Hakkari ve Azez'den Peş Peşe Kötü Haber: Terör Saldırılarında 4 Askerimiz Şehit Düştü

 > 
106PAYLAŞIM

Hakkari'de sınır bölgesinde PKK'lı teröristlerce gerçekleştirilen saldırıda üç askerimiz şehit düştü. Irak'ın kuzeyinden havan topu ile yapılan saldırıcı sonucu bir asker ise yaralandı. 

Şehit askerle ile ilgili Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Bugün Hakkâri sınır bölgesindeki bir üs bölgemize de PKK/YPG’li teröristler tarafından Irak kuzeyinden yapılan havan atışları neticesinde 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 1 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Olay sonrası teröristlere ait hedefler meşru müdafaa hakkı kapsamında bölgedeki kara ateş destek vasıtalarımız ile derhal ateş altına alınmış olup, hava harekâtı ile desteklenen operasyonlar da başlatılmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz" denildi.

Gün içinde bir kötü haber de Suriye'den gelmişti. Azez bölgesinde yaşanan çatışmada bir yüzbaşı şehit düşmüş bir binbaşı ise yaralanmıştı.

Akar: 'Şehitlerin kanı yerde kalmadı, 28 teröristi etkisiz hale getirdik'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da, yaşanan terör saldırısıyla ilgili bir açıklama yaptı. Akar şu ifadeleri kullandı:

"Şehidimizin kanı yerde kalmadı. Saldırıyı gerçekleştiren 23 PKK/YPG’li terörist, bölgedeki unsurlarımızın verdiği karşılık sonucu etkisiz hale getirilmiş olup, gerek yurt içi gerekse yurt dışındaki operasyonlarımız büyük bir azim ve kararlılıkla devam etmektedir."

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir