Görüş Bildir
Haberler
Hastaları Eğlence İçin Öldürmüş: Katil Hemşire İdam Cezasıyla Karşı Karşıya

Hastaları Eğlence İçin Öldürmüş: Katil Hemşire İdam Cezasıyla Karşı Karşıya

Batuhan
20.10.2021 - 13:48

ABD'de bir hemşire, dört hastayı kasten hava enjekte ederek öldürmekle suçlanıyor. Yasalara göre, Davis'in idam ya da ömür boyu hapis cezası alması bekleniyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

ABD 'eğlence için' hastalarını öldüren William Davis isimli hemşireyi konuşuyor.

Hemşire dört hastayı kasten hava enjekte ederek öldürmek ile suçlanıyor. İngiliz Mirror gazetesinde yer alan habere göre, Hallsville'de yaşayan 37 yaşındaki hemşire idam cezasına çaptırılabilir. Savcı Chris Gatewood, Davis'i 'seri katil' olarak tanımladı ve jüriye Davis'in kurbanlarını arter hatlarına hava enjekte ederek kasten öldürdüğü söylendi. Savcı cinayetlerin nedeni olarak 'insanları öldürmeyi sevmesi'ni gösterdi.

İdam cezası verilebilir

İdam cezası verilebilir

Bölge Savcısı, 'Bu dört hastayı öldürdü. Bunu bilerek yaptı. Bunu arter hatlarına hava enjekte ederek yaptı. Bu durumun başka bir açıklaması yok' dedi.

Soruşturma kapsamında polis hastanın güvenlik kameralarını mercek altına almıştı. Elde edilen görüntülerde Davis'in hava enjekte ettiği hastalarının ölmelerini monitörden takip ettiği anlar yer alıyordu.

Davis'in tüm kurbanları Haziran 2017 ile Ocak 2018 arasında kalp ameliyatı geçirmişlerdi. Eyalet yasalarına göre, Davis'in idam ya da ömür boyu hapis cezası alması bekleniyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
16
11
2
1
1
1
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın