Hazreti İsa Olduğunu İddia Eden Öğretmen Açığa Alındı

 > 
55PAYLAŞIM

Antalya'nın Serik ilçesinde, 'kendisinin Hazreti İsa olduğu ve kıyametin ne zaman kopacağını bildiği' yönünde iddiada bulunan öğretmen hakkında soruşturma açılmıştı. Soruşturmanın sonucunda o öğretmen açığa alındı.

'6. sınıf öğrencilerine kendisinin Hz. İsa olduğunu söyledi'

İngilizce öğretmeni S.K'nin, ilkokul öğrencilerine derste 'Hz. İsa' olduğunu söylediği iddia edilmişti.Serik Kaymakamı Haluk Şimşek, 'kendisinin Hazreti İsa olduğunu söylediği ve kıyametle ilgili iddialarda bulunduğu' bilgisine ulaştıkları öğretmen için 'olaya müdahale ettikleri' açıklamasında bulundu.

Öğretmen bugün açığa alındı

Gerekli incelemelerin başlatıldığını söyleyen Şimşek, öğretmenle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

"İlçe Milli Eğitim Müdürüne talimat verdim. Öğretmenin bugün itibarıyla açığa alma işlemi tamamlandı. Ayrıca olayla ilgili müfettiş istedik. Müfettiş gerekli soruşturmayı yapacak. Taraflardan ve öğrencilerden bilgiler alınacak. Soruşturma sonrasına göre hareket edilecek."

'Dersi bırakalım, biraz kıyametten konuşalım'

35 yaşındaki öğretmen, iddialara göre o gün ders yapmak istemeyen öğrencilere 'Dersi bırakalım, kıyametten konuşalım' dedi ve "Hz. İsa'nın ruhunun içine girdiğini, herkesin ne zaman öleceğini ve kıyametin ne zaman kopacağını bildiğini" iddia etti. 

S.K.'nın anlattığı çeşitli şeylerin ardından, bazı öğrenciler ağlayarak sınıfı terk ettiği de iddialar arasında.

'Anlatılan konular, çocukların psikolojisinin kaldıramayacağı içerikte'

Öğrenci velisi Halil Koca, öğretmenin bu davranışının iyi bir örnek olmadığını söyledi ve anlatılan konuların 'öğrencilerin psikolojisinin kaldıramayacağı içerikte' olduğunu söyledi.

Koca, konunun takipçisi olacağını belirtti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir