Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayaldi Gerçek Oldu! İşte Karşınızda Size Işın Kılıcı Kullanımını Öğretecek Jedi Okulu

 > 
80PAYLAŞIM

Dövüş sanatı eğitmeni Faisal Mian Londra'daki Finsbury Park'ta "genç jediler" (padawan) yetiştirmek için okul açtı.

Finsbury Park'daki Eskrim Sanatı Dövüş Akademisi dışarıdan sıradan bir bina gibi gözükse de içeride genç jedi'lara "Güç"ün yolları öğretiliyor.Kendisi de bir Star Wars hayranı olan Mian LED'li ışın kılıçları ile eskrim kılıcını harmanlayarak çocuklara ışın kılıcı (lightsaber) kullanımını öğretiyor.

Mentalfloss aracılığı ile bu güzel içeriği sizlere sunuyoruz😊

Haberin Tamamı İçin:

Bu projenin serinin son çıkan filminden önce hayata geçtiğini ve bu rastlantının işlerine geldiğini belirten Mian şöyle devam ediyor;

ve bu yeni ışın kılıçlarının da demir kılıçlar kadar çocukların hayal güçlerini tetikliyor. Ayrıca çocuklar kadar yetişkinlerin de bu kurslara ilgi gösterdiğini anlatan eğitmen onlar için de bir sınıf açtıklarını söylüyor.

Çocuklara filmde de kullanılan özel eğitim kıyafetleri ile kursa gelmeleri öneriliyor.

"Bazı çocukların "Darth Vader" kostümü bile giyip geldiğini söyleyen Mian, bunun için çocuklara eğlenirken öğrenmelerini de öğütlüyor.

Atraksiyonel figürler sergileniyor.

Kendilerinin profesyonel bir dövüş sanatı okulu olduğunun altını çizen eğitmen Mian, eskrimin izleyici sporlar arasında en iyi spor dalı olmadığının farkında. Bu yüzden çocuklara izleyiciler karşısında atraksiyonel figürler sergilemeyi teşvik ediyor.

Belki biraz fantastik hareketler katarak 😄

İşte bu sebeplerle Jedi Eğitim Okulu popüler oldu.

Hem çocuklar hem yetişkinler bir ışın kılıcı seçerek klasik tekniklerde ustalaşmak istiyorlar.

İşinin birden popüler olmasına sevinen Mian, bunu şöyle anlatmış;

"LED'li ışın kılıcı derslerine başladığımızdan beri üye akınına uğruyoruz ama tabi bu şu yönden çok sevindirici ki bu unutulmaya yüz tutmuş klasik sanatlar bu harika hikayeler yoluyla tekrar popüler kültürün bir parçası olmaya başladı."

Söyleşinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir