kedi

  • Bir büyük kertenkele

  • Birkaç koruma altındaki kuş türü

  • Bir adet kral kobra

  • Köpek balığı

  • İri vatoz

  • Kurbağalar

Fakat, izleyicileri Phnom Penh, Kamboçya'daki evinin yakınında yediği hayvanların çoğunun koruma altında olduğunu fark edince onu şikayet etti.

Kadın ve eşi Phoun Raty'nin izi, ülkenin Çevre Bakanlığı tarafından sürüldü ve vahşi yaşamı mahvettikleri için özür dilediler.

Çevre Bakanlığı Doğayı Koruma İdaresi Genel Müdürlüğü Başkanı Chea Sam Arng "Şu an bir grup çalışanımız rapor hazırlarken biz de konu ile ilgili resmi işlem başlatmaya hazırlanıyoruz." dedi.

"Pişirilen hayvanların çoğu nesli tükenen hayvanlar listesinde olmasalar da koruma altındaydılar. Sadece tek bir tür tükenme tehlikesi altındaydı."

Tehlike altında olan hayvan ise balıkçı kediyken, kertenkelenin, büyük bir balıkçıl kuşun ve diğer kuş türlerinin koruma altında olduğu öğrenildi.

Çift, Ah Lin'in bu hayvanları yediği videoları internetten kaldırırken, kurbağa, kobra, köpek balığı ve vatoz yediği görüntüler hala duruyor.

Çift ayrıca bu hayvanları yerel bir pazardan aldıklarını ve sonra pişirdiklerini de iddia etti.

Çevresel yetkililer şimdi kovuşturma için hazırlanırken, "Hayvanlar yasa dışı yollarla satın mı alındı, yoksa vahşi yaşamda öldürüldü mü?" sorusunu cevaplamaya çalışıyor.

Ah Lin ise şöyle diyor: "Ne tür hayvanlar kullandık ya da onların vahşi yaşamın korunmasına etkileri neydi onu bile bilmiyorum. Vahşi hayvanları Preak Phnov'dan satın aldık ve Aralık'ta da videoları çekmeye başladık. Hatamı çoktan kabul ettim."

Ah Lin'in eşi Phoun, sosyal medya kanalı üzerinden hayatlarını kazanmayı amaçladıklarını ama şimdiye kadar Google sponsorlu reklamların gösterilmesiyle sadece $500 kazandıklarını söyledi.

Chea Sam Arng şimdi çiftin ve pişirdikleri vahşi hayvanların kaynağının devlet tarafından araştırıldığını söyledi.

Artık resmi soruşturmalarla uğraşıyorlar.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
oguz-aksoy2

lan para candan önemlimi demek önemliymiş

oguz-aksoy2

lan para candan önemlimi demeki önemliymiş

-sessizkedi

İnsan mı bu ya?

ergin-tuna

Kendisinin parçasını kesip yedireceksin sonra da youtube kanalına atacaksın.

deryadrn

Ahlaksız, vicdansız! Bunu betona gömmek lazım!

Görüş Bildir