Hayatı Toplu Taşıma Kullanarak Geçen Kişilerin Ne Zaman Karşılaşsa Gıcık Olduğu 17 Karakter

-

Hepimiz az ya da çok toplu taşıma araçlarını kullanıyoruz, kullanmak zorunda kalıyoruz. Lakin bazılarımız var ki artık ömrü toplu taşıma araçlarında geçiyor. Sabah telaşı veya akşam yorgunluğu yetmiyormuş gibi bir de üstüne bazen öyle karakterlere rastlıyoruz ki bu ufak yolculuk adeta işkenceye dönüşüyor. İşte hayatı toplu taşıma araçlarını kullanarak geçen kişilerin ne zaman rastlasa gıcık olduğu 17 karakter. :)

1. Kendini aşırı güvence altına alan amcalar ve teyzeler.

Ne güzel koltukta oturuyorsunuz işte, biraz da ayakta kalanlar kendini güvence altına alsın, olmaz mı? Tutacaklardan biz tutunalım bari...

2. Tüm aracı kendininmiş gibi kullanan aşırı rahat abi.

Tamam yorgun olabilirsiniz ama hangimiz değiliz ki? Şöyle bir kenara geçip otursanız da biz de rahat rahat gitsek ne de hoş olur.

3. Gençliğin çok kötü yerlere gittiğinin yılmaz bir savunucusu olup sürekli yer isteyen teyze.

Tabii çok yaşlı veya çok yorgun gibiyse yer vermek gerekli bir davranış olsa da, yaşça gayet de bizden farkı olmayan ancak sürekli yer isteyen kişiler, sizi başımıza kim sardı?

4. Kulaklığından çıkan sesi bütün otobüsün duymasını isteyen kişi.

Zorla o müziği dinlettirecek. Hadi hep birlikte eğlenelim madem, yapacak bir şey yok...

5. Bir yerlerde hala boşluk gören şoför.

Toplu taşıma dediysek şoförsüz olmaz tabi. Kimsenin göremediği boşluğu gören ve otobüsün kapasitesinin olduğundan çok daha fazlasını taşıyabileceğine aşırı derecede inanmış şoförler, şoförlerimiz...

6. Hayatlarının en kötü ve en şiddetli kavgasını sürekli otobüse denk getirip hepimizin haberdar olmasını sağlayan gençler.

Bu kavgalar nedense hep otobüse denk geliyor. Bizim de moralimizi bozuyorsunuz.

7. Siniri ve öfkesi bir türlü bitmeyen sürücü.

Her an levyeyi alıp trafikte birileriyle kavga edecek gibi. Aşırı hızlı gider, çokça laf atar ve araçtaki herkesin tansiyonunu yükseltir.

8. Aşırı kokan ve dökülmesi muhtemel şeylerle araca binen şahıs.

O kokuyu hepimiz çekmek zorunda mıyız veya o dökülecek şeyin korkusuyla yaşamak zorunda mıyız? :)

9. Aşırı derecede ter kokan şahıs.

Toplu taşıma olup da ter konusuna değinmemek olmaz tabii ki. Tamam işi gereği veya yapısı gereği terleyen kişilere pek de fazla bir şey diyemiyoruz lakin bazıları var ki bilerek ter kokuyor, bilerek o zulmü bize çektiriyor gibiler. Atleti yıkayıp bu şekilde asası geliyor insanın...

10. Kendi zevklerini tüm otobüse yansıtan kişi.

Resimleri, astıkları şeyleri bir kenara koyuyoruz ama o müzikleri son ses açmaya çok gerek var mı? Yorulmuş olabilir, gün boyu kafamız patlamış olabilir...

11. Durabileceği en kötü yerde durup tüm otobüsü tıkayan kişi.

Ne ileri gider ne geri gider, öyle bir yerde durur ki, ne inebilirsiniz otobüste ne de otobüse binebilirsiniz. İnsan "NEDEN?" diye sormadan edemiyor. :)

12. Hepimizi birer pislik yuvasıymış gibi hissettiren aşırı hijyenik kişi.

Tamam biz de çok severek dokunmuyoruz, herkesin dokunduğu yerlere ama en azından indikten sonra ellerimizi bir ıslak mendille silebiliriz. :)

13. Gözü ısrarla telefonumuzun üzerinde olan kişi.

E gel madem mesajı birlikte yazalım?

14. Sıcak havada camı sürekli kapatmak isteyen kişi.

Hastalık gibi bir durum varsa hepimiz anlayışlı olabiliriz ama aşırı sıcak havada "rüzgar geliyor" diyerek camı kapatmaya çalışanlar var ki... Biz de rüzgar gelsin diye açmıştık zaten...

15. Sinirli bakışları üzerimizden eksik olmayan teyze.

O kadar sinirli ve dakikalarca üzerimizden eksilmeyen bakışları hak edecek ne yapmış olabiliriz ki?

16. Çocuğuyla aşırı derecede alakasız ebeveyn.

Çocuktur ağlar, hoplar, zıplar lakin çocuğuyla aşırı alakasız anne veya baba moralleri gerçekten en aşağıya kadar çekebiliyor.

17. Sosyal medyacı sürücü.

Belki de sosyal medya fenomenidir bilemeyiz, lakin bu tarz şeyleri yoldayken yapmaması gayet hoş olur. :)

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
icimdekiyagmur

#9 Gerçekten nefret ediyorum bu durumdan!!! İnsan bu kadar pis nasıl olabiliyor diye sorguluyorum her denk geldiğimde -_- #11 Bunlar da ayrı bi cins arkadaş. Şoför zaten tıka basa dolduruyor toplu taşımayı, sen kazık gibi ne dikiliyorsun? İlerler misiniz deyince de suratına bakarlar bön bön!!!

xing

madem bu kadar çok duyarlısınız insanların fotoğraflarını neden habersizce çekiyorsunuz ve üstelik bunu bir sitede küçümsemek amacıyla yayınlıyorsunuz ?

sinem-ari1

özellikle is cikis saatlerinde gezmeden donen teyzelerin ve nereye gittikleri belli olmayan amcaların yer istemesine ayar oluyorum. yer vermeyince de basında dikilip ızdırap oluyorlar

icimdekiyagmur

Onlar ücretsiz kartla gezip gezip geliyorlar yaa. İş çıkışına denk gelmişliğim vardır -_-

canbaz67

Bende şeye gıcık oluyorum, yeni binen kişinin arkaya geçeceğini tahmin ederekten rahat geçebilmesi adına öne eğiliyorum biraz, tam arkama yerleşiyor, vücudumu geri çektiğimde sırtsırta geliyoruz.

esfa

Peki kulaklıksız görüntülü arama yapanlar?

Görüş Bildir