Hangi Totemin Sana Şans Getireceğini Söylüyoruz!

47PAYLAŞIM

Folklorik olarak saygım var ama sana tapamam totem...

1. Haydi başlıyoruz, en sevdiğin rengi alalım lütfen?

Sarı
Mavi
Mor
Siyah
Kırmızı
Yeşil

2. Ayinler her zaman korku vermiştir bana, sana ne hissettiriyor?

Gizem
İnanç
İbadet
Korku
Samimiyetsizlik
Tabuculuk

3. Böyle bir kadın sana ne çağrıştırıyor?

Kabile reisinin karısını
Büyücüleri
Güzel bir kadını
Dövme sanatını
Geleneksel kıyafetleri

4. Hangisinin uğuruna inanırsın?

At nalı
Çalı süpürgesi
Kara kedi
Dört yapraklı yonca
Fatma Ananın eli
Nar

5. Aşağıda nasıl bir ortam görüyorsun?

Kutlama
Acı
Ağıt
Ölüm
Koleksiyonculuk
Korku

6. Ayna kırılmasının uğursuzluğuna inanır mısın?

Saçma
Elbette inanıyorum
İşime gelince inanıyorum
Bazı batıl inançlar doğru aslında ne bileyim işte
Yorum yapmayacağım

7. Merdiven altından geçer misin?

Off saçmalama elbette geçerim
Yolumu uzatacağımı da bilsem geçmem
Bismillah der geçerim
Rengi mavi ise geçerim
Uğurlu kolyem yanımda ise geçerim

8. Ve son olarak yağmur sesinden tedirgin olur musun?

Hayır aksine romantik gelir
Gök gürlerse korkarım
Yağmur sesini hiç sevmem
Dikkatimi bile çekmez ki yağmurun sesi
Şemsiyemi alır çıkarım dışarıya
Güneşten şaşmam ben ya

İki elinin parmaklarını çapraz yaparak bekliyorsun!

www.nationalelfservice.net

Evettt sen tam bir totemcisin. Olmasını istediğin bir şeye başlamadan önce parmaklarını çapraz yapıp dileğini diliyorsun "Bu maçı alalım", "Sınavı kazanıyorum", "İstediğim ayakkabı hala indirimde olsun lütfen", "Beğendiğim arabayı kimseye satmamış olsunlar" gibi gibi bu örnekleri çoğaltabiliriz, milyon tane:) Bu sana nereden geçmiş bilmiyorum cidden ama sanırım aile büyüklerinden görmüşsün ve sende yapmazsam olmaza inanmışsın. Şimdi her önemli olay öncesi, pozisyonunu alıyorsun nasıl bir ortamda olursan ol yapıyorsun bunu. Bol şansın olsun!

Üzerinde mutlaka nazar boncuğu taşıyorsun!

notesofnomads.com

Yeni bir işe mi başladın, bir yere ilk defa mı gidiyorsun, yeni araba mı aldın, bunları geçtim zaten normalde de üzerinde mutlaka nazar boncuğu taşıyorsun. Evinde, arabanda, kıyafetlerinde olan bir şey nazar boncuğu senin. Böyle büyük adımlar için ise ayrı bir boncuğun var, nazar boncuğunu avucunun içine alıp dileğini diliyorsun ve için ferahlıyor sanki üzerine düşeni yapmışsın gibi hissediyorsun. Bunu yapmadığın zaman olası varsa da olmuyor istediklerin, nasıl inandırmışsın buna kendini sen ya.. Bol şansın olsun!

Uğurlu rengini giyiniyorsun!

Bir iş görüşmesine giderken, ya da okulun ilk günü ya da sevgiliyle ilk buluşma, hatta cenazeye bile giderken seni geren bir ortam olduğu için kim ne derse desin uğurlu rengini giymek senin totemin. Turuncu mu seviyorsun, ne olursa olsun o rengi giyip gidiyorsun. Aslında bu senin kararlı biri olduğunu gösteriyor bir yerde, milletin ne dediğine bakmaksızın özgür iradenle inandığın şeyin peşinden gittiğini de... Bol şansın olsun!

Uğuruna inandığın bir takı!

Uğuruna inandığın bir yüzük, kolye, küpe hatta tespih bile olabilir bu, neye alıştıysan işte. Olmasını istediğin, hem de çok istediğin bir şey bu takın senin üzerinde iken olmuş, şimdi onun şans getirdiğine inanıyorsun ve ne kadar takı takarsan tak onu asla çıkartmıyorsun sen. Eğer önemli bir günündeysen ondan başka bir şey takmıyorsun. Olurda unuttuysan başından aşağı kaynar sular boşalıyor ve nereden olursa ol geri dönüp alıyorsun. Şansın bol olsun o zaman!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
0nur0zdemir

İki elinin parmaklarını çapraz yaparak bekliyorsun! Evettt sen tam bir totemcisin. Olmasını istediğin bir şeye başlamadan önce parmaklarını çapraz yapıp dileğini diliyorsun "Bu maçı alalım", "Sınavı kazanıyorum", "İstediğim ayakkabı hala indirimde olsun lütfen", "Beğendiğim arabayı kimseye satmamış olsunlar" gibi gibi bu örnekleri çoğaltabiliriz, milyon tane:) Bu sana nereden geçmiş bilmiyorum cidden ama sanırım aile büyüklerinden görmüşsün ve sende yapmazsam olmaza inanmışsın. Şimdi her önemli olay öncesi, pozisyonunu alıyorsun nasıl bir ortamda olursan ol yapıyorsun bunu. Bol şansın olsun!

solucanligubre

Ay evet parmaklarimi mac esnasinda falan izlerken kitlerim totem olsun diye hayretler icerisindeyim suan 😃

gzm-ynklr

Uğuruna inandığın bir takı!

orhan-ulusoy

Üzerinde mutlaka nazar boncuğu taşıyorsun! hayır ama severim

nazo42

Uğurlu rengini giyiniyorsun! Bir iş görüşmesine giderken, ya da okulun ilk günü ya da sevgiliyle ilk buluşma, hatta cenazeye bile giderken seni geren bir ortam olduğu için kim ne derse desin uğurlu rengini giymek senin totemin. Turuncu mu seviyorsun, ne olursa olsun o rengi giyip gidiyorsun. Aslında bu senin kararlı biri olduğunu gösteriyor bir yerde, milletin ne dediğine bakmaksızın özgür iradenle inandığın şeyin peşinden gittiğini de... Bol şansın olsun! İŞTEEE BU YÜZDEN ONEDİYOYU SEVİYORUMMM HEP BEN YAAA AYNIMM

Görüş Bildir