Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Budist İnanışına Göre Hala Yaşadığı Düşünülen 200 Yıllık Moğol Mumya

 > -

Budistlerin kutsal bilgelikleri seneler boyunca filmlere ve efsanelere konu olmuştur. Bazı filmlere göre bu ruhani insanlar Cirque du Soleil ninjalarıdır ki böyle bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Fakat tarih boyunca çok çılgın aksiyonlara giren keşişler de olmuştur. Yakın zamanda 200 yıllık lotus pozisyonunda bir keşiş bulundu. bu tür mumyalama yöntemi oldukça yaygınken, bulunan Budist, diğerlerinden farklı. Çünkü Budist inancına göre bu mumya, karışık bir meditasyona yönelik bir hayatta hala yaşıyor olabilir.

Kaynak: http://www.viralnova.com/mummy-monk/?mb=...

Keşiş, Ulaanbaatar bölgesinde Songino Khairkhan'da, çaresiz bir adam kara borsada mumyayı satmaya çalışırken ortaya çıktı.

İşte keşiş. 200 yıl önce, keşiş kendi kendini mumyalama yöntemine başlamış. Bu mumyalama yöntemi aşırı bir diyetle yapılıyor ve vücudu temizlediğine inanılan toksinlerin tüketimini içeriyor.

Mumya lotus pozisyonunda oturuyor. Budist bilginler mumyanın, bu pozisyonundan dolayı hala ölmediğini derin bir meditasyon durumuna geçtiğini düşünüyorlar.

Bu yüksek meditasyon seviyesi ölümün de ötesinde devam edebilen ''tukdam konumu'' olarak adlandırılıyor. Keşiş 3 hafta boyunca çok az bir yiyecekle derin bir meditasyona giriyor. Bu sırada vücudu ya bozuluyor ya da mumyalama toksinleri sayesinde korunmuş oluyor.

Eğer tukdam meditasyonu gerçekleştiyse, Budist keşişten ''Aydınlanmanın'' en üst seviyesi anlamına gelen parlak gök kuşağı saçılacak demektir.

Acaba 200 yıl önce keşiş bunu başarabildi mi? Bilimsel olarak bunun hiç bir yolu yok. O bir ölü, fakat ya böyle bir şey olduysa diye insan soruyor kendine.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cagatay.cam123

Samuide böyle bir olay var Mumyalanmış Keşiş Tapınağı (Wat Khunaram Tapınağı)bu keşişin yaşarken özel güçleri olunduğu biliniyormuş şu an gözleri çürümüş ve gözlük takmışlar uzun yıllardan beri çürümüyormuş ve hala tırnakları ve şaçları uzuyorumuş

12345679x8

Ben olsam cücük hareketi yapardım tepki verecek mi acaba diye. Ya da yandan parmağımla dokunup "ananskim" diyecek mi diye bakardım. Öyle de düz adamım.

suat-ozbasak

Çok komiksin amk ya.

Görüş Bildir