Hayatı Pahasına Devasa Kaslarına Hala Yağ Enjekte Eden Vücut Geliştirici

4PAYLAŞIM

Birçok insan kaslarını geliştirmek için spor salonlarına gider. Ama Brezilyalı vücut geliştirici kol kaslarını daha da şişirmek için kollarına yağ enjekte ederek büyük riske girdi. Detayları sizler için Unilad'dan derledik.

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/life/bodybuilde...

Valdir Segato gençken uyuşturucu bağımlısıydı ve çok fazla kilo vermişti. Bağımlılığından kurtulmayı başardı ve spor salonuna gitti.

Ama Brezilyalı adam, sporla geliştirdiği vücuttan hiç de memnun değildi.

Valdir, daha önce yaptığı röportajda;

"Uyuşturucuya bulaştım ve kilo vermeye başlamıştım çünkü yemek yemiyorsunuz ve sıkıntılı bir hayat sürdürüyorsunuz." şeklinde açıklama yaptı.

Gittiği spor salonunda birisi, Valdir'e sentol önerdi ve bir süre sonra kas geliştirmek için kullanılan kimyasallara kafayı taktı.

Şu an 50'li yaşlarının başında olan Valdir, felç ve enfeksiyon risklerine rağmen zaten oldukça fazla olan 58 santimetrelik kol kaslarına hala yağ enjekte ediyor.

İçerisinde yağ, benzil alkol ve lidokain bulunan sentol, kas büyütme konusunda oldukça hızlı sonuçlar veriyor. Ama oldukça ciddi yan etkileri bulunuyor.

"Bazı ciddi etkileri gözle görülebilir. Kaslar deforme olur ve doğal olmayan şekillere girer. Yan etkileri çok fazladır ve sinirlerin zedelenmesine, akciğerlerde yağ tıkanıklığına, akciğer atar damarlarında tıkanmaya, beyin felcine ve enfeksiyonlara neden olur."

Segato üç yıl önce yaşam tarzından ötürü sinir hasarı ve kasların düzensiz gelişiminin sonucu olarak vücudunun herhangi bir uzvunun ampüte edilebileceği konusunda uyarıldı. Ama buna rağmen durmadı.

"Doktorlar bana durmamı söylediler, bana verdikleri tavsiye buydu. Ama bunu kullanmaya devam etmeye karar verdim. Çünkü istiyorum, çünkü seviyorum."

Brezilyalı adam, Instagram hesabında gururla kaslarını sergiliyor.

Arnold Schwarzenegger gibi ünlülere ve hatta Hulk gibi kurgu karakterlerine benzetilmenin kendisine ilham verdiğini, bulunduğu bölgede 'canavar' olarak adlandırılmasının bile kendisine mutluluk verdiğini belirtti.

Valdir vücuduna yağ enjekte ettiğinde kasları fiziksel olarak büyüyor olsa da, herhangi bir şekilde daha da güçlenmiyor. Bu nedenle ağırlık kaldırma konusunda iyi olmadığı yönünde eleştiriler alıyor.

"Bu ağırlık hiçbir şey. Eğer kasların dediğin kadar büyükse daha fazla ağırlık kaldır."

"Sanırım bu seni mutlu ediyor. Ama seninle aynı siklet olan biri, senin iki katın ağırlık kaldırınca nasıl hissediyorsun?"

Valdir'in hiçbir şekilde doğal olmayan bu kaslar için hayatını riske atması oldukça üzücü ve görünen o ki, seçimleriyle mutlu.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

adamın uyuşturucudan ve yaşam tarzından zaten hayatı kaymış,beyni gitmiş..üzüldüm ama o böyle mutluysa,sonuçta onun hayatı,yapacak bişey yok.öbür dünyada vücudunun sorgusunu verecek olan da o..adamın psikolojik destege ve iyi ve sosyal bir hayata ihtiyacı var aslında.dalga geçmeyin,bu normal degil.biraz empati yapın ya..işiniz gücünüz onun bunun mutsuzluguyla dalga geçmek.bunun altında çok büyük bi psikolojik sorun var.adam belliki kimsesiz,yanız ve fakir.evsiz oldugu belli

Gizli Kullanıcı

Bunu kullanan insanlarda beyin yok.

mathileon

Kabasakal'a dönmüş.

Gizli Kullanıcı

etrafında kimse kötü göründüğünü söylemiyor mu acaba...

k_solmazz1

ön kol ince biceps triceps kocaman

Görüş Bildir