Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayata Dair Serzenişilerini Komik Bir Şekilde Dile Getiren Önder Şeren'den 13 Zeka Dolu Tweet

1.2bPAYLAŞIM

Hayata dair tespitleriyle lafı gediğine oturtan fenomen Önder Şeren'in en komik tweetlerini sizler için derledik. İyi eğlenceler :)

1. Can Yaman

2. Nerde uçan arabalar?

3. Talihsizlik.

4. Arada derede büyüdük.

5. Görgüsüzlere gelsin.

6. Bu mücadele anlamsız.

7. Ne yiyeceğiz?

8. Mantıklı.

9. Biraz hoşgörü.

10. Dünyanın en güzel cümleleri:

11. Tertemiz bir sayfa gibi.

12. Yok öyle ısınma.

13. Çeyrek ebedidir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
happy-quokka

Tespitler şahane.

babasi-kilikli

:D:D zeki çocukmuş

kalemine

1000 li 1700 lü yıllarda da acaba ulan en rezil döneme denk geldik serzenişi var mıydı hep merak etmişimdir.

r2d2

O dönemlerde insanların dünyası yaşadıkları yer ile sınırlı idi.. Çoğu insan ticaret ile uğraşmıyor ise köyünden dışarı en uzak tarlaya giderdi ki tarla dediğinde taş atımı mesafede olurdu. Kralın / padişahın bile meseleler mühim değil ise haberi olmazdı halktan. İnsanlar haberleri tellallerden öğrenir, ozanlardan, gezginlerden dinlerdi... Kısaca iletişim bu kadar mümkün değildi ki insanlar en rezil dönem desin.. Kına gecelerinde okunan yüksek yüksek tepeler türküsünün hazin öyküsüne konu olan iki köy bile şu anki hesapla bir ilçeye bağlı 2 köy.. O yüzden sanmıyorum =)

kalemine

o döneminde o döneme göre sorunları vardı ama tarlasına öküz girdi diye problem çıkaran insanın derdi de odur mesela. en rezil hareket odur onnu içinde illaki rezil hareket diyince şuan ki gibi düşünmemek lazım :) tarlayı sürecek makine yoktu insan sürüyordu tarlaya köylü. ulan en rezil döneme denk geldik diye belki söyleniyordur :) ya da yüksek yüksek tepelerdeki annesine gönderilmeyen kadın da ulan en rezil dönem diye söyleniyordur belki :)

r2d2

Yüksek yüksek tepelerde ki kadın söylemiş, söyleyeceğini de türkü olmuş zaten =) Neyse kısaca demek istediğim insanlar ne rezil döneme geldik diyemiyordu çünkü ne eski dönemden haberleri vardı ne de gelecekten.. Anca ninesi dedesi ne anlatırsa işte.. Amaç doğ, yaşa, tarlada çalış, savaşa git, gel , evlen, çocuk yap aile büyüsün vs..

kalemine

Herkesin küçük dünyası diyorum ben burda işte ;)

r2d2

Temem temem anaştık..

spect-surfer

2020 meselesi oldukça ilginç, Arthur C. Clarke 2001 kitabı buna güzel bir örnektir. Arthur C. Clarke bir yazar olması yanında bir bilim adamıdır. Haberleşme uyduları fikrinin sahibidir. Teknoloji ve bilimin içindedir bu kitabını yazarken. Onun tasvir ettiği 2001 yılında ayda bir üssümüz ve jüpiter’e gidebilecek teknolojimiz vardır. Fakat gerçekte buraya varamadık.

spect-surfer

Fakat 2001 romanında hala oda büyüklüğünde bilgisayarlar vardır. İnsanlık uzay yarışını bırakıp bilişime yönelince bambaşka bir 21 yy yaşamaya başladık.

Görüş Bildir