Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Habibe Aydın Hayatını Kaybetti, Diyarbakır'daki Saldırıda Can Kaybı 13'e Yükseldi

-
Abone ol

4 Kasım'da Diyarbakır Bağlar'da bombalı araçla gerçekleştirilen terör saldırısında yaralanıp hastanede tedavi gören 17 yaşındaki Habibe Aydın bugün hayatını kaybetti. Saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 13'e yükseldi...

4 Kasım'da Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nün Bağlar ilçesindeki ek binası yakınlarında gerçekleştirilen saldırı sonucu 2 polis memuru ve 7 vatandaşın hayatını kaybettiği,100'ü aşkın kişinin de yaralandığı açıklanmış, saldırıdan bir gün sonra 2 vatandaşın daha hayatını kaybetmesiyle ölü sayısı 11'e yükselmişti.

Aynı saldırıda yaralanan 8 aylık Mehmet Can Eringil'in 15 Kasım Salı günü, bugün de 17 yaşındaki tekstil işçisi Habibe Aydın'ın yaşamını yitirmesiyle saldırıda can kaybı 13'e yükseldi...

Diyarbakır'da Bomba Yüklü Araçla Saldırı - onedio.com
Diyarbakır'da Bomba Yüklü Araçla Saldırı - onedio.com

Çalıştığı tekstil atölyesine gitmek üzere arkadaşıyla birlikte durakta bekleyen Habibe Aydın, patlamayla başından ve göğsünden yaralanmıştı.

Habibe Aydın

Kaldırıldığı Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde yaşama tutunmaya çalışan Habibe Aydın ancak 11 gün dayanabildi.

Al Jazeera Türk'ten Abdülkadir Konuksever'in haberine göre Dicle Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Profesör Gökhan Kırbaş, Habibe’nin başından ve ciğerlerinden şarapnel yaralarının bulunduğunu, ciğerlerinin ameliyatla iyileştirildiğini ancak başındaki kanamanın artmasıyla 11. günde kaybettiklerini söyledi.

Genç yaşta hayatını kaybeden Habibe'nin organları, Ankara, Antalya, Malatya ve Diyarbakır’da 5 hastaya nakledilecek...

Ailesi, Habibe'nin organlarını bağışlama kararı aldı.

Habibe'nin en çok 'gülümsemeyi ve gezmeyi' sevdiğini söyleyen ağabeyi Mehmet Emin Aydın, şunları söyledi:

"Hayat dolu, çok neşeli bir insandı kardeşim. Anlattıklarına göre arkadaşı Merve ile hastaneye kaldırıldığında el ele tutuşuyorlarmış hâlâ. Habibe iki yaşındayken geçirdiği bir hastalık sonucu bütün kanı değişmişti. Şimdi o da organlarıyla pek çok kişinin hayata tutunmasını sağlayacak."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir