Hayatında Neyin Eksikliğini Çektiğini Söylüyoruz!

-
Abone ol

Eksik bir şey mi var hayatında?

1. İlk olarak, şu anki moralini 1'den 6'ya kadar derecelendirmeni isteyerek başlayalım! (1 en düşük; 6 en yüksek olacak şekilde)

2. Hayallerini gerçekleştirmek için sevdiğin insandan vazgeçer misin?

3. Hangi koku sana huzur verir?

Kitap
Deniz
Taze biçilmiş çim
Bebek
Kahve
Yağmurdan sonra toprak

4. Bu emojilerden hangisini daha sık kullanıyorsun?

5. En büyük hayalini öğrenelim şimdi de!

Adil bir dünya
Daha özgür bir dünya
Dünya barışı
Vicdanlı insanlarla dolu bir dünya
Mücadele ederek tüm hedeflerime ulaşmak
Ailemle mutlu bir yaşam

6. Kendini yalnız hissettiğin zamanlarda bunlardan hangisini yapmak kendini iyi hissettirir?

Ailemle vakit geçirmek
Uyumak
Kitap okumak
Bilemedim şimdi
Dans etmek
Arkadaşlarımla takılmak

7. Uyumak demişken... Bu aralar neden uyuyamıyorsun?

8. Son olarak, hayata dair söylenmiş sözlerden birini seç bakalım!

Hayat, inanmak ve mücaԁele etmektir.
Hayatta öğrenilmesi en zor şey, geçilecek ve yakılacak köprüleri, birbirinden ayırt edebilmektir.
Bazı şeyler nedensiz de güzeldir, neden aradığınız zaman, onu bulursunuz ama güzelliğini yitirirsiniz.
Doğruluk sonsuzluğun güneşidir. Nasıl olsa doğar.
Günümüzԁe yaşamak güçtür, gelecekte yaşamak gülünç, geçmişte yaşamak ise olanaksızԁır.
Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır.

Gerçek bir dost!

Senin hayatındaki en büyük eksiklik gerçekten güvenecek bir arkadaşının olmaması. Etrafındaki insanlara baktığında hepsinin çıkar ilişkisi içerisinde olduğunu görebiliyorsun. Ne derdini paylaşabiliyorsun ne de mutluluğunu paylaşabiliyorsun. Paylaşamadığın için de kendini çoğu zaman yalnız hissediyorsun. Sen de herkes gibi her an güvenebilecek, her zaman yanında olduğunu bildiğin bir dostun olmasını istiyorsun. Elbette yakınım dediğin arkadaşlıkların vardır. Fakat bunun daha iyisi de olabilir. Çünkü sen arkadaşlıklara çok değer veren bir insansın. Bundan dolayı hayatındaki en büyük eksik her daim yanında olmasını istediğin bir dost olduğunu düşünüyoruz.

Büyük bir aşk!

Senin hayatındaki en büyük eksiklik gerçekte sevdiğini ve sevildiğini hissedebileceğin bir aşk! Sen ne zaman hayatına birini alsan her seferinde hayal kırıklığına uğradığın için sanki son zamanlarda hayatında kimseyi istemiyorsun gibi. Çünkü yeterince kırılmış ve üzülmüşsün artık hayatında sana gerçekten değer veren birini istiyorsun. Çünkü sen aşkı gerçekten hissederek yaşamak istiyorsun. İçinde korku olmadan, gerçekten güvenebileceğin, bir şeyleri çekinmeden paylaşabileceğin bir aşk yaşamak istiyorsun. Bundan sonra karşındaki insana nasıl yaklaşman gerektiğini çok iyi biliyorsun. Çünkü bir daha üzülmek istemiyorsun. Umarız doğru zaman ve doğru kişiyle karşılaşır, daha önce yaşadığın hayal kırıklıklarının üstüne bir çizik atarsın.

Para!

Senin hayata dair kafanda çok fazla plan var. Bunu gerçekleştirmek için elinden geleni yapmaya çalışıyorsun. Sanki şu hayatta tek başınaymışsın gibi en başından beri tırnaklarınla bu yolu kazıyorsun. Bu yüzden, en azından şu durum için eksikliğini duyduğun şey para! Ama emin ol bu çabanla çok yakında para sorununu da çözersin sen! Ama şunu unutma, para sorunu kimde yok ki?

Biraz huzur...

Hayatının en büyük eksiğinin artık huzur olduğunu düşünüyorsun. Yaşadığın yerden artık o kadar sıkıldın ki kaçıp gidesin geliyor. Bazen tek başına bilmediğin bir yola girip bir daha hiç dönmemek istiyorsun. Bazı şeyleri tek başına yapmak isterken başkalarının senin yerine karar vermesi canını çok sıkıyor. Sanki büyük bir kaosun içerisindeymişsin gibi hissediyorsun. Bu yüzden son zamanlarda aradığın tek şey huzur. Yanında sevdiğin insan olsun, özgürce yaşasan ve başka kimseler olmasa mutlu bir şekilde yaşarsın. Çünkü istediğin hayat tam olarak bu. Ve huzur bunda saklı.

Başarı!

Hayatında eksik olduğunu düşündüğün şey başarı. Bunun için ne kadar çabaladığını çevrendeki herkes görüyor ama. Başarıyı salt okuduğun bölümde ilk 3'e girmek ya da çalıştığın şirkette terfi almak gibi düşünme. Hepimizin hayatında ufak da olsa başarılı olduğu bir sürü şey var. Onları düşün ve motive ol. Her şeyin tamam bir tek başarın noksan. Elbet bir gün sen de aradığın başarıyı bulacaksın. Aramaktan hiç vazgeçme!

Mutluluk!

Herkes gibi sen de mutlu olmayı hak ediyorsun elbette. Ama son zamanlarda pek çok sebepten dolayı, kendi mutluluğunu göz ardı etmişsin. Etrafındaki insanların mutluluğunu sağlamak için kendinden vazgeçmişsin diyebiliriz. Bunun yanlış olduğunu, kendi mutluluğunun da son derece önemli olduğunu fark etmeye başlamışsın artık. Bu yüzden endişelenme, mutluluk en kısa zamanda bulacak seni.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozge-robyn

Biraz huzur...

yaren-ermis

başarı

nehir-morali

bildi ...

roverinae

başarı dedi. 9 senedir bitmeyen lisans hayatım göz kırptı bana testin sonunda galiba.

hakan-alkan6

EKSİK OLAN AŞK MİŞ PEH.. BİLEMEDİN İŞTE NANİİKKK

Görüş Bildir