Görüş Bildir
Haberler
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gürcan: 'Kur Korumalı Mevduata Katılım 107 Milyar Lirayı Aştı'

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gürcan: 'Kur Korumalı Mevduata Katılım 107 Milyar Lirayı Aştı'

Batuhan
10.01.2022 - 14:24

Hazine ve Maliye Bakanı Yardımcısı Mahmut Gürcan, “Yaklaşık 28.2 milyar TL’den başlayan kur korumalı mevduat hesapları bugün itibariyle 107.6 milyar TL’ye yükseldi. Cari fazla veren ülke durumuna gelmek istiyoruz. Ayrıca, iş adamlarımız için yakın zaman içerisinde KGF paketi hayata geçiriyoruz” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan sanayici ve iş adamlarıyla bir araya geldi. Toplantıda bakan yardımcısı Gürcan basına açık şekilde Türkiye’nin ekonomik görümüne dair sunum gerçekleştirirdi. Ardından sunumun sonunda soru cevap ile basına kapalı şekilde devam etti. Toplantıda konuşan Gürcan, “Yastık altında ki altınların finansal sisteme aktarılması yönünde adımlar atmaktayız. Bu kapsamda asgari milyem değerlere ilişkin düzenlemeyi hayata geçirdik. Yatırımların teşviki için uzun vadeli kredi ve kefalet imkanı KGF paketinin geliştirilmesine yönelik çalışmaktayız. Ayrıca, iş adamlarımıza duyulur yakın zaman içerisinde KGF paketi hayata geçecek” dedi.

"Vatandaşın katılımının yoğun olduğunu görebiliyoruz"

"Vatandaşın katılımının yoğun olduğunu görebiliyoruz"

Gürcan şöyle konuştu:

'Kur korumalı TL mevduat katılım uygulamasını henüz başlarında olmamıza rağmen vatandaşımızın çok ciddi teveccühünü görüyoruz. Yaklaşık 28,2 milyar TL’den başlayan kur korumalı mevduat hesapları şu anda 107,6 milyar TL’ye yükseldi. Vatandaşın katılımının yoğun olduğunu görebiliyoruz. Buda sistemin ne kadar başarılı olduğunu görebiliyoruz. Yastık altında ki altınların finansal sisteme aktarılması yönünde adımlar atmaktayız. Bu kapsamda asgari milyem değerlere ilişkin düzenlemeyi hayata geçirdik. Yatırımların teşviki için uzun vadeli kredi ve kefalet imkanı KGF paketinin geliştirilmesine yönelik çalışmaktayız. İş adamlarımıza duyulur yakın zaman içerisinde KGF paketi hayata geçecek'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
17
13
2
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
DailyDose

yalancı bakanın yalancı yardımcısı açıklama yapmış nebatiyi kimse sallamiyor artık

gormedimduymadim

Aciklamayla dovize mudahele ayni anda olunca daha da inandim ben mesela

Lethe lethe

Cümlenin anlamı: "Çok büyük kalın olarak saplayacağız!"