Hangi Bilim İnsanıyla Benzer Zekaya Sahipsin?

Iq-Genel Kültür Testleri
409PAYLAŞIM

EUREKA!

1. Uzayla ilgili dikkatini en çok ne çekiyor?

2. Bir mühendislik alanı seç!

3. Parasız bilim zordur. Maaşını öğrenebilir miyiz?

4. Peki ya, hangi Nolan filmi?

Memento
Batman Begins
The Prestige
Inception
The Dark Knight
Interstellar

5. Sence modern dünyanın olmazsa olmazı nedir?

6. Peki, senin en büyük düşmanın kim?

Ölüm
Edison
Işık Hızı

7. Hangi ilim-irfan yuvasının bünyesinde olmak isterdin?

8. Dünyayı fethedeceksin diyelim. Nasıl bir yol izlerdin?

Atomun yıkıcı gücünü kullanırdım pek tabii ki!
Ellerinden elektriklerini alırdım. Hayat felç!
Hava trafiğini kitlerdim. Havayolu demek her şey demek!
Borsa maniplasyonlarıyla. Para her şey demek!

9. Hangi süper güce sahip olmak isterdin?

Gece görüşü ve karanlık yerleri aydınlatma gücü isterdim.
Akıl kontrolü yapmak isterdim.
Tuttuğumun altın olmasını isterdim.
Bir şeyleri akıl gücümle havaya uçurmak isterdim.
Benim zaten süper güçlerim var!
Işınlanarak her istediğim yere gidebilmek isterdim.

10. Bir matematik sembolü seç!

11. Ve tabii ki son olarak, gelecekte en çok neyin gerçekleşmesini istiyorsun?

"Albert Einstein" çıktı!

Dünyanın gelmiş geçmiş en zeki insanısın, burası kesin. Ancak biraz kendini beğenmiş olduğunu söylemek gerek. Fakat sen de kendini beğenmezsen, kimsenin kendini beğenmeye hakkı yoktur diyebiliriz. Bilgiye açsın bir kere, kahvaltıda peynir yerine formül yiyorsun. İzafiyet olsun sana! Ayrıca bu zekandan sızan şeyler, dikkat etmezsen, kötülük için kullanılabilir: Aman ha! Sen "dahi anlamındaki dede"sin kısaca :)

"Nikola Tesla" çıktı!

Şu alemde saygı duymaya değer birkaç kişiden birisin. Bir kere senin dehanı ne tarih açıklar, ne bilim. Zamanının çok ama çok ötesindesin bu yüzden. Ayrıca yaptığın her şey güzelliğe çıkar. Faydalısın ve faydacısın da. Hakkının yendiği ise su götürmez bir gerçek. Hakkını yedirme, gözünüzü aç; çünkü bu dünya birilerine arkayı dönecek kadar iyi bir yer değil! Yani kahrolsun Edison; yaşasın alternatif akım!

"Stephen Hawking" çıktı!

Sen kendini bu dünyaya ait hissetmeyenlerdensin. Zaten uçsuz bucaksız koskoca evren dururken, küçücük dünyaya sıkışmak hiç sana göre değil. Kara delikler, solucan delikleri, uzay-zaman, kozmosun sırları hep ilgini çekti bu yüzden. Akılcısın, analitiksin, gerçekçisin; ama bir o kadar da hayalperestsin. Yaratıcılığın ve alamet-i farikan da bu iki ayrı dünyayı sentezlemenden ileri geliyor. Ayrıca dünyanın en bilge insanlarından biri olmana rağmen; hiçbir şey bilmiyormuş gibi davranıyorsun. Ve biliyorsun ki, bilginin en büyük düşmanı bilgisizlik değil; bildiğini zannetmektir!

"Charles Darwin" çıktı!

Bu dünya bir krallık olsaydı, ve krallar dehasına göre seçilseydi, sen kuvvetle muhtemel bu dünyanın kralı olurdun. Senin gibi dahiler yok mu, aslında var. Ama senin zamanında, senin düşündüklerini düşünebilen: YOK! Biriciksin, zamanının ötesindesin. Ayrıca parçayla değil, bütünle uğraşıyor, büyük resmi görebiliyorsun. Şüphecisin de, seni kandırmak dünyanın en güç işi. Sevenin olduğu kadar, nefret edenin de çok. Ancak sana saygı duymayan, nefret edenler de dahil: YOK!

"Sigmund Freud" çıktı!

Seni tanımlayan sıfat: İnsan Sarrafı. Bir insanın içini görebilmen için onunla iki dakika sohbet etmen yeter de artar bile. Tecrübelisin çünkü; ama daha önemlisi oldukça parlak zekalısın. Boş laflaraysa karnın tok. Çünkü biliyorsun ki, o edilen lafların altında aslında binlerce farklı şey yatıyor. Çünkü biliyorsun ki, bilinçaltı denilen bir şey var ve bu, buzdağının görünmeyen yüzü. Ayrıca çapkın olduğunu bilmem söylemeye gerek var mı? Dehaların hepsi zaten az biraz çapkın olur değil mi ama. Azgınlıktan değildir bu fakat, meraktandır meraktan :)

"Adam Smith" çıktı!

Sen iktisatın, ekonominin efendisisin. Para işleri pek tabii ki senden sorulur. Fırsatları değerlendirmeyi iyi bilir, havayı iyi koklar, parayı da nereye yatıracağını iyi bilirsin. İnsanları çok iyi tanıyorsun çünkü; onları yönetmeyi de iyi biliyorsun. Ayrıca oldukça özgürlükçü bir insansın. Zincirlerle yaşamayı sevmediğinden, başkasına zincir vurulmasına karşısın. İşte tam da bu yüzdendir "bırakınız efendim yapsınlar, bırakınız efendim geçsinler!" demelerin, ey görünmez el!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
eswsns

"Stephen Hawking" çıktı! "Stephen Hawking" çıktı! Sen kendini bu dünyaya ait hissetmeyenlerdensin. Zaten uçsuz bucaksız koskoca evren dururken, küçücük dünyaya sıkışmak hiç sana göre değil. Kara delikler, solucan delikleri, uzay-zaman, kozmosun sırları hep ilgini çekti bu yüzden. Akılcısın, analitiksin, gerçekçisin; ama bir o kadar da hayalperestsin. Yaratıcılığın ve alamet-i farikan da bu iki ayrı dünyayı sentezlemenden ileri geliyor. Ayrıca dünyanın en bilge insanlarından biri olmana rağmen; hiçbir şey bilmiyormuş gibi davranıyorsun. Ve biliyorsun ki, bilginin en büyük düşmanı bilgisizlik değil; bildiğini zannetmektir!

nurcii

aynştaynnnn

jale-h

nikola tesla Şu alemde saygı duymaya değer birkaç kişiden birisin. Bir kere senin dehanı ne tarih açıklar, ne bilim. Zamanının çok ama çok ötesindesin bu yüzden. Ayrıca yaptığın her şey güzelliğe çıkar. Faydalısın ve faydacısın da. Hakkının yendiği ise su götürmez bir gerçek. Hakkını yedirme, gözünüzü aç; çünkü bu dünya birilerine arkayı dönecek kadar iyi bir yer değil! Yani kahrolsun Edison; yaşasın alternatif akım!

edanur-kartal1

STEPHEN HAWKİNG

elif-eleser

albert einstein

Görüş Bildir