Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Komedyen Senin Ruh İkizin?

1.2bPAYLAŞIM

Millet olarak mizah ve güldürü bizim için olmazsa olmaz. Hal böyle olunca da tatlı sert bir rekabet her zaman var olmuş. Son dönem komedyenlerinden hangisinin ruh ikizin olduğunu merak ediyorsan doğru yerdesin.

1. Kalitesiz bir espri duyduğunda ne yaparsın?

Duymamış gibi davranırım
Ne kadar kalitesiz olduğunu yüzüne vururum
Ayıp olmasın diye gülümserim
Onu ezip üstünden prim yaparım
Daha iyisi için cesaretlendiririm
Bir daha onunla görüşmem

2. Küfürlü şakalarla ilgili ne düşünüyorsun?

Gayet komik olur
Öyle bir şey kaldı mı?
Yerine göre gider
Kalitesizlik göstergesidir
Çok takılmamak gerek
Ergen mizah anlayışı

3. Bunlardan hangisi daha komik?

Aha dayıya sor
Tülaaay
Beyin bedava
Okuyom be yaa
Ne, Fatih öldü mü?
Prenses

4. Sence mizahın temel unsuru hangisi?

5. Ortamlarda şaka yaptığında genelde tepki nasıl olur?

Herkes donup kalır
Gülmekten yıkılırlar
Bir sessizlik olur
Düşünmeye dalarlar
Ortamdan kovulurum
En çok kendim gülerim

6. Hangi diziden rol teklifi gelse kabul ederdin?

Kardeş Payı
Leyla ile Mecnun
Kaygısızlar
7 Numara
Sıdıka
Geniş Aile

7. Bu oyunculardan birini seç desek?

Nejat Uygur
İsmail Dümbüllü
Atilla Arcan
Sadri Alışık
Levent Kırca
Müjdat gezen
Öztürk Serengil
Yasemin Yalçın
Oya Başar

Cem Yılmaz!

Güldürürken değil güldükten sonra düşündüren komedyenle birbirinize çok benziyorsunuz. Mizah senin için hayat tarzı. Çoğu şeyi böyle anlatıyor olman ciddiyetsiz ya da önemsiz şeylerden bahsettiğin anlamına gelmiyor. Sadece diğer insanlara göre farklı ve daha vurucu yöntemlere sahip olduğunun kanıtı!

Tolga Çevik!

Komedinin illa ki küfürle olmayacağının kanlı canlı ispatı gibisin. Argoyu yeri geldiğinde en uygun şekilde kullanıyor olman hiç de sırıtmıyor. Durumu en iyi nasıl anlatabileceğini düşünüyorsan öyle anlatıyorsun. Bu da gözlem yeteneğinin yanında, anlatım tarzın aslında senin Türkçeye ne kadar da hakim olduğunun göstergesi!

Atalay Demirci!

Her şeyi sıfırdan dişinle tırnağınla oluşturmanın zorluğunu ve hazzını çok iyi biliyorsun! Şu an bulunduğun yere gökten zembille inmediğin çok açık, her zaman da bunu kanıtlayabilirsin. Analitik düşünme kabiliyetin oldukça yüksek, zira plansız ve programsız yaşamak ya da bir konu hakkında görüş bildirmek hiç sana göre değil. En uygun yerde en uygun cümleyi bulmakta üstüne yok!

Ata Demirer!

Öncelikle kendinle barışıksın. Hatta çoğu insana göre epey barışıksın. Kendinle dibine kadar dalga geçebiliyor olman senin için öz saygı meselesi değil, bir kabulleniş ve farkındalık meselesi. Fazlasıyla hazır cevap olman bazen negatif tepkiler toplamana sebep olabiliyor çünkü ağzından kaçırdığın kelimelerin kırıcı olabileceğini o an düşünemiyorsun. Yine de niyetinden şüphe duyulmayan biri olduğundan ortamlarda eksikliği fark edilen insanların başında geliyorsun!

Yılmaz Erdoğan!

Toplumsal ve politik konular senin hayatının merkezi, fazlaca kafa yorduğun da bir gerçek. Bu konular asık suratla ve nutuk atarak değil mizah ve edebi unsurları kullanarak daha çarpıcı ve kısa şekilde anlatabiliyorsun. Herkesin gördüğü ve anladığını düşündüğü durumları bambaşka bir perspektiften, mizah sosuyla öyle bir sunuyorsun ki kara mizahın kitabını yazıyorsun!

Şahan Gökbakar!

Çokça seviliyor ve ortamlara farklı bir neşe katıyorsun. Ufak bir tavsiye vermemiz gerekirse bazı durumlarda şaka yapmaktan kendini alıkoymalısın. Çünkü kırıcı olabiliyor ya da antipati toplayabiliyorsun. Komik olduğunu her an ispatlamayı boşver, o ispat kaygısı seni çok yıpratır. Doğal halin komik zaten, öyle olmaya devam et!

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bakir-sari

cem yilmaz en sevdiyim komediyen

heywassup

Cem Yılmaz Güldürürken değil güldükten sonra düşündüren komedyenle birbirinize çok benziyorsunuz. Mizah senin için hayat tarzı. Çoğu şeyi böyle anlatıyor olman ciddiyetsiz ya da önemsiz şeylerden bahsettiğin anlamına gelmiyor. Sadece diğer insanlara göre farklı ve daha vurucu yöntemlere sahip olduğunun kanıtı!

emreturkoglu05

slm

birkan-karael

atalay filiz çıkmasında

aymrx

ata Demirer! Ata Demirer! Öncelikle kendinle barışıksın. Hatta çoğu insana göre epey barışıksın. Kendinle dibine kadar dalga geçebiliyor olman senin için öz saygı meselesi değil, bir kabulleniş ve farkındalık meselesi. Fazlasıyla hazır cevap olman bazen negatif tepkiler toplamana sebep olabiliyor çünkü ağzından kaçırdığın kelimelerin kırıcı olabileceğini o an düşünemiyorsun. Yine de niyetinden şüphe duyulmayan biri olduğundan ortamlarda eksikliği fark edilen insanların başında geliyorsun!

Görüş Bildir