Hedefi, 'İşsizliği Gidermek': Zonguldak'ın Bağımsız Milletvekili Adayı Pazarcı Safiye Orhan Baltacıoğlu

 > -
Abone ol

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde pazarcılık yapan Safiye Orhan Baltacıoğlu, bağımsız milletvekili adayı oldu. Milletvekillerinin sokağa inmediğini, dolmuşa binmediğini söyleyen Baltacıoğlu, Ereğli'nin sorunlarını bildiği için ve hem gençlere hem de kadınlara önayak olmak için milletvekili olduğunu belirtti. 

'Ereğli’nin sorunlarını giderebilmek amacıyla bağımsız aday olmaya karar verdim'

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre, iki çocuk annesi 42 yaşındaki Safiye Orhan Baltacıoğlu, 13 bin 916 lirayı yatırarak Zonguldak’tan bağımsız milletvekili adayı oldu. Yıllarca halka hizmet ettiğini ve milletvekili olma kararı aldıktan sonra her kesimden destek gördüğünü belirten Baltacıoğlu, milletvekili adayı olma nedenini şöyle açıkladı:

''Öncelikle esnafım. Zonguldak ve Ereğli’nin büyük sorunları olduğu için ve bu sorunları giderebilmek amacıyla bağımsız aday olmaya karar verdim.''

'Hem gençler, hem de kadınlar adına önayak olmak istedim'

Hem gençlere hem de kadınlara örnek olmak istediğini söyleyen Baltacıoğlu: ''Bugün milletvekilleri sokağa inmez, dolmuşa binmez, pazara inmez. Zonguldak´ın, Ereğli´nin mağduriyetini bildiğim için bağımsız aday oldum. Hem gençler, hem de kadınlar adına önayak olmak istedim. Halkın insanıyız. Mağduriyet var. Bu sebepten yola çıktım. Allah´ın izni ile başarılı olacağız.'' dedi.

'Türkiye genelinde ve ilimizdeki en büyük sorun işsizlik'

Türkiye'nin ve Ereğli'nin en büyük sorunun işsizlik olduğunu anlatan Baltacıoğlu, milletvekili olursa işsizliği gidereceğini, yanlış projeleri ve yanlış yatırımları düzelteceğini halka faydalı olacağını açıkladı.

'Vatanım ve milletim için feda olsun'

Milletvekili adayı olabilmek için 13 bin 916 lira verdiğini ifade eden Baltacıoğlu, milletvekilliği adaylığı için ''Vatanım ve milletim için feda olsun. Allah doğru olanın yanındadır. Bizler dürüst bir şekilde bu işe soyunduk. Hayırlısı olsun'' şeklinde konuştu.

Baltacıoğlu'nun bağımsız milletvekili adaylığı sosyal medyanın gündeminde...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir