Hangi Depresif Dizi Karakterisin?

-

Karamsarlığınla hangi dizi karakterini andırdığını söylüyoruz!

1. Cinsiyetini öğrenebilir miyiz?

Kadın
Erkek

2. Yaşını da öğrenelim!

3. Birinin yalan söylediğini fark ettiğinde ne yaparsın?

Dayanamam gülerim.
Yalanlara harcayacak vaktim yok, lafı ağzına tıkarım.
Hiç bozmam, dinleyip eğlenirim.

4. Sorunlarla nasıl baş edersin peki?

Baş edemiyorum ki 😢
Kaçarım 🏃‍♀️
Savaşırım, mücadele ederim 💪
Sorunu kabullenip yaşarım işte.

5. Şuan nerede olmak isterdin?

6. Neyin özlemini çekiyorsun?

Geçmişin.
Memleketimin.
Eski sevgilimin.
Gerçek bir aşkın.
Hiç gerçek olamayacak hayallerimin.
Güzel günlerin.
Hiçbir şeyin.

7. Seni ağlamaktan helak eden bir film seçmeni istesek?

Hayat Güzeldir
Titanik
Sevginin Gücü: Leon
Umudunu Kaybetme
Yeşil Yol
Piyanist

8. Son olarak, mutluluk tanımını seçer misin?

Mutluluk bir alegori, mutsuzluk ise hikayedir. -Tolstoy
Mutluluğun özü iyiyi arayıp bulmaktır. -Platon
Mutluluk, mutsuz olmamaktır. -Schopenhauer
Umut geleceği hatırlama, mutluluk geçmişi unutma sanatıdır. -Denis Diderot
Mutluluk, insanın düşündüğü, söylediği ve yaptığı şeylerin uyum içinde olduğu andır. -Mahatma Gandhi
Mutluluk bir rastlantıdır; yasaların veya mantıksal davranışların bir sıralanışı değildir. -Elfriede Jelinek

Leyla Tekin!

Sen Yaprak Dökümü Leyla'sın! Depresyona girdiğinde çıkamıyorsun. Hassassın biliyoruz ama toparlanmak için biraz gayret etmelisin. Ailenin desteğinin senin için çok önemli olduğunu tabii ki biliyoruz. Çevrendeki insanları iyi seçersen daha az üzülürsün. İyi niyetli olduğun için çabuk kaptırıyorsun kendini. Herkesi kendin gibi sanmaktan vazgeçmelisin belki de.

Nihal Ziyagil!

Sen Aşk-ı Memnu Nihal'sin! Hayat hep sana oynuyor gibi gelebilir ama sen de biraz gözlerini açsan mı sanki? Dönen dolapları ah bir görsen! Hayal dünyandan çıksan her şey aşikar aslında... Bu kadar çıtkırıldım olmak da sana zarar verir. Biraz tebessüm de fena olmaz 🤭 Az ama öz olan çevrende çok seviliyorsun. Bazen ilgiden, üzüntüden, sevinçten, şaşkınlıktan bayılasın geliyor.

Mahidevran Sultan!

Sen Muhteşem Yüzyıl Mahidevran'sın! Yaşıyorum ama öylesine modundasın. Ağlamaktan göz pınarların kurudu 😢 Tükenmiş hissediyorsun biliyoruz. Küçük bir umut ışığı bekliyorsun ama olmuyorsa vazgeçmeyi öğrenmen gerek. Takıntılı davranmayı bırakıp kendine yeni hedefler koymalısın. Sabrımı deniyorlar diye şikayet etme hiç çünkü sen de az değilsin 😝

Cemile Akarsu!

Sen Öyle Bir Geçer Zaman ki Cemile'sin! Fedakar ve cesursun. Sevdiklerin için her şeyi yaparsın. Sonuçta sevdiklerimiz olmadan bu hayatın ne anlamı var? Ailenin ve sevginin öneminin farkındasın ama herkesin seni üzmesine izin vermekten vazgeçmelisin. Geçmişe takılıp kalma! Öyle savaşçı bir ruha sahipsin ki yoktan var edersin💪 Bu yüzden güzel günlere inanmalısın.

Ali Rıza Tekin!

Sen Yaprak Dökümü Ali Rıza Bey'sin! İçine ata ata tak diye inme inecek valla! Her şeyi kontrol etmeye çalışmak seni zorluyor. Akışına bıraktığın zaman da yolunda gitmiyor 🤦‍♂️ Çıkmazdasın ne yapsan olmuyor... Sevdiklerin zaten "aman tadımız kaçmasın" diye diye senin tadını kaçırıyor. Şehir hayatının seni yorduğunu söylememize gerek yok elbette. Tası tarağı toplayıp küçük bir sahil kasabasına mı taşınsan? 🤔

İsmet Arif Karasu!

Sen Behzat Ç. Akbaba'sın! Kederini kalbine gömmüşsün. Çok konuşmayı da sevmiyorsun ama senin yaşadıklarının yarısını yaşamayanlar sabah akşam kankalarına dert anlatıyor. Yalnızlığa alışmışsın. Ketum bir insan olmuşsun artık. Farklı olmak için hiçbir şey yapmasan da farklısın, herkes gibi değilsin. Zehir gibi çalışıyor kafan bir defa! Çığır aştığın sinirin bile sana has la 🤭

Beşir Elçi!

Sen Aşk-ı Memnu Beşir'sin! Hiç yüzün gülmüyor 😔 Üzgün olmak dışında başka duygu yaşamıyorsun. Baktın olmuyor bakma sen de o zaman? Çaresizsin, kederinden öleceksin neredeyse!  Başka biri senin yerinde olsa "amann banane" der unuturdu. Akışa bırakıyorsun bırakmasına da için içini yiyor. Bu kadar içine kapanık olmasan, derdini anlatsan rahatlayacaksın belki de.

Fikret Boran!

Sen İstanbullu Gelin Fikret'sin! Asabiyetle karışık bir depresifliğin var. Hayatındaki iyi şeyleri görmekte zorlanıyorsun sanki? Zayıf hissettiğin zamanlar olacaktır ama devamlı haksızlığa uğradığını düşünüp kafayı yeme artık 🤦‍♂️ Bazen gölgede kalmanın, serinliğin tadını çıkarmalısın 🤭 Ani çıkışların sana zarar veriyor. İhtiyacın olan şey; güzelliklere odaklanmak ve sevdiklerinin hep yanında olduğunu hatırlamak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
canbrien

Akbaba çıktığıma sevindim,testi çözmeden önce 'akbaba' çıkacağımı tahmin etmiştim.

hilal-boz1

7.de deliibal olmalıydı

efe25

gelin fikret mi, ne biçim karaktermiş o.

ayhan_ozgul

''...Yaprak dökümünün Ali Rıza'sı... Ben biran önce küçük bir sahil kasabası bulup taşınıyım.. Büyük şehir büyük sorun...''

fchinaski

7.sorudakilere aglayan herhalde babam ve oglumda acillik oluyordur

ata-berkay-kucuk

Babam ve oğlumu ilk defa 10 gün önce izledim gecenin 4'ünde ağlamaktan helak oldum, film bitti ben bi 15 dakika daha ağladım. Ege şivesi ile ağlatabilmeyi başarabilen tek filmdir sanırım.

Görüş Bildir