Güzelliğe Düşmanlar: Üsküdar'da Sokağa 'Kedi Evi' Bırakanlara Saldırı

 > -

Kış mevsiminin sokak hayvanları için zor bir durum yarattığının hepimiz bilincindeyiz. İstanbul'da son günlerde yaşanan kar yağışlarının ardından hayvanlar için şartlar daha çetin hale geldi. Hayvanseverler de şartları biraz olsun hafifletmek için mama ve su verip, kendi imkanlarıyla hazırladıkları minik evleri sokaklara bırakıyor. Ne yazık ki bazı kimselerin yapılan bu güzelliğe dahi tahammülü kalmamış gibi. 

İstanbul, Ünalan'da sokağa kış günlerinde kedilerin sığınması için kutu bırakan gençlere mahallede ikamet eden bir grup saldırı girişiminde bulundu. Gençlerin olayı sosyal medyada paylaşımasının ardından Üsküdar Belediyesi aynı yere büyük bir kedi evi yerleştirdi.

Bir Twitter kullanıcısı yaptığı paylaşımda, Üsküdar Ünalan'da sokak hayvanları için hazırladıkları ve bir apartmanın köşesine bıraktıkları kedi evi sebebiyle, mahallenin üzerlerine saldırarak kendilerini tehdit ettiğini iddia etti.

Videoda iki kişinin kedi evi bırakan gençle tartıştığı ve bir kişinin üzerine yürüyerek darp etmeye çalıştığı görülüyor.

Olay yerine polisin gelmesinin ardından kedi evine tepki gösteren mahalleli tavrını değiştirerek 'ne kadar hayvansever olduklarından' bahsetmiş.

Üsküdar Belediyesi tüm yaşananların ardından mahalleye kedi evi gönderdi

Üsküdar Belediye Başkanı Türkmen de haberi böyle duyurdu

Twitter ve Ekşi Sözlük kullanıcıları yaşanan olaya ve mahallelinin tavrına tepki gösterdi.

Twitter ve Ekşi Sözlük kullanıcıları yaşanan olaya ve mahallelinin tavrına tepki gösterdi.
Twitter ve Ekşi Sözlük kullanıcıları yaşanan olaya ve mahallelinin tavrına tepki gösterdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulTwitterÜsküdarolay
Görüş Bildir