Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayatınının Yarısını Kitap Okumakla Geçirenlerin Çok İyi Bildiği 17 Şey

 > -

1. Kitap okumak sizin için hiç bir zaman boş zaman aktivitesi olmamıştır. Tam tersi kitap okumaktan artan zamanı boş zaman olarak görürsünüz.

2. Kitap okumak için özel bir yere ihtiyaç duymazsanız. Metroda, otobüste, sokakta, vapurda her yerde kitap okuyabilirsiniz.

3. Sizin için kitap okurken kahve, çay içmek bir rutin haline gelmiştir.

4. Kitap okurken zamanın nasıl geçtiğinin farkına varmazsınız. Saatlerce kitap okuduğunuzu kafanızı kitaptan kaldırınca farkedersiniz.

5. Bir kitap popüler olduğunda onu bir an önce okumak için çıldırır, meraktan ölürsünüz.

6. Bazen bir kitap serisini kendiniz yazmış gibi sahiplenir, onlarca kez okursunuz.

7. Kitap kokusu sizin için çoğu parfüm kokusundan daha çekici, daha güzeldir.

8. Eski kitaplara ilgi duyarsınız, sizin için eski kitaplar sanki yaşlanmış bilgin birer insandırlar.

9. Sürekli kitaplığınızı düzenlersiniz ve haklı bir gururla izlersiniz.

10. Kitaplarla baş başa kalmayı seversiniz, sessiz ortamlar sizin için muhteşemdir.

11. Kitap karakterlerini yakın arkadaşlarınız gibi görür,tüm özelliklerini ezbere bilirsiniz. Bir nevi onlarla yaşarsınız.

12. Kitaplar sayesinde hayal gücünüz, konuşma yeteneğiniz, algılarınız, anlama ve yorumlama becerileriniz gelişir. Bu konularda kitap okumayanlardan her zaman yüzlerce adım öndesinizdir.

13. Biri kitabınızı istediğinde vermeden önce kişiyle alakalı her şeyi gözden geçirir kitabınıza zarar verme oranını hesaplar, ona göre karar verirsiniz. Fakat yine de kitabınıza kavuşana kadar içiniz rahat değildir.

14. Okuduğunuz bir kitabın filmi çıkacağında mutlu olduğunuz kadar endişelenirsiniz de, çünkü kafanızda kurduğunuz dünyayla beyaz perdede ki aynı olmayacaktır.

15. Arkadaşlarınız/aileniz bu kadar kitap okumanızdan yakınır hale gelir ama ne kadar çabalarsanız çabalayın kitapların sizde yarattığı etkiyi anlatmayı başaramazsınız.

16. Fakat ne olursa olsun kitaplar sizin en ama en yakın arkadaşınızdır...

17. Ve asla onlardan vazgeçemezsiniz

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mnpltt

evet hepsi benim için geçerli. çok seviyorum kitapları. hayatta en sevdiğim üçlü arasında.

nilay-eren

9. maddenin resminde hayatımın anlamı olan olimpos kahramanları serisinin 1. kitabı olan kayıp kahraman var.

annabeth

hiç gözden kaçarmı :))

herhangibirisi

5. madde benim için geçerli değil. Kitapları özveriyle yarım bırakmamaya çalışan ben herkes Aynı Yıldızın Altında'yı okuduktan sonra kitabı yarıda bırakmış ve soğumuştum. Çünkü herkes o kitap için delirip değişik şeyler söylüyordu. Yazınız için teşekkürler :)

sandshoesandroses

Ne demek Aynı Yıldızın Altında'yı yarım bıraktım o benim en sevdiğim kitaptır.Aradan çok zaman geçmiş olsada bir cevap yazıyım dedim :'D

sinecemis

12. maddede ''Kitaplar sayesinde hayal gücünüz, konuşma yeteneğiniz, algılarınız, anlama ve yorumlama becerileriniz gelişir.'' denmiş fakat ben bu maddeyi biraz fazla aştım insanlar ne dediğimi anlamakta güçlük çekiyorlar artık :(

bequiet

5. madde de anlatmak istediğim; eğer bir kitap popüler olduysa mutlaka bir nedeni vardır. Bu yüzden genelde kitapseverler merak eder ve bir an önce okuyup değerinin, popülerliğinin nedenini anlamak ister. Tabi düşünceleriniz farklı da olabilir. Teşekkürler :)

Görüş Bildir