Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayali Tuttuğu Takıma Başkan Olmak Olan Çocuk Şimdi Mutlu: Ali Koç Artık Başkan!

15bPAYLAŞIM

Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda Aziz Yıldırım'ı geride bırakan Ali Koç, sarı lacivertli kulübün yeni başkanı oldu. Peki Ali Koç kimdir? İşte Ali Koç'un başkanlık serüveni ve hayatı;

1967 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Ali Koç,

İş adamı Rahmi Koç'un en küçük oğludur.

Yükseköğrenimini Rice Üniversitesi (ABD) İşletme Fakültesi’nin ardından Harvard Üniversitesi (ABD) yüksek lisans programıyla sürdürmüştür.

Ardından ABD'de çeşitli kuruluşlarda çalıştı. Sonrasında Koç Holding AŞ yönetim kurulu üyesi kurumsal iletişim ve bilgi grubu başkanı oldu.

1997 yılında Koç Holding Stratejik Planlama Grubu bünyesinde Yeni İş Geliştirme Koordinatörü olarak göreve başlamış, 2010 yılına kadar Koç Holding Bilgi Grubu Başkanı, Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanlığı gibi üst düzey görevlerde bulunmuştur.

30 Ocak 2008’den bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Ali Y. Koç, Şubat 2016’dan bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevini sürdürmektedir.

1997 yılından bu yana Ford Otosan Yönetim Kurulu’nda görev yapmakta olan Ali Y. Koç, 10 Aralık 2012 tarihinde Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. Ali Y. Koç, aynı zamanda Ark İnşaat, Bilkom, Digital Panorama, Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri, Koç Finansal Hizmetler, Koç Sistem, Koçtaş, Otokar, Otokoç, Setur ve Yapı Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini üstlenmiştir.

Bu görevlerine ek olarak, ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak için, URAK - Ulusal Rekabet Araştırmaları Derneği’nde Başkan, Endeavor Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi, DEİK’de Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜSİAD’da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Ayrıca Harvard Üniversitesi, Bank of America ve CFR’da Global Danışma Kurulu Üyesidir.

Başarılı bir iş hayatını aile yaşantısına da sürdüren Ali Koç, Nevbahar Demirağ ile 2005 yılında evlendi. Bu evlilikten Sadberk Leyla Koç ve Kerim Rahmi Koç isminde çocukları vardır.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nde iki dönem başarılı bir yöneticilik yapan Ali Koç,

Fenerbahçe’nin ‘adil yargılanması’ için farkındalık yaratmak adına 600 bini aşkın dijital imzanın toplandığı “Adalete Fener Yak” Kampanyası’nın hayata geçirilmesi,

Dünya çapında 200 milyon online izleyiciyle genç nesilleri etkisi altına alan E-Spor branşında, henüz ilk yılında Türkiye şampiyonu olarak Çin'de gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden 1907 E-Spor Takımı'nın kurulması yönünde çalışmalar yaptı.

“Fenerbahçe Spor Kulübü için yapabileceğimiz daha çok şey var” düşüncesiyle başkanlık adaylığını açıklayan Ali Koç,

3 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda Aziz Yıldırım'ı geride bırakarak,

o hayalini kurduğu başkanlık görevine seçildi.

Sizce Ali Koç başarılı olur mu?

Başarılı olur
Başarılı olamaz
Aziz Yıldırım Devri Kapandı, Taraftar Sevinçten Çılgına Döndü! Fenerbahçe'nin Yeni Başkanı Ali Koç - onedio.com
Aziz Yıldırım Devri Kapandı, Taraftar Sevinçten Çılgına Döndü! Fenerbahçe'nin Yeni Başkanı Ali Koç - onedio.com

Bu içeriklerimizi de okumak isteyebilirsiniz;

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hayrittin-akman

bçbvlbmvlbşvCövcm,vbşbğ,vlvclv,vğlbpivlvkbvkbşmblvbkkbşvkbşovlbkvckkcipvkckmşkvbpivcvmkckvbpivkvlşcvmşckvkckvipcvnklckvipcvnkckipvcşvkcipvkşclvmçkcvmcmvçkcvşcmvşclvCmvkcvmlcmvncmvpicmvcvnclvmckçvml.cmnvkcçvkcmnkvçmclvmckçvml.cnkçkcv.cmkvckipkvkvmclvmckçv.clv cml.vckçmv.cvcçmvlcvcmvcçvcl.vcçmv.lcvlcçvcçkmvclmvçkmv.lcmvlcmvlcövlcmvlvlcmvlcvlcşvlcvmcvklcvmckvcmvnkckvlcmkvnckçvlbvb.vb.lvbş lbŞlnşbblvblvbvlbv,bnkvcçv cmvçc vvmc cvmlc vcvc vmcmvcm

fatih-gulpinar

Spor kulübü yönetiminde vizyon,plan-program,liyakat ve doğru yapılanma ayrı bir kefededir.Başarı ayrı bir kefede.Tüm dünyada ve bilhassa ülkemizde başarı çoğu kez daha ağır basıyor.Ve başarının hiçbir zaman garantisi yok.Ancak genel olarak Ali Koç profilinin Fenerbahçeye ve Türk sporuna çok iyi geldiğini düşünüyorum.Fikret Orman,Mustafa Cengiz ve Ahmet Ağaoğlu ile birlikte vizyonu genişlemiş,kabadayılıktan uzak ve en önemlisi rakibe saygılı başkanları ile futbolumuz daha iyi yerlere gelecektir.Bir de federasyon değişirse tabii ki!!!

Gizli Kullanıcı

çok sevindirici bir haber

muromuo

Adam yürüyen başarı.

oguzhan-oguz8

Adamın hayatı başarıdan ibaret tabii ki de başarılı olur

Görüş Bildir