Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hem Düğünü Yaklaşanlar Hem de Fazlasıyla Üşengeç Olanlar İçin Çok İşe Yarayacak 20 İpucu

 > 
5.3bPAYLAŞIM

1. Gelenlerin tatlı şeyler yazacağı anı defteriniz mi yok? Hemen bir kağıda büyük bir ağaç çizip yanına da parmak mürekkebi koyabilirsiniz. Gelenler parmak izlerini bırakır, üzerlerine isimlerini yazar, size de mükemmel bir hatıra olur.

2. Anı defterlerine çok para harcamamak ya da sıradan bir defterle geçiştirmemek istiyor olabilirsiniz. Sorun buysa hemen bir çamaşır ipi alın. Ne alaka mı?

Davetiniz açık alandaysa iki ağacın arasına, kapalı mekandaysa iki direğin arasına bu ipleri gererek üzerlerine mandallar yerleştirin. Davetlilerinizden aldığınız renkli kağıtlara not yazıp mandallarla bu iplere asmalarını isteyebilirsiniz.

3. Nikah şekerleri için çok mu geç kaldınız? Ya da şeker konsepti biraz sıktı mı? İmitasyon olarak satın alacağınız bir kaç liralık tektaş yüzüklere kurdaleler bağlayarak mükemmel bir düğün hatırası vermiş olacaksınız.

"Tektaşımı düğün şekeri olarak aldım, tek başıma kendim taktım"

4. Düğününüz için yaratıcı süsler bulmakta geciktiniz mi? Bu tahta üzerine not yazma fikri işinizi görebilir.

5. Çok farklı bir süs olarak, bir ananası gold renkte bir boya ile boyayıp yürüyüş yolunuza yerleştirebilirsiniz.

6. Fotoğrafınızı çektirmek ya da davetlilerin önünde fotoğraf çektirmesi için ilgi çekici bir alan mı yok? Yılbaşı süslerini bu şekilde kullanabilirsiniz. Mükemmel bir fon olacaktır.

7. Arabanızın arkasına bağlayacağınız o tatlı tenekeleri evde hemen hazırlayabilirsiniz. Kola tenekelerini kağıtla kaplamak ve açma halkasının arkasından ip bağlamak yeterli olacaktır. Dilerseniz içine iri taşlar da koyabilirsiniz, daha çok ses çıkaracaktır :)

8. Açık alan süsleme işleriniz için yine yılbaşı süslerinden yardım alabilirsiniz. Süsleri bir ipe dizin ve ağaçlara asın.

9. Masaları süslemek için bir planınız yoksa ve biraz da geciktiyseniz dergi sayfalarından güller yapabilirsiniz. Kesip kıvırın ve yapıştırın.

10. Masa numaralarını ayarlamayı hem değişik hem de kolay bir yolla halletmek isterseniz içine sayılar yazdığınız bu çerçeveleri masalara eklemeniz yeterli olacaktır.

11. Açık alan davetleri için mum çok önemlidir. Mumların kavanozlarını simli boyalarla kendiniz kişiselleştirebilirsiniz. Hatta isimlerinizi de ekleyebilirsiniz.

12. Ya da mum kavanozlarını kendiniz bulup dışını boyayarak bu işi halledebilirsiniz.

13. Minik kavanozlara minicik çiçekler koymaktan daha sevimli bir masa süsü olamaz

14. Bardakların ağız kısımlarını bu şekilde yapıştırıcıyla kaplayıp sonra üzerine sim dökerek ve ardından bardakların içlerine su koyarak, mumlarınız için mükemmel bir mumluk yaratmış olursunuz.

15. İsim tutucuları bir türlü bulamıyorsanız, ya da çok pahalıysa bu evrak ataçlarını kullanabilirisiniz.

16. Tahta kaşıklar alarak onları anı defterlerine dönüştürebilirsiniz.

17. Gelinlik askınıza ya da damatlık askınıza ufak detaylar ekleyerek tamamiyle size özel yapabilirsiniz. Bugün sizin gününüz!

18. Masa numaraları ve isim tutucular için çok geç kaldıysanız tabakların üzerlerine sevimli kağıtlarla isimler yazıp koyabilirsiniz.

19. Ya da tebeşir ve bu mini tahtalardan alıp masalara yerleştirebilirsiniz.

20. Damatlık yakasına eklenecek çiçekleri evde yapmak oldukça basit. Çiçekleri bir araya getirip birbirine bağlayın, ardından da arka tarafına küçük bir çengelli iğne ekleyin.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
serpil-cakir

Parmak izi tablosu seçenekleri için instagram @parmakizitablo sayama göz atabilirsiniz

iremoloji

yüzüklü düğün davetiyesi çok iyi yaa ilerde evlenirsem diye aklımın bi köşesinde :)

zeymey

ne ismi ne numarası, herkes bulduğu yere çöker kalk diyemezsin :D

alper-yildiz1

parmak izi olayı benim hoşuma gitti herkez yapmasa bile yakın arkadaşlarımız yapsa bence güzel bi hatıra olur çerçeveletip asarım eve...

qozmonot

La evlenipde naabıcan. Kısa bir süre sonra ayrılcan sonra da pişman olcan yaptığına ve vaktine.

Görüş Bildir