Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Spor Türü Sana Uygun?

12PAYLAŞIM

Herkesin bünyesine göre bir spor çeşiti vardır. Herkes her sporu yapamaz. Bakalım senin spor türün neymiş?

Hadi teste başla!

1. Gün içinde enerjin nasıl olur?

Ben fazla enerjiğimdir.
Enerjik değilim, bıraksan uyurum her zaman.
Değişiyor.
Bilmiyorum.

2. Aksiyon insanı mısın?

Bayılırım aksiyona!
Aksiyon sevmem.
Nasıl bir aksiyon olacağına bağlı.
Metrobüse binmek sayılıyor mu?

3. Mesleğin nasıl olmalı?

Masa başında oturayım, kimse bana dokunmasın.
Oradan oraya koşturayım, enerjimi atamıyorum.
Daha başka şeyler.
Çalışmayayım. Herkes çalışmak zorunda değil.

4. Spor kanallarını takip eder misin?

Denk geldikçe.
Bazı bazı.
Evet takip ediyorum.
Hayır takip etmiyorum.

5. Senin için Playstation oynamak futbol oyunlarından ibaret mi?

Evet başka oyun bilmiyorum.
Başka oyun var mıydı? Bilmiyorum ki.
Playstation oynamıyorum.
Hayır başka oyunlar da oynuyorum.

6. Sporda önemli olan niyet midir?

Önemli olan benim tuttuğum takımın kazanması!
Evet önemli olan spor yapılması.
Önemli olan benim yaşıyor olmam.
Hayır bence önemli olan çay içmek.

7. Bu ev eşyalarından hangisi sence olmasa da olur?

Mikser
Avize
Ev telefonu

8. 5 yıl sonra kendini nerede görüyorsun?

Aynada.
Büyük bir patron koltuğunda otururken.
Sanayide.
Daha başka.

Kesinlikle golf!

Senin spor türün kesinlikle golf. Golf tam sana göre bir spor. Hem biliyorsun golf zengin sporu. E sen de cüzdanı zengin olmasa da gönlü zenginlerdensin. O yüzden mutlaka golf oynamalısın. Kol gücü ve keskin gözlere ihtiyaç duyulan bu sporda başarılı olacaksın. Senin keskin gözlerin golf sporunda sana yardımcı olacak. Vurduğu gol olan birisi için golf en ideal spor. Hayatında hep istediğini yakalayan birisi olduğuna göre golf çantanı bir an önce hazırlamalısın. Dikkat, sabır ve yüksek para isteyen bu sporu kesinlikle sen yapmalısın. Kesinlikle golf yapmalısın!

Tırmanış!

Sen 'Zirvedeyim canım sesin gelmiyor.' bilge sözünü kendine hayat tarzı edinmişsin. Senin için en iyi spor tırmanış. Yüksek yüksek tepelere ev kurma hayalleriyle yola çıkacağın bu sporda çok başarılı olacaksın. En iyisi küçük bir parkurla başla ve büyük bir cesaretle ilerle. Bu iş senin işin. Zaten normal hayatında da hep zirvelerde yaşadığın ortada. Kendini en iyi hissettiğin durum yüksek yerlerden insanlara bakmak olacaktır. Bunu ego olarak söylemiyoruz. Fakat dağcılık, kamp ve tırmanış senin psikolojin için de iyi gelecek. Senin yenemeyeceğin dağ ve tepe yok!

Koşu!

Profesyonel anlamda yapmasan da sana en iyi gelecek spor kesinlikle koşu olacak. Kendini bulduğun ve hızlandıkça bütün problemlerini unuttuğun bu spor azim ve yüksek konsantre gerektiriyor. Bizce çok iyi ilerleyeceğin koşu sporunu günlük kısa koşularla, daha sonrasında yavaş yavaş artırarak ilerletebilirsin. Sen yüksek enerji ve hızı seven birisin. Koşu enerjini en iyi atabileceğin spor dalıdır. Bir yerden başla ve en iyisi olmak için çabala. Zaten sen doğduğundan beri bir koşuşturmanın içerisinde bulunmuşsun. Sana zor gelmeyecek. Sen başarırsın!

Rafting!

Senin yapacağın spor kesinlikle rafting olmalı! Rafting grupça yapılan hem eğlenceli hem zor hem de ortak hareket edilebilen bir spor. Su içerisinde kendini mutlu hisseden birisin. Yüzmek seni özgürlüğün en doruk noktalarına çıkartacak. Fakat heyecanlı tarafı senin için rafting ve hızlıca akan suların içerisinde bulunacağın eğlence olacak. Beraber hareket edebilmek ve topluca bir zafer kazanmak senin için bütün dünyaya değer. Başarıyı ortaklaştırmak ve bunun büyük mutluluğunu yaşamak seni çok tatmin edecek. Arkadaşların da senin gibi bu spordan büyük zevk alacaklar. Kesinlikle senin spor türün rafting olmalı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ali-karadas1

golf cikti başarılı olmamis alakamiz yok golflenn

bahar-cicegim

Golf!

Gizli Kullanıcı

Rafting! Senin yapacağın spor kesinlikle rafting olmalı! Rafting grupça yapılan hem eğlenceli hem zor hem de ortak hareket edilebilen bir spor. Su içerisinde kendini mutlu hisseden birisin. Yüzmek seni özgürlüğün en doruk noktalarına çıkartacak. Fakat heyecanlı tarafı senin için rafting ve hızlıca akan suların içerisinde bulunacağın eğlence olacak. Beraber hareket edebilmek ve topluca bir zafer kazanmak senin için bütün dünyaya değer. Başarıyı ortaklaştırmak ve bunun büyük mutluluğunu yaşamak seni çok tatmin edecek. Arkadaşların da senin gibi bu spordan büyük zevk alacaklar. Kesinlikle senin spor türün rafting olmalı.aslında söyledikleri dogru,bi düşünsemmi.p ama nerde ve kimle.p ..

tc-tugce-ergun

rafting ya yıllarca antalyada yaşayıp bir türlü yapamadığım hep içimde kalan spor çok doğrusun onedio yapcam lan

gunelhasnva

koşu

Görüş Bildir